Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =

Podwieczorek z… Anną Dymną

Formuła “Podwieczorku z…” w dużej mierze zależy od Gościa. Prowadzący spotkanie Leszek Bonar rozmawia z artystami o życiu i pracy twórczej. Często wydarzeniu towarzyszą piosenki i inne artystyczne niespodzianki dla widzów. Tym razem oprócz wywiadu możecie się Państwo spodziewać namiastki Saloniku Poezji. Anna Dymna odczyta kilka wybranych wierszy, towarzyszyć jej będzie nastrojowa muzyka.
Anna Dymna jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek – ma na koncie kilkaset ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Aktywna działaczka społeczna, założycielka i prezes Fundacji „Mimo Wszystko”.

Świetnie znana z desek teatralnych i kinowego ekranu. Wspomnijmy chociażby seriale: “Wielka Woda” czy “Mistrz i Małgorzata”. Grała Anię Pawlakównę (“Nie ma mocnych”, “Kochaj albo rzuć”. W dorobku ma też m.in. role w filmach: “Ekscentrycy – czyli po słonecznej stronie ulicy” (nagrodzona Orłem), “Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny”, “Wiedźmin”,, “Do krwi ostatniej”, “Dolina Issy”, “Dama kameliowa”, “Śmierć jak kromka chleba”, “Pestka”, “Stara baśń” i “Skazany na bluesa”.

Jest laureatką licznych nagród, otrzymała też m.in. tytuł Mistrza Mowy Polskiej.
Od 2002 r. jest inicjatorką i gospodynią Krakowskich Salonów Poezji, gdzie, w kameralnej atmosferze, dzięki wybitnym twórcom oraz aktorom, kultywuje się wartość i piękno żywego słowa. Starania Anny Dymnej sprawiły, że Salony Poezji działają obecnie w kilkudziesięciu polskich miastach, a także za granicą.

Zadebiutowała na scenie w 1969 r. Ma w dorobku ponad trzysta ról teatralnych i filmowych. Od początku kariery związana jest z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie.

Pracowała z najwybitniejszymi polskimi reżyserami, m.in.: Andrzejem Wajdą, Konradem Swinarskim, Jerzym Jarockim,  Jerzym  Grzegorzewskim, Jerzym Hoffmanem, Kazimierzem Kutzem, Teresą Kotlarczyk, Barbarą Sass i Janem Klatą. Od 1990 jest pedagogiem w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Za łączenie pracy na scenie, w filmie, szkole teatralnej z niezwykle skuteczną działalnością na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie nadała Annie Dymnej najwyższą godność akademicką ­– tytuł doktora honoris causa.

Od 2003 r., na antenie TVP2, aktorka prowadzi cykliczny program telewizyjny „Anna Dymna – Spotkajmy się”. Porusza w nim tematy miłości, akceptacji, samotności, szczęścia, wiary i nadziei. Gośćmi audycji – dwukrotnie nominowanej do Nagrody im. Andrzeja Wojciechowskiego, przyznawanej za materiały dziennikarskie, które wpływają na życie Polaków – są osoby niepełnosprawne oraz ciężko chore.

Podwieczorek z... Anną Dymną
1 kwietnia 2023 (sobota), godz. 16:00
Kutnowski Dom Kultury
Bilety 30 zł w kasie KDK lub ONLINE