Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
od 28 WRZEŚNIA 2022

Warsztaty dla młodzieży w AOIA

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych rusza z warsztatami dla młodzieży: „Kreatywne pisanie” i „Zostań dziennikarzem”.
więcej
11 LISTOPADA 2022 - 1 LISTOPADA 2023

„Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku” – wystawa

11 listopada 2022 roku o godz. 16.00 w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się otwarcie ekspozycji pn. „Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku”.
więcej
do 30 LISTOPADA 2023

Rusza projekt „Legendarne Łódzkie”!

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi otrzymała dofinansowanie na projekt „Legendarne Łódzkie” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Region Kultury z przyjemnością objął patronatem medialnym tę inicjatywę. 
więcej
do 31 PAŹDZIERNIKA 2023

Program edukacyjny „To My Tworzymy Świat”

Rozpoczęła się 9. edycja programu edukacyjnego „To My Tworzymy Świat”, organizowana przez firmę Canon. Akcja ma inspirować młodych ludzi do rozwoju pasji związanej z fotografią i filmem, a jednocześnie promować budowanie poczucia odpowiedzialności za otaczający nas świat. W ramach działań Canon przeprowadzony zostanie ogólnopolski konkurs oraz warsztaty multimedialne współorganizowane z Centrum Kultury Młodych w Łodzi i Centrum Biznesowym Synergia.
więcej
do 6 PAŹDZIERNIKA 2023

XXI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zbigniewa Dominiaka

Dom Literatury w Łodzi oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Odział w Łodzi zapraszają do udziału w XXI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim dla Młodych Twórców im. Zbigniewa Dominiaka – „Moje świata widzenie”.
więcej
do 10 PAŹDZIERNIKA 2023

Konkurs na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory

W tym roku po raz 12. Kutnowski Dom Kultury zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory.
więcej
do 4 PAŹDZIERNIKA 2023

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza nauczycieli i uczniów klas podstawowych 1-3 do udziału w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w roku szkolnym 2023/2024.
więcej
do 15 LISTOPADA 2023

Wojewódzki Konkurs Fotograficzy „Kolejowe Łódzkie”

Marszałek Województwa Łódzkiego - Grzegorz Schreiber ogłasza trzecią edycję Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pn.: „Kolejowe Łódzkie”. Prace nadsyłać można do 15 listopada. Czekają atrakcyjne nagrody finansowe!
więcej
do 6 LISTOPADA 2023

Festiwal piosenki ŚPIEWASIE 2023

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza do udziału w kolejnej edycji Festiwalu piosenki ŚPIEWASIE 2023 czyli Konkursie wokalnym dla dzieci i młodzieży reprezentujących szkoły/domy kultury z terenu powiatu sieradzkiego. Zgłoszenia do 6 listopada.
więcej