29 MAJA 2021

MONODRAM "GRUBASKA"

Miejski Dom Kultury w Radomsku otwiera się dla publiczności! Wielkie otwarcie rozpocznie się 29 maja o godz. 18.00 spektaklem „Grubaska” w wykonaniu Izabeli Noszczyk – Teatr Scena Poczekalnia.
więcej
21 MAJA 2021

Europejskie Dni Dziedzictwa - zgłoszenia!

Zbliża się termin zakończenia przyjmowania zgłoszeń do udziału w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa 2021! Aby planowane przez Państwa wydarzenie włączyć w tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa wystarczy wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy zamieszczony na portalu Europejskich Dni Dziedzictwa do dnia 21 maja 2021 r.
więcej
15 MAJA 2021

Call for papers!

Rozpoczął się nabór propozycji artykułów do drugiego numeru czasopisma kulturalno-naukowego „Kalejdoskop Kultury”, które powstało z inicjatywy Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego i przy merytorycznym partnerstwie Muzeum Sztuki w Łodzi. Pismo afiliowane jest przy miesięczniku kulturalnym „Kalejdoskop”, wydawanym przez Łódzki Dom Kultury.
więcej

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W najbliższy piątek, 23 kwietnia, świętujemy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Czytelnicy, którzy w tym dniu odwiedzą Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zostaną obdarowani literackim cytatem i różą!
więcej
17 MAJA 2021

Ruszył nabór wniosków do „Polsko – Ukraińskiej Wymiany Młodzieży”

Do 17 maja można składać wnioski do XVI edycji Programu „Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży”. Jego celem jest wspieranie zadań, stwarzających grupom młodzieży z Polski i Ukrainy możliwość wzajemnego poznania się, wspólnego odkrywania podobieństw i odmienności kulturowych obu krajów, a także zdobywania wiedzy na temat ich współczesnych realiów.
więcej
10 MAJA 2021

Nabór: Konwersja cyfrowa domów kultury

16 kwietnia Narodowe Centrum Kultury uruchomiło nabór do konkursu grantowego w ramach projektu pn. Konwersja cyfrowa domów kultury. Celem  przedsięwzięcia jest wyposażenie ośrodków kultury w kompetencje i umiejętności w zakresie wykorzystywania narzędzi cyfrowych oraz zakup sprzętu i infrastruktury informatycznej niezbędnych do prowadzenia online i/lub w formie cyfrowej działań edukacyjnych i animacyjnych dla lokalnych społeczności.
więcej

Z pracowni twórcy: u Mariusza Bogusławskiego

Łódzki Dom Kultury zaprasza do obejrzenia kolejnego odcinka z cyklu "Z pracowni twórcy ludowego". Tym razem przyjrzymy się pracy Mariusza Bogusławskiego - uznanego twórcy w dziedzinie plecionkarstwa.
więcej

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - 66.edycja

Łódzki Dom Kultury wraz z Towarzystwem Kultury Teatralnej w Warszawie zaprasza młodzież i dorosłych do udziały w kolejnej edycji konkursu, który tradycyjnie odbędzie się w formie czterech turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa, teatrów jednego aktora.
więcej

V edycja Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”

Ruszył nabór projektów do V edycji budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Na realizację zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2022 r. władze samorządu województwa łódzkiego przeznaczą 8 mln zł. Nabór projektów potrwa do 12 kwietnia!
więcej

„Postać kobiety w komiksie” – wystawa online

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. J. Piłsudskiego z okazji Dnia Kobiet przygotowała wystawę online „Postać kobiety w komiksie”.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej

Warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży

Edukacja zdalna każdemu dała się we znaki. Jeśli chcesz urozmaicić swoim dzieciom lekcje, pobudzić kreatywność i urozmaicić codzienną szkolną rutynę, zapraszamy do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi na warsztaty twórcze dla grup szkolnych i przedszkolnych. Działania inspirowane są wystawami czasowymi. 
więcej