Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =

Dożynki Wojewódzkie w Rogowie

Tegoroczne Wojewódzkie Dożynki odbędą się już 22 sierpnia w Rogowie w powiecie brzezińskim na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Będzie smacznie, głośno i kolorowo! W programie: strefa zabaw i animacji, konkursy, warsztaty, koncerty i regionalne przysmaki serwowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.
Obchody rozpocznie msza święta, której przewodniczyć będzie arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś. Po nabożeństwie rozpocznie się ceremoniał obrzędowy czyli przekazanie dożynkowego chleba, prezentacja i wybór najpiękniejszego wieńca. Powiaty mogą już zgłaszać zespoły, które wezmą udział w Konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego. Część obrzędową zakończy przemarsz uroczystego korowodu dożynkowego.

Dla amatorów regionalnej kuchni zaplanowano konkurs kulinarny "Łódzkie smakuje". Może się do niego zgłosić maksymalnie sto Kół Gospodyń Wiejskich w trzech kategoriach:
  • I kategoria: „Wytrawne smaki Łódzkiego” – w ramach tej kategorii, zgłoszona może zostać potrawa o charakterze wytrawnym, podana w wersji na gorąco, bądź na zimno, aspirująca do miana kulinarnej wizytówki regionu łódzkiego;
  • II kategoria: „Słodkie smaki Łódzkiego” – do tej kategorii mogą zostać zgłoszone wyroby cukiernicze, ciasta, desery – aspirujące do miana kulinarnej wizytówki regionu łódzkiego;
  • III kategoria: „Wigilijne smaki Łódzkiego” - w ramach tej kategorii, zgłoszona może zostać potrawa o charakterze wigilijnym, podana w wersji na gorąco, bądź na zimno, aspirująca do miana kulinarnej wizytówki regionu łódzkiego.

W każdej z trzech kategorii konkursowych przyznaje się po trzy nagrody finansowe. Szczegóły konkursu zostaną niebawem udostępnione na stronie internetowej http://lodzkie.ksow.pl

Dożynkom Wojewódzkim będzie towarzyszył piknik rodzinny – Lato z funduszami unijnymi. W przygotowanych namiotach będzie można dowiedzieć się wszystkiego o funduszach unijnych oraz poznać ofertę Urzędu Marszałkowskiego i podległych mu teatrów, domów kultury, filharmonii, czy Wytwórni Filmów Oświatowych.

Z myślą o najmłodszych uczestnikach przygotowano strefę zabaw i animacji. Na głównej scenie, od godziny 15 zaplanowane zostały koncerty, które rozpoczną zespoły ludowe: Blichowiacy z Łowicza, Piliczanie i Gorzkowice.

Dożynki zakończą występy gwiazd wieczoru: Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów i Zakopower.

Na dożynki zaprasza Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, wspólnie z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim. W organizację dożynek włączył się również Powiat Brzeziński, Gmina Rogów  i Leśny Zakład Doświadczalny SGGW w Rogowie.

Szczegółowe informacje na stronie: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego
  • 22-08-2021

Kategoria

Wiadomości

Kontakt

Akademicka 20, 95-063 Rogów
tel. +48468749031
www: http://lzdrogow.sggw.pl/