Spotkanie z Wojciechem Kuczokiem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Kuczokiem, które odbędzie się 23 kwietnia w siedziie Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP w Tomaszowie Mazowieckim przy Placu Kościuszki 18.
więcej

"Nisza" w Bełchatowie

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych muzyką jazzową, folkową i etniczną na koncert doskonałego zespołu "Nisza", który wystąpi 27 kwietnia o godzinie 19.00 w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Cena biletu - 10 zł.
więcej

"Folklor Świata" w Zduńskiej Woli

Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli zaprasza na III Międzynarodowy Przegląd "FOLKLOR ŚWIATA". Przegląd odbędzie się w Zduńskiej Woli w dniach 06.07.2012 r. - 08.07.2012r.
więcej

Spotkanie z Małgorzatą Kalicińską

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Kalicińską - autorką bestsellerowej trylogii: "Dom nad rozlewiskiem", "Powroty nad rozlewiskiem" i "Miłość nad rozlewiskiem". Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia 2012 r. o godzinie 18.00 w czytelni PBP (ul. Żwirki i Wigury 4).
więcej

III Taneczna Gala Malucha

Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zaprasza na III Taneczną Galę Malucha 2012, która odbędzie się 21 kwietnia 2012 o godzinie 18.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie.
więcej

Believe oraz Black Sun w Aleksandrowie

Już 27. kwietnia czeka nas wyjątkowy koncert jednej z najbardziej cenionych artrockowych grup w Polsce, jaką jest warszawski Believe. Jako support zagra grupa Black Sun. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim.  
więcej

"Mam głowę w chmurach"

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na spotkanie poetycko-muzyczne z Marią Duszką oraz jej gośćmi Markiem Czuku i Zbigniewem Paprockim, które odbędzie się 20 kwietnia o godz. 18.00.
więcej

WIDOWISKO "LEŚNE PRZYGODY"

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Kultno oraz Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zapraszają dzieci do obejrzenia widowiska zatytułowanego "Leśne Przygody", które zaprezentowane zostanie 13 kwietnia 2012 o godzinie 12.00 w sali widowiskowej MOK Głowno, przy ulicy Kopernika 45.
więcej

60. Sesja Musica Moderna

Od 16 kwietnia do 8 maja potrwa 60. Sesja Musica Moderna. Sześćdziesiątą sesję zainaugurują młodzi wykonawcy, którzy przedstawią m.in. utwory młodych kompozytorów – studentów klas kompozycji Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.
więcej

Konferencja "Niezłomni i wierni Polsce..."

Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim oraz Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zapraszają do udziału w konferencji popularno-naukowej pt. "Niezłomni i wierni Polsce. Sylwetki dowódców powojennej konspiracji antykomunistycznej" która odbędzie się dnia 20 kwietnia 2012r.w Galerii Muzeum.
więcej

Z kokotkiem po dyngusie

W Okalewie w powiecie wieluńskim i w sieradzkich Monicah każdego roku w II dzień  Świąt Wielkanocnych strażacy obchodzą wieś z wózkiem dyngusowym, gdzie umieszczony jest sztuczny kogut zwany kokotkiem.
więcej

Recital Joanny Trzepiecińskiej

31 maja 2012 roku o godz. 19.00 w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się recital Joanny Trzepiecińskiej - obdarzonej talentem wokalnym aktorki filmowej i teatralnej, laureatki „Złotej Kaczki”, nagrody przyznawanej przez czytelników magazynu „Film".
więcej