Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
do 7 PAŹDZIERNIKA 2022

III Międzynarodowy Konkurs Malarstwa Dziecięcego

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza do wzięcia udziału w III Międzynarodowym Konkursie Malarstwa Dziecięcego im. Asi Kowalczewskiej, lekarza pediatry i pasjonatki malarstwa pod hasłem „Moja rodzina, mój dom, mój kraj”.
więcej
do 10 PAŹDZIERNIKA 2022

II TRIENNALE WYCINANKI LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Muzeum w Łowiczu zaprasza twórców ludowych oraz artystów inspirujących się wycinanką ludową do udziału w konkursie II TRIENNALE WYCINANKI LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO.
więcej
do 22 PAŹDZIERNIKA 2022

5 MINUT DLA OBERKA – piąta edycja konkursu

Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w kolejnej, piątej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 września!
więcej
12 SIERPNIA 2022 - 31 GRUDNIA 2022

„Pan Tadeusz” – między poezją a historią – wystawa

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę czasową pn.: „Pan Tadeusz” – między poezją a historią. W 190. rocznicę rozpoczęcia prac nad utworem”.
więcej
4 WRZEŚNIA 2022 - 9 PAŹDZIERNIKA 2022

Wystawa malarstwa Agnieszki Kopczyńskiej

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę malarstwa Agnieszki Kopczyńskiej „Moje... poszukiwania, inspiracje, emocje”. Obrazy oglądać można do 9 października.
więcej
1 WRZEŚNIA 2022 - 1 PAŹDZIERNIKA 2022

Wystawa ilustracji fragmentów komiksu opowiadającym o Wandzie Rutkiewicz

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima w Brzezinach zaprasza na wystawę „Wanda, 1943-1999”. To prezentacja projektu Marcina Bałczewskiego i Jakuba Rotte poświęconego polskiej alpinistce i himalaistce Wandzie Rutkiewicz-Błaszkiewicz.
więcej
16 WRZEŚNIA 2022 - 29 PAŹDZIERNIKA 2022

Mistrz i uczeń: Henryk Płóciennik i Krzysztof Gocek

Łódzki Dom Kultury zaprasza na kolejną wystawę regionalnej kolekcji sztuki, obejmującą prace wybitnego polskiego grafika, rysownika i malarza – Henryka Płóciennika (1933-2020) oraz jego przyjaciela i ucznia – malarza Krzysztofa Gocka z Głowna. 
więcej
9 WRZEŚNIA 2022 - 8 PAŹDZIERNIKA 2022

Między wierszami. Cykl spotkań literackich w Łowiczu

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na nowy projekt MIĘDZY WIERSZAMI. CYKL SPOTKAŃ LITERACKICH. Pierwsze wydarzenie już jutro – spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską.
więcej
do 15 PAŹDZIERNIKA 2022

„Usłysz Mickiewicza” – konkurs recytatorski

„Usłysz Mickiewicza” to projekt artystyczny mający na celu przypomnienie znaczenia pierwszego wydania Mickiewiczowskich „Ballad i Romansów”. W ramach projektu Miejska Strefa Kultury Centrum Edukacji Kulturowej "Na Żubardzkiej" organizuje Konkurs Recytatorski „Ballady i Romanse” dedykowany uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
więcej
do 29 PAŹDZIERNIKA 2022

Fotorelacja: Mistrz i uczeń – Henryk Płóciennik i Krzysztof Gocek

16 września w Galerii Imaginarium w Łódzkim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy „Mistrz i uczeń”, na której prezentowane są prace wybitnego polskiego grafika, rysownika i malarza – Henryka Płóciennika (1933-2020) oraz jego przyjaciela i ucznia – malarza Krzysztofa Gocka z Głowna.
więcej
24 WRZEŚNIA 2022 - 26 PAŹDZIERNIKA 2022

„Portret Kobiety”– wystawa

„Portret Kobiety” to projekt, którego założeniem jest przedstawienie „niezwykłych-zwykłych” Kobiet Bohaterek Codzienności. Kobiet takich, jak my wszystkie, które robią coś niezwykłego lub przeżyły coś o czym warto i trzeba opowiedzieć.
więcej
do 28 PAŹDZIERNIKA 2022

Konkurs na dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi

W dniu 13 września 2022 r. Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął Uchwałę nr 857/22 w sprawie ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi.
więcej
do 10 LISTOPADA 2022

„Poezja Bałuckich Podwórek” – konkurs plastyczny

Miejska Strefa Kultury filia Centrum Twórczości Lutnia zaprasza do udziału w XIX Konkursie Plastycznym im. Bogusława Miszteli „Poezja Bałuckich Podwórek” 2022. Prace nadsyłać można do 10 listopada.
więcej
do 4 LISTOPADA 2022

Konkurs na dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Oferty składać można do 4 listopada 2022. 
więcej