Filharmonia Nocą - silent disco

W ramach Nocy Muzeów (19 maja) Filharmonia Łódzka zaprasza na zwiedzenie budynku i Silent Disco! Zobacz filharmonię inną niż wszystkie: posłuchaj swojego ulubionego gatunku muzycznego. Wystarczy założyć bezprzewodowe słuchawki i samemu zadecydować, do jakiej melodii chce się tańczyć. Funky? Dance? A może klasyczne tango? Tej nocy nie ma rzeczy niemożliwych! 
więcej

"Trwaj chwilo trwaj..."- koncert w Aleksandrowie

10 maja ( w czwartek ) o godz.18.00 zapraszamy do Herbaciarni Klimaty w Aleksandrowie Łódzkim (ul.Warszawska 28) na koncert Eli Adamiak pt.: "Trwaj chwilo trwaj..." Wstęp - 10 zł.
więcej

Wystawa "Twarz maski" w Aleksandrowie

7 maja ( w poniedziałek) o godz.18.00 w Herbaciarni Klimaty w Aleksandrowie Łódzkim (ul.Warszawska 28) zostanie otwarta wystawa  masek Anny Baczyńskiej pt.: "Twarz maski"
więcej

Piknik z Bareją

1 maja 2012r. o godz. 11.03 (nie wcześniej, nie później) Kutnowski Dom Kultury zorganizuje grę miejską „troPeeReLe w Kutnie”, po ktorej odbędzie się piknik w Parku Traugutta. W programie wiele niecodziennych atrakcji w klimacie rodem z komedii Stanisława Barei m. in. zawody w przepychaniu malucha oraz konkurs na najbardziej stylowe przebranie z epoki. Uczestnikom pikniku przygrywać będzie zespół ludowy „BAŁDRZYCHOWIANIE”.  
więcej

TANECZNA GALA W GŁOWNIE

W sobotę, 21 kwietnia, podczas Tanecznej Gali Malucha, wystąpiły trzy zespoły, które zaprezentowały łącznie aż trzynaście konkursowych choreografii. Na scenie wystąpiła grupa Gold z Głowna, Agat ze Strykowa oraz Crazy Crew, także z Głowna.  
więcej

Koncert L.Stadt w MDK Radomsko

Alternatywny rock z elementami surf rocka, popu, elektroniki, psychodelii - tak krótko można scharakteryzować muzykę graną przez L.Stadt. Zespół wystąpi 2 maja, o godz. 19.00 w sali widowiskowej MDK w Radomsku.
więcej

Kulturalny długi weekend z MDK Radomsko

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na długi kulturalny weekend - w programie spektakle, koncerty, wystawy i filmy. Od 28 kwietnia do 3 maja czeka na nas mnóstwo atrakcji.
więcej

MIĘDZYNARODOWY KONCERT FOLKLORYSTYCZNY

Łowicki Ośrodek Kultury, zaprasza serdecznie wszystkich miłośników folkloru, w sobotę 12 maja do muszli koncertowej. O godzinie 18.00 rozpocznie się koncert zespołów z Serbii, Polski, Rumunii, Włoch i Słowacji. Na koncert obowiązuje wstęp wolny. Został zrealizowany we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Folklorystycznym "Opoczno 2012", którego dyrektorem artystycznym jest Marta Lewandowska. 
więcej

Widowisko ogniowo-pirotechniczne w Radomsku

3 maja o godz 21.00 na placu 3 maja w Radomsku odbedzie się performance "Kolory Ognia" w wykonaniu Teatru Prawdziwego z Bielawy. Bedzie to imponujące widowisko ogniowo-pirotecznicze przedstawiające walkę armii dobra ze złem, na których czele będą stoją wodzowie-szczudlarze. Spektakl był już prezentowany w wielu krajach Europy.
więcej

"Przed sklepem jubilera" spektakl w MDK Radomsko

1 maja, o godz. 18.00, w pierwszą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II Miejski Dom Kultury w Radomsku i Grupa teatralna pod patronatem Błogosławionego Jana Pawła II w Lgocie Wielkiej zapraszają na spektakl "Przed sklepem jubilera". Sztuka autorstwa Karola Wojtyły opowiada o rozterkach życiowych starszego i młodszego pokolenia. Ich rozważania i dyskusje mają miejsce zawsze przed tym samym  sklepem jubilera. 
więcej

MDK Radomsko zaprasza na wystawy

Podczas długiego weekendu w MDK Radomsko zostaną zaprezentowane trzy wystawy: kolekcji Andrzeja Rakowskiego (1-3 maja) składającej się ze starych lamp naftowych i blaszanych, moździerzy i żelazek z prywatnych zbiorów kolekcjonera,  malarstwa Adama Rokowskiego (28 kwietnia) z serii pod tytułem "Sukienka Matki Boskiej" oraz wystawy maryjnej udostępnionej przez Łódzki Dom Kultury (1 maja), na której prezentowane będą nowoczesne i trydacyjne formy sztuki sakralnej.
więcej

Majowe szkolenia w ŁDK

Zapraszamy na majowe szkolenia w Łódzkim Domu Kultury! Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa sześć zupełnie nowych bloków tematycznych. Pierwsze spotkanie już 11 maja.
więcej