Kurs kancelaryjno-archiwalny I stopnia, 25.01, 1,8.02.19

W dniach 25 stycznia oraz 1 i 8 lutego 2019 roku w Łódzkim Domu Kultury odbył się kurs kancelaryjno-archiwalny I stopnia w ramach działającej w instytucji Regionalnej Akademii Kadr Kultury.
więcej

Prawo pracy w instytucjach kultury w 2018 i 2019 r., 25.09.2018

Szkolenie było okazją do omówienia nowych przepisów w zakresie prawa pracy w instytucjach kultury, a także wybranych zagadnień z uwzględnieniem orzecznictwa Sądu Najwyższego oraz stanowiska Państwowej Inspekcji Pracy.
więcej

Pozyskiwanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w praktyce, 21.09.2018

Podczas szkolenia Regionalnej Akademii Kadr Kultury uczestnicy  zostali zapoznani z fundamentalnymi zasadami przetwarzania danych osobowych i nauczyli się samodzielnie formułować oraz skutecznie pozyskiwać zgody na przetwarzanie danych osobowych, a także wypełniać prawa osób, których one dotyczą.
więcej

Kurs wychowawców wypoczynku, 11-13.06.2018

Kurs wychowawców wypoczynku to propozycja Regionalnej Akademii Kadr Kultury dla chcących nabyć uprawnienia do pracy w charakterze wychowawcy/opiekuna na wycieczkach, koloniach, obozach, zimowiskach i innych formach zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
więcej

"Trudny" klient w instytucjach kultury - Bełchatów, 8.05.2018

W dniu 8.05.2018 odbyła się pierwsza edycja szkolenia na temat „trudnego” klienta w instytucji kultury. Zespół Regionalnej Akademii Kadr Kultury zagościł w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Pracownicy MCK-u, którzy wzięli udział w spotkaniu, już od początku wykazali się dużym zaangażowaniem i otwartością.
więcej

RODO w instytucjach kultury - Łowicz, 24.04.2018

 W ramach Regionalnej Akademii Kadr Kultury ponownie zorganizowano temat dotyczący RODO w instytucjach kultury, Tym razem miejscem realizacji szkolenia była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu.
więcej

RODO w instytucjach kultury, 23.04.2018

Jak należy dostosować organizację do nowych przepisów o ochronie danych osobowych i od czego zacząć proces wdrożeniowy? Jak wykonać analizę ryzyka zgodnie przepisami RODO? Jaka dokumentacja bezpieczeństwa będzie obowiązywać? Dzięki szkoleniu zorganizowanemu w ramach RAKK uczestnicy dowiedzieli się jakie zmiany zostaną wprowadzone oraz jak się do nich przygotować.
więcej

Nowoczesne metody aktywizacji i integracji seniorów, 16.04.2018

Szkolenie miało na celu dostarczenie uczestnikom zestawu gotowych ćwiczeń, narzędzi i interwencji możliwych do zastosowania w różnych obszarach pracy edukacyjno-terapeutycznej z seniorami.
więcej

Kontrola zarządcza w instytucjach kultury - Działoszyn, 11-12.04.2018

Szkolenie Kontrola zarządcza w instytucjach kultury , odbywające się w dniach 11-12 kwietnia 2018 r. to kolejna propozycja Regionalnej Akademii Kadr Kultury. Celem szkolenia było nabycie przez uczestników umiejętności wprowadzania i stosowania w praktyce standardów kontroli zarządczej.
więcej

Zostań mistrzem Prezi, 10.04.2018

Zostań mistrzem Prezi to kolejne szkolenie zorganizowane w ramach Regionalnej Akademii Kadr Kultury. Uczestnicy mieli okazję poznać narzędzia niezbędne do tworzenia nowoczesnych prezentacji multimedialnych. Dodatkowo mieli okazję dowiedzieć się, jak w interesujący sposób przedstawić swoje prezentacje.
więcej

Arteterapia oraz sensoryka dziecięca i młodzieżowa, 20.03.2018

Szkolenie dotyczące arteterapii oraz sensoryki dziecięcej i młodzieżowej adresowane było do osób pragnących zdobyć praktyczne umiejętności pracy arteterapeutycznej.
więcej

Czas pracy w instytucjach kultury 2018, 16.02.2018

Szkolenie skierowane do dyrektorów instytucji kultury oraz dla pracowników zajmujących się sprawami prawno-pracowniczymi, planowaniem i rozliczaniem czasu pracy w instytucjach kultury oraz księgowych zatrudnionych w instytucjach kultury. Uczestnicy zostali zapoznani z praktycznymi, elastycznymi i opłacalnymi rozwiązaniami dotyczącymi planowania i rozliczania czasu pracy.
więcej