29 CZERWCA 2022 / 6 LIPCA 2022

Dyskusyjny Klub Niepokornych i Poszukujących / Kino Eco

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza na bezpłatne projekcje filmów eko połączone ze spotkaniami z gośćmi specjalnymi.
więcej

Kolejowe łódzkie – fotorelacja z wernisażu

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia wystawy pokonkursowej „Kolejowe Łódzkie”.
więcej

Poświęcenie Krzyży Powstańczych

W dniach 19 i 21 czerwca 2022 roku, w miejscowościach Skotniki i Żeleźnica odbyły się uroczystości związane z poświęceniem Krzyży Powstańczych z 1863 i 1864 roku, w ramach projektu „Pejzaż pamięci – rekonstrukcja krajobrazu historycznego”.
więcej
2 LIPCA 2022

Piknik historyczno-edukacyjny w Rawie Mazowieckiej

Jakieś plany na pierwszą sobotę lipca? Teraz już tak! Zarezerwujcie sobie czas 2 lipca w sobotę w godz. 15-21. Muzeum Ziemi Rawskiej organizuje piknik historyczno-edukacyjny pod hasłem "Zamek rawski - niemy świadek historii" na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich.
więcej

I miejsce dla Zespołu Folklorystycznego „Smardzewianie”

I miejsce dla Zespołu Folklorystycznego „Smardzewianie” na II Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów, Śpiewaków i Kapel Ludowych „Na Przydrożku”  w Wymiarkach w woj. lubuskim.
więcej
28 CZERWCA 2022

Spotkanie z Anną Kulik

Dyskusyjny Klub Książki, Klub Miłośników Fantastyki „Sagitta” i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zapraszają na spotkanie z Anną Kulik – współautorką serii książek o sekretach Łodzi i województwa łódzkiego.
więcej
20 CZERWCA 2022 - 29 LIPCA 2022

Lalki teatralne – wystawa

Z Muzeum do Biblioteki – wystawa.
więcej

Pograjka w Złakowie – fotorelacja

FOTORELACJA. W Boże Ciało tuż po barwnej procesji, na terenie Mini Skansenu w Złakowie Kościelnym odbyła się II edycja muzyczno-tanecznego spotkania POGRAJKA/POTAŃCÓWKA WIEJSKA. 
więcej

Wioska Folkowa

W miejscowości Szczawin Kościelny w województwie mazowieckiem (ale tuż za granicą łódzkiego) znajdziemy idealne miejsce na 2-dniowy wypad czy kolonie letnie dla dzieci – Wioskę Folkową!
więcej
23 CZERWCA 2022 - 3 WRZEŚNIA 2022

KOLEJOWE ŁÓDZKIE – wystawa pokonkursowa

Urząd Marszałkowski w Łodzi wraz z Łódzkim Domem Kultury zapraszają na pokonkursową wystawę fotografii "Kolejowe łódzkie".
więcej
26 CZERWCA 2022 - 28 SIERPNIA 2022

Wystawa malarstwa Magdaleny Laskowskiej i Karoliny Matyjaszkowicz

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę malarstwa Magdaleny Laskowskiej i Karoliny Matyjaszkowicz „AWERS / REWERS. Po drugiej stronie pejzażu”.
więcej
8 LIPCA 2022 - 29 LIPCA 2022

Rusza sprzedaż biletów na Geyer Music Factory 2022

Dziedziniec Białej Fabryki Ludwika Geyera znów wypełni się muzyką. W lipcu rusza kolejna edycja Geyer Music Factory. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu będzie melodia.
więcej