28 PAŹDZIERNIKA 2021

IMPRO FREDRO HORROR SHOW

28 października w Łódzkim Domu Kultury wystąpi Teatr improwizacji TADAM. Bilety już w sprzedaży!
więcej
23 PAŹDZIERNIKA 2021

Spotkanie autorskie z Markiem Telerem

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Telerem ("Amant, który stał się zdrajcą"), które odbędzie się 23 października 2021 r. (sobota) o godzinie 16.00. Wstęp wolny.
więcej
3 LISTOPADA 2021

Zaduszki jazzowe: BOLEWSKI & TUBIS

Program „Obywatel Jazz” umacnia pamięć o nieodżałowanym artyście Grzegorzu Ciechowskim. W tym roku, dokładnie 22 grudnia, mija 20 lat od jego śmierci, ale jego muzyka inkarnuje się w sztuce innych artystów. Bolewski i Tubis postanowili przypomnieć część repertuaru Obywatela G.C. i Republiki. Koncert „Obywatel Jazz” duetu Bolewski & Tubis będzie łódzką premierą tego wyjątkowego projektu muzycznego.
więcej
27 PAŹDZIERNIKA 2021 - 27 LISTOPADA 2021

Wystawa Jana Kantego Pawluśkiewicza

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Jana Kantego Pawluśkiewicza pn. Laikonyka Krakowskiego Ego, w Boskiej Komedii Dantego. Wystawa prezentowana będzie w Pawilonie wystawienniczym na Placu Wolności do 27 listopada.
więcej
28 LISTOPADA 2021

„PIOSENKI Z KUFRA” – muzyczny spektakl dla dzieci

W ostatnią niedzielę listopada Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci na spektakl muzyczny „Piosenki z kufra”.
więcej
do 5 LISTOPADA 2021

Festiwal piosenki ŚPIEWASIE 2021

Sieradzkie Centrum Kultury ogłosiło konkurs wokalny dla dzieci i młodzieży reprezentujące szkoły/domy kultury z terenu powiatu sieradzkiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 listopada.
więcej
21 PAŹDZIERNIKA 2021 / 28 PAŹDZIERNIKA 2021

Bezpłatne warsztaty muzyczne!

Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego zaprasza na bezpłatne warsztaty muzyczne. 21 października warsztaty gospel poprowadzą dyrygentki chóru The Gospel Time – Malwina Lewińska i Natalia Lesiak. Natomiast 28 października warsztaty „Graj wodo, graj...” poprowadzi Suavas Lewy. Ruszyły zapisy!
więcej

Symbol świetności Horteksu w CMWŁ

Ceramiczna mozaika Horteksu, zabytkowy detal z lat 70-tych, kojarzący się z kultową kawiarnią przy ulicy Piotrkowskiej, trafi do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Po gruntownej renowacji zostanie wyeksponowana jako jeden z elementów wystawy stałej, by na nowo cieszyć oczy łodzian. Jednocześnie, w ramach Łódź Design Festival, odbędzie się konkurs na projekt mozaiki wpisującej się w miejską przestrzeń, którą wybiorą mieszkańcy.
więcej
13 LISTOPADA 2021

Koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia AMADEUS

13 listopada w Klasztorze Sióstr Urszulanek w Sieradzu odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Muzyka w dawnym Sieradzu”. Wystąpi Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS. Wstęp wolny.
więcej
17 PAŹDZIERNIKA 2021 - 28 LISTOPADA 2021

Wystawa pocztówek ze zbiorów Henryka Pięty „Od Warszawy do Łowicza”

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę pocztówek ze zbiorów Henryka Pięty „Od Warszawy do Łowicza”. Wernisaż odbędzie się 7 października 2021 o godz. 15.00 Wystawa będzie czynna do 28 listopada 2021.
więcej
do 20 PAŹDZIERNIKA 2021

Wieluń pędzlem malowany – konkurs!

Wieluński Dom Kultury ogłosił konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych Ziemi Wieluńskiej. Zadanie polega na stworzeniu pracy plastycznej przedstawiającej wizerunek miasta Wieluń: pejzaż, ulica, charakterystyczne budynki, miejsca ważne dla autora pracy.
więcej
28 PAŹDZIERNIKA 2021

Warsztaty - jesienny wianek z Baśniową Różą

28 października w Łódzkim Domu Kultury odbędą się warsztaty florystyczne z Magdaleną Frątczak z Baśniowej Róży. Zapisy do 25 października!
więcej