Spotkania z Muzyką. W krainie operetki i musicalu.

W dniu 9 maja 2012 roku (środa), o godz. 19.00, w sali kominkowej Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”, ul. Łęczycka 2, odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Spotkania z Muzyką”. Najbliższe spotkanie to „W krainie operetki i musicalu”.
więcej

I Festiwal Profilaktyczny "Światło" w Bełchatowie

I Festiwal Profilaktyczny „Światło” odbędzie się w dniach 11-12 maja. Impreza jest organizowana przez Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Bełchatowie oraz Miejskie Centrum Kultury. Festiwal skierowany jest do całej bełchatowskiej społeczności, szczególnie zaś do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
więcej

"Gabinet doktora Caligari" w bełchatowskim kinie

Łódzka „Cytryna” i kino „Kultura”MCK w Bełchatowie zapraszają miłośników dobrych filmów na prawdziwą ucztę. W piątek 18.05 o godz. 19.00 bełchatowscy kinomani będą mogli obejrzeć pierwszy w dziejach kina film grozy: „Gabinet doktora Caligari". 
więcej

Tydzień Bibliotek w Radomsku

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku zaprasza na Tydzień Bibliotek pod hasłem "Biblioteka ciągle w grze", który potrwa od 8 do 15 maja. Z pewnością nie zabraknie atrakcji dla wszystkich miłośników książek.
więcej

Michał Urbaniak w ŁDK

Łódzki Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Michałem Urbaniakiem i Andrzejem Makowieckim - autorem książki "ja, urbanator - czyli awantury muzyka jazzowego", które odbędzie się 18 maja o godz. 18.00. Rozmowę poprowadzi Jędrzej Słodkowski.
więcej

Festiwal Orkiestr Dętych Głowno 2012

Zapraszamy do udziału w 2 Festiwalu Orkiestr Dętych Głowno 2012, pod patronatem Burmistrza Głowna, który odbędzie się w sobotę 19 maja 2012 o godzinie 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie.
więcej

"Biblioteka ciągle w grze"

11.05 (piątek ) o godz.18.00 w czytelni Biblioteki Publicznej im.Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim (Pl.Kościuszki 12) zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Sowińskim - autorem powieści "Esplanada". 14.05 również w Bibliotece odbędzie się zabawa "Kalambury książkowe dla dorosłych"
więcej

Smak dzieciństwa

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wykład pt. „Piekarnicze produkty regionalne. Między tradycją a współczesnością”, który wygłosi etnograf - Pani Aldona Plucińska (MAiE) w piątek 11 maja b.r. o godz. 12.00.
więcej

Spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim

27 kwietnia 2012 r. w czytelni Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu było tłoczno, ale i wesoło. W dobry humor czytelników wprawiły opowieści Andrzeja Poniedzielskiego - satyryka, poety, autora tekstów piosenek, scenarzysty, felietonisty.
więcej

Życie codzienne skierniewiczan...

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach zaprasza na otwarcie wystawy „Życie codzienne skierniewiczan w II połowie XX wieku”. Wernisaż odbędzie się 9 maja 2012 r. o godz. 17. 30 w siedzibie MBP przy ul. Mszczonowskiej 43 a.
więcej

MAMY PŁYTĘ O KOLUSZKACH

Wreszcie powstała pierwsza płyta z piosenkami o Koluszkach. Na płycie znajdują się nagrania piosenek śpiewanych przez dzieci podczas konkursu "Koluszki - miasto, które dobrze znam".
więcej

"O Piecyku i Kurzyku" - spektakl dla dzieci

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza dzieci na spektakl pt.” O Piecyku i Kurzyku”. Spektakl odbędzie się 13.05.2012 r., o godz. 17:00, w sali teatralnej MCK. Bilety w cenie 10 zł do kupienia online (www.mckbel.eu).
więcej