Łódzkie znowu z Basztą! Sukces w Kazimierzu!

Sukces artystów ludowych z województwa łódzkiego na  54. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych! Wszyscy nominowani przez Łódzki Dom Kultury przedstawiciele zostali laureatami festiwalu, który odbył się w dniach 28-29 sierpnia w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą!
więcej

Zajęcia i kursy w Łódzkim Domu Kultury!

Łódzki Dom Kultury przygotował bogatą ofertę kursów i zajęć na rozpoczynający się sezon kulturalny 2020/21! Wszystkie osoby pragnące aktywnie spędzać czas w Łodzi mogą znaleźć w propozycjach ŁDK coś ciekawego dla siebie! Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć!
więcej

Kościół z łódzkiego skansenu do odnowy

220 000 zł na modernizację zabytkowego drewnianego kościoła na terenie Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej. 110 000 złotych udało się pozyskać w ramach programu „Ochrona zabytków 2020” organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, drugie 110 000 złotych pochodzi z budżetu miasta. Środki pozwolą na wykonanie niezbędnych prac konserwatorskich, restauratorskich i budowlanych, które zakończą się w październiku.
więcej

Retroklimaty - koncert Karoliny Kurczewskiej

Podczas koncertu "Retroklimaty", który odbędzie się 23 sierpnia o godz. 16.00 w Ogrodzie Biblioteki w Aleksandrowie Łódzkim, usłyszymy przeboje z lat 50-tych, 60-tych, 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia. Będą to kompozycje do znanych i mniej znanych tekstów Agnieszki Osieckiej, Magdy Czapińskiej, Bogdana Olewicza oraz utwory własne. Przygotowany repertuar wykona Karolina Kurczewska przy akompaniamencie Moniki Wieczorek.
więcej

400 lecie Objawień św. Anny w Smardzewicach

26 lipca w Smardzewicach odbył się coroczny odpust ku czci św. Anny. W tym roku świętowano 400 lecie objawień, obchody były więc wyjątkowe. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z tego wydarzenia oraz galerią zdjęć.
więcej

W pracowni u Teresy Foks

Łódzki Dom Kultury zaprasza w kolejną wirtualną podróż po pracowniach twórców ludowych z województwa łódzkiego! Tym razem przyjrzymy się pracy Teresy Foks  z Łowicza!
więcej

Wieczór poezji Mikołaja Musielaka

W środowy wieczór 22 lipca w klubokawiarni Fotocafe na Piotrkowskiej 102 odbył się odczyt poezji młodego poety Mikołaja Musielaka.
więcej
od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej

Letnie atrakcje w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Spacery śladami rodziny Geyerów, warsztaty ruchowe, spotkania twórcze czy kino pod chmurką – takie formy letniego wypoczynku oferuje Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Każdy, niezależnie od wieku i upodobań, znajdzie tu coś dla siebie.
więcej

Środki na edukację kulturową przyznane!

II edycja Konkursu na realizację przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturowej w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 została rozstrzygnięta! W konkursie ogłoszonym przez Łódzki Dom Kultury wzięło udział 65 uczestników, a dofinansowanie otrzymało 9 beneficjentów! Zachęcamy do zapoznania się z wynikami!
więcej

W pracowni u Andrzeja Wojtczaka

Łódzki Dom Kultury zaprasza w kolejną wirtualną podróż po pracowniach twórców ludowych z województwa łódzkiego! Tym razem przyjrzymy się pracy Andrzeja Wojtczaka - jednego ze współtwórców tzw. „kutnowskiego ośrodka rzeźbiarskiego”.
więcej

Nie tylko Frasobliwy...

3 lipca w Muzeum Ziemi Rawskiej odbył się wernisaż wystawy „Nie tylko Frasobliwy… Wizerunki Chrystusa we współczesnej sztuce ludowej województwa łódzkiego” przygotowanej przez Łódzki Dom Kultury. Ekspozycja poświęcona jest wizerunkom Chrystusa we współczesnej sztuce ludowej Polski środkowej. Wystawę można oglądać do 29 sierpnia.
więcej