Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
od 28 WRZEŚNIA 2022

Warsztaty dla młodzieży w AOIA

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych rusza z warsztatami dla młodzieży: „Kreatywne pisanie” i „Zostań dziennikarzem”.
więcej
od 19 PAŹDZIERNIKA 2023

PORUSZENIA – nowy cykl zajęć w CMWŁ

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na nowy cykl zajęć tanecznych. Pierwsze zajęcia 19 października o g. 17.00.
więcej
od 2 PAŹDZIERNIKA 2023

Kody do Empik Go

Od października 2023 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi dostępne są kody do Empik Go, dające dostęp do ponad 130 tys. audiobooków, ebooków, podcastów i komiksów.
więcej
do 31 MAJA 2024

Aktywna Mama = Szczęśliwa Rodzina

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy otrzymała dofinansowanie z programu Fundacji BGK „Skrzydła dla Mamy”. „Aktywna Mama = Szczęśliwa Rodzina” to projekt, którego realizacja rozpoczyna się w łęczyckiej bibliotece w połowie stycznia 2024 r.  i potrwa do końca maja 2024 r.
więcej
4 LUTEGO 2024 - 12 MAJA 2024

„Sztuka wojny – tajemnice zaklęte w orężu” ze zbiorów Krzysztofa Ledwonia – wystawa

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wernisaż wystawy „Sztuka wojny – tajemnice zaklęte w orężu” – ze zbiorów Krzysztofa Ledwonia.
więcej
16 LUTEGO 2024 - 17 MAJA 2024

Warsztaty chóralne w Sieradzu

W Sieradzu, od 16 lutego do 17 maja (w każdy piątek) będą odbywały się bezpłatne warsztaty chóralne.
więcej
do 21 CZERWCA 2024

„Moja Przygoda w Muzeum” – konkurs plastyczny

Muzeum Okręgowe w Toruniu serdecznie zaprasza do udziału w 45. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”.
więcej
15 MARCA 2024 - 26 KWIETNIA 2024

Zabytki województwa łódzkiego malowane kawą

Łódzki Dom Kultury zaprasza na kolejną odsłonę wystawy „Zabytki województwa łódzkiego MALOWANE KAWĄ” Mariusza Gosławskiego. Tym razem ekspozycja zaprezentowana zostanie w Wieruszowskim Domu Kultury. Jedna z prac Gosławskiego przedstawia Parafię Św. Wojciecha Biskupa w Cieszęcinie z powiatu wieruszowskiego.
więcej
do 19 KWIETNIA 2024 / 18 MAJA 2024

Festiwal: Od kujawiaka do oberka 2024

Do 19 kwietnia 2024 r. przyjmowane są zgłoszenia do Festiwalu Od kujawiaka do oberka, który organizuje Łódzki Dom Kultury we współpracy z Warckim Centrum Kultury. Eliminacje festiwalowe i rozstrzygnięcie Festiwalu nastąpią 18 maja 2024 r. w siedzibie Warckiego Centrum Kultury
więcej
18 MARCA 2024 - 30 WRZEŚNIA 2024

Malarstwo Erwina Sówki

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zaprasza na otwarcie nowej wystawy czasowej pt. „Z Nikiszowca na Bałuty. Malarstwo Erwina Sówki z kolekcji Macieja Balceraka”. Wernisaż odbędzie się 18 marca 2024 r. o godz. 13, tego samego dnia o godz. 18 zaplanowano oprowadzanie kuratorskie.
więcej
25 MARCA 2024 - 30 KWIETNIA 2024

„Witaj Ziemio Łowicka. Retrospekcja”

14.06.1999 r. był dniem szczególnym dla Łowicza. W ramach VII pielgrzymki papieża Polaka do Polski, Jan Paweł II odwiedził dawny gród pelikani. Przywitał wiernych słowami „Witam Cię Ziemio Łowicka”.
więcej
do 21 KWIETNIA 2024

„Województwo Łódzkie Ogrodem Polski - Wiosna” – konkurs

Wiosna to pora roku, na którą wszyscy czekamy. Robi się coraz cieplej, a dni są coraz dłuższe. Nasze Łódzkie staje się bardziej kolorowe. Przyroda budzi się do życia, drzewa i krzewy zaczynają kwitnąć. Z tej okazji Województwo Łódzkie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski – Wiosna”.
więcej
4 KWIETNIA 2024 - 25 MAJA 2024

Agnieszka Hoja-Jurewicz - wernisaż wystawy pt. "SZTUKA PERCEPCJI"

Percepcja to złożony proces poznawczy, który polega na odebraniu przez człowieka jakichś zjawisk lub procesów za pomocą zmysłów: wzroku, słuchu, smaku, węchu, dotyku. Proces ten jest zindywidualizowany i ściśle związany z wrażliwością oraz uważnością odbiorcy na otoczenie.
więcej
do 29 KWIETNIA 2024

Warsztaty w Teatrze Szwalnia w Łodzi

Teatr Szwalnia zaprasza na kwietniowe warsztaty – „Teatr Powiązań”, Dziennikarska pasja i Literacki zawrót głowy.
więcej
do 26 KWIETNIA 2024

Sztuka jak balsam

Trwa nabór prac do XXV – jubileuszowej edycji Przeglądu Twórczości Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych „Sztuka jak balsam”. Organizatorem przeglądu jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi i Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.
więcej