Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

W poniedziałek, 12 września 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli odbyło się spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel, muzykiem, pedagogiem, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce społecznej, historycznej i bibliograficznej.
więcej

Spotkania w ramach projektu „Każda emocja jest ważna”

Emocje są konsekwencją pewnych wydarzeń, relacji doświadczeń. Każdy z nas czerpie przyjemność lub odczuwa trudność nieświadomie uruchamiając uczucia. „Czym są emocje i jak na nas wpływają?” - to był przewodni motyw zajęć, które 8 i 9 września 2022 r. odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli, w ramach projektu „Każda emocja jest ważna”.
więcej
3 WRZEŚNIA 2022 - 3 WRZEŚNIA 2022

Narodowe Czytanie 2022 w Zduńskiej Woli

W sobotę 3 września 2022 r. na skwerze im. Pawła Królikowskiego w Zduńskiej Woli odbyła się jedenasta edycja Narodowego Czytania. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku i zainicjonowana została wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.
więcej

Wojewódzka inscenizacja Bitwy nad Wartą – FOTORELACJA

3 września 2022 roku na terenach położonych pomiędzy Beleniem, a Strońskiem k. Zduńskiej Woli odbyła się Wojewódzka inscenizacja Bitwy nad Wartą wrzesień 1939 r. "Łódzkie Pamięta". Zapraszamy na fotorelację autorstwa Piotra Zdrzynickiego.
więcej

Nowy numer magazynu „Taniec”

Już jest! Nowy numer magazynu „Taniec”. Czasopismo wydawane jest przez fundację Instytut Rozwoju Kultury. W tym roku kwartalnik został objęty patronatem Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.
więcej

SZAMANKA W AMBASADZIE

Strój szamanki – zdjęcie Pawła Bownika z cyklu Rewers, które można aktualnie oglądać w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, zdobi wnętrza rezydencji ambasadora USA w Polsce. Praca znalazła się wśród starannie wyselekcjonowanych dzieł zaprezentowanych w ambasadzie na wystawie „W Ruchu/In motion” będącej częścią programu „Sztuka w Ambasadach”.
więcej

Piknik Województwa Łódzkiego w Szczercowie

W miniony piątek 15 lipca na Wyspie w Szczercowie odbył się kolejny Piknik Województwa Łódzkiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
więcej
6 LIPCA 2022

Za zasługi dla kultury ludowej

Za nami 47. Gala Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”. We wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie zostało wyróżnionych czternastu laureatów z Polski.
więcej

„Z Klasyką przez Polskę” w Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach

W środę 29 czerwca w Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach odbył się koncert z cyklu z „Z Klasyką przez Polskę”. Jest to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
więcej

Łódzkie z nagrodami w Kazimierzu!

Jan Szymański, instrumentalista z Albinowa zdobył Basztę – główną nagrodę na 56. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą (24-26 czerwca 2022 r.)
więcej

Kolejowe łódzkie – fotorelacja z wernisażu

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia wystawy pokonkursowej „Kolejowe Łódzkie”.
więcej

Poświęcenie Krzyży Powstańczych

W dniach 19 i 21 czerwca 2022 roku, w miejscowościach Skotniki i Żeleźnica odbyły się uroczystości związane z poświęceniem Krzyży Powstańczych z 1863 i 1864 roku, w ramach projektu „Pejzaż pamięci – rekonstrukcja krajobrazu historycznego”.
więcej