Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =

„Międzywymiarowe przygody Zuzy i Antka” – konkurs literacki

Biblioteka Miejska w Łodzi  zaprasza do udziału w konkursie literackim „Międzywymiarowe przygody Zuzy i Antka”. Termin nadsyłania prac upływa 31 lipca.
Konkurs jest skierowany głównie do młodzieży, ale ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział „teamy” pisarskie, złożone z grupy przyjaciół czy członków rodziny. Zadaniem konkursowym jest napisanie opowiadania. Jego głównymi bohaterami są nastoletni Zuza i Antek, którzy przeżywają w Łodzi wykreowane przez autorów „wielowymiarowe” przygody w czasie i przestrzeni.

Punktem wyjścia wszystkich konkursowych opowiadań jest wspólny wstęp. Treść wstępu do pobrania poniżej.

Jest o co walczyć, bo za pierwsze trzy miejsca w konkursie Biblioteka przewidziała nagrody rzeczowe w postaci:
– tabletu
– czytnika e-booków
– powerbanku


Dodatkowo, 10 najwyżej ocenionych przez Jury konkursowe prac zostanie wydanych przez wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi w formie książki.

Publikacja ukaże się również w formie słuchowiska, a opowiadania stworzone na potrzeby konkursu będą inspiracją do stworzenia  gry miejskiej, dostępnej w aplikacji Tropciel na smartfony i urządzania mobilne.

Prace konkursowe należy wysyłać drogą mailową na adres konkurs@biblioteka.lodz.pl do 31 lipca 2021 roku. Szczegółowy Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Biblioteki. Oświadczenie, regulamin a także wstęp do przygód Antka i Zuzy do pobrania poniżej.

Autorem wstępu jest Sławomir Macias.

Grafika: Biblioteka Miejska w Łodzi.
  • do 31-07-2021

Kategoria

Literatura

Adres

pl. Wolności 4, 91-415 Łódź

Kontakt

+48 42 231 59 51

sekretariat@biblioteka.lodz.pl