Za zasługi dla kultury ludowej

Znamy laureatów tegorocznej 47. Nagrody im. Oskara Kolberga 2022 za zasługi dla kultury ludowej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 6 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie!
więcej

U Marianny Rzepki - z pracowni twórcy ludowego

W kolejnym filmie z cyklu „Z pracowni twórcy ludowego”, w którym przedstawiani są artyści ludowi z województwa łódzkiego możemy zobaczyć jak pani Marianna Rzepka tworzy batikowe pisanki.
więcej

U Zofii Pacan - z pracowni twórcy ludowego

Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego dzieci powinny połknąć „kotka” z poświęconej w palmie wielkanocnej gałązki wierzbowej, koniecznie zobaczcie nowy film z cyklu „Z pracowni twórcy ludowego” udostępniony przez Łódzki Dom Kultury.
więcej

Zajęcia z języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

W Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu ruszyły bezpłatne zajęcia z języka polskiego dla dzieci z Ukrainy. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc!
więcej

“Słonecznik” – pokój zabaw! Ігрова кімната “соняшник”

“Słonecznik” – pokój zabaw! Otwarte miejsce spotkań dla rodzin z Ukrainy w Kutnie. Ігрова кімната “соняшник” Відкрите місце зустрічі для сімей з України.
więcej

Twórcze pisanie – warsztaty dla młodzieży

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza na warsztaty literackie dla młodzieży. Prowadzi je edukatorka Paulina Ilska.
więcej

Bezpłatna pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy

Bezpłatna pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy. Безкоштовна медична допомога громадянам України.
więcej

Zamek Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej

Niech nie zmyli was nazwa – Zamek Książąt Mazowieckich, tak jak Rawa Mazowiecka znajdują się w województwie łódzkim. To miasto leżące nad rzeką Rawką ma bogatą historię i wiele ciekawych atrakcji – jedną z nich jest baszta z fragmentem murów oraz zabezpieczone fundamenty Zamku Książąt Mazowieckich.
więcej

Łódzki żulik

Żulik to wypiek, którego próżno szukać poza naszym województwem. Z rodzynkami, pieczony na kształt bułek lub chleba. Lekko słodki, z błyszczącą skórką, ciemny, z posmakiem karmelu, który zyskuje dzięki dwóm tajnym składnikom – kawie zbożowej i melasie (najczęściej z buraków lub karobu – strąków chleba świętojańskiego). Jest czymś pomiędzy ciastem a chlebem.
więcej

„Nie tylko Frasobliwy...” – relacja z wernisażu wystawy

Wczoraj, 17 stycznia w Galerii u Panien (Centrum Idei Ku Demokracji w Piotrkowie Trybunalskim) odbył się wernisaż przygotowanej przez Łódzki Dom Kultury wystawy pt. „Nie tylko Frasobliwy. Wizerunki Chrystusa we współczesnej sztuce ludowej województwa łódzkiego”. Ekspozycję oglądać można do 11 lutego.
więcej

Unikatowa kolekcja monet zebranych przez A. Kleina na Bliskim Wschodzie

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi otrzymało dofinansowanie w ramach zadania "Dla polskich muzeów". Unikatowa kolekcja monet zebranych przez A. Kleina na Bliskim Wschodzie w zbiorach MAiE w Łodzi.
więcej

Bezpłatne materiały z zakresu edukacji architektonicznej

Zakończył się projekt z zakresu edukacji architektonicznej skierowany do nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, którzy na co dzień realizują zadania związane z przedmiotami artystycznymi. "Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych – II edycja".
więcej