Spotkanie z Tadeuszem Chudeckim

„Bilet lotniczy kosztował mnie 20 groszy”. Między innymi o tanim podróżowaniu opowiadał znany aktor i podróżnik Tadeusz Chudecki na spotkaniu w łęczyckiej bibliotece, które odbyło się 24 listopada 2022 r.
więcej

Warsztaty świąteczne dla seniorów

Zainspirowana zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zorganizowała dla osób z Klubu Seniora warsztaty z tworzenia świątecznych ozdób.
więcej

„Melonik Profesora Tutki”

We wtorek, 22 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli zorganizowano Konkurs Plastyczny pod hasłem „Melonik Profesora Tutki”.
więcej
16 LISTOPADA 2022 - 16 LISTOPADA 2022

Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

W środę, 16 listopada 2022 r. gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli i Dyskusyjnego Klubu Książki była pisarka i reporterka, wielokrotnie nagradzana i dwukrotnie nominowana do najbardziej prestiżowej polskiej nagrody literackiej Nike, Magdalena Grzabałkowska.
więcej

RENOWACJA RZEŹBY „WTULONY” TOMASZA KOCLĘGI

Renowacja rzeźby „Wtulony” Tomasza Koclęgi w Europejskim Parku Rzeźby A&A w Pabianicach.
więcej

41. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich

W dniu 15.09.2022 r. została zawarta Umowa o Współpracy NR 151/2022/NIKiDW pomiędzy Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu (Organizatorem) a Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi (Współorganizatorem) o dofinansowanie zadania pn. „XLI Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego”.
więcej

Praca dla Kapelmistrza orkiestry

Amatorska Orkiestra Dęta im. Karola Namysłowskiego w Ruścu (województwo łódzkie, powiat bełchatowski) poszukuje kandydata/kandydatki na kapelmistrza orkiestry. 
więcej

Finał Konkursu „5 minut dla oberka”!

Za nami finał tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”, który odbył się 22 października 2022 r. w Łódzkim Domu Kultury.  Uczestnicy zmierzyli się dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej – dla par autentycznych oraz stylizowanej – dla zespołów tańca ludowego. Ocenie podlegali także choreografowie i kapele ludowe akompaniujące tancerzom.
więcej

Niesułkowskie pasiaki – fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wystawy i inspirowanych nią warsztatów plastycznych dla młodzieży szkolnej oraz seniorów z udziałem artysty z Łowicza, malarza Arkadiusza Hablewskiego.
więcej
20 PAŹDZIERNIKA 2022 - 20 PAŹDZIERNIKA 2022

Premiera mobilnej gry miejskiej pt. "Profesor T."

20 października Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zorganizowała premierę mobilnej gry miejskiej „Profesor T.” stworzonej w aplikacji  Action Track.
więcej
7 PAŹDZIERNIKA 2022 - 7 PAŹDZIERNIKA 2022

Jesienne warsztaty z cyklu "Kreatywna młodzież"

W piątkowe popołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zagościła jesień. Wraz z podopiecznymi ze Świetlicy Środowiskowej, rozpoczęliśmy cykl zajęć pt. „Kreatywna młodzież”.
więcej

Warsztaty w ramach projektu "Niezwykli"

W miniony piątek, 7 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli odbyły się niezwykłe warsztaty plastyczne.
więcej