Koncert Włoskiej Orkiestry w Wartkowicach

28 kwietnia 2012 o godz. 17.00  w hali sportowej w Wartkowicach wystąpi Filarmonica della Citta del Tricolore - reprezentacyjna orkiestra dęta miasta Reggio nell’Emilia położonego w północnych Włoszech.  
więcej

Kulisiewicz nieznany - wystawa

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy „Kulisiewicz nieznany”, który odbędzie się 18 kwietnia 2012 r o godz. 18.00. Na wystawie znajdą się róże prace ze zbiorów Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz Fundacji im. T. Kulisiewicza. Będą to rysunki z cyklu "Majdanek", szkice z "Mojej historii sztuki", wybrane impresje z podróży, gwasze, a nawet rysunki na kawiarnianych serwetkach.
więcej

Koncert pamięci Jimiego Hendrixa

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na koncert Pamięci Jimiego Hendrixa. Koncert odbędzie się 10 maja 2012 r.o godz. 19.00. Po raz pierwszy Polskę odwiedzi Leon Hendrix - młodszy brat Jimiego. Cena biletu - 25 zł.
więcej

"Pogadaj ze mną"

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego "Pogadaj ze mną", który odbędzie się 26 kwietnia 2012 roku o godz. 19.00. Wykonawcami koncertu są: Wojciech Młynarski – narrator Agnieszka Wilczyńska – śpiew Janusz Szrom – śpiew Włodzimierz Nahorny – fortepian Andrzej Łukasik – kontrabas Sebastian Frankiewicz - perkusja. Cena biletu - 40 zł .
więcej

Wystawa o Ryszardzie Kapuścińskim

Z okazji 80. rocznicy urodzin Ryszarda Kapuścińskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach można obejrzeć dwie wystawy upamiętniające jego życie i twórczość.
więcej

Promocja książki "Ukłony z Skierniewic"

18 kwienia o godzinie 17.30 Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach (ul. Mszczonowska 43 a) zaprasza na promocję albumu "Ukłony z Skierniewic. Historia miasta w obiektywie do 1950 roku".W książce wykorzystano 94 pocztówki i 127 zdjęć, które utrwaliły zarówno zabytki kultury materialnej, jak i wydarzenia, które miały miejsce w Skierniewicach.
więcej

Andersen w Tomaszowie Mazowieckim

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza do oglądania wystawy pt.: „Andersen w oczach Polaków” – zaaranżowanej w formie teatru marionetek.
więcej

Konkurs dla przedszkolaków

„Koluszki-miasto, które dobrze znam” to tytuł konkursu jaki zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Koluszkach w związku z 63. rocznicą nadania Koluszkom praw miejskich. 2 kwietnia do biblioteki przybyły trzyosobowe reprezentacje wszystkich sześciu przedszkoli działających na terenie gminy Koluszki.
więcej

Spotkanie z Marią Kondek

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza 20 kwietnia 2012 r. o godzinie 17.00 na spotkanie z Marią Kondek z okazji 90. rocznicy urodzin artystki.
więcej

Nagrody Złoty Ekslibris i Superekslibris za rok 20

W dniu 16 kwietnia 2012 roku o godz. 12.00 wręczone zostaną Nagrody Złoty Ekslibris i Superekslibris Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102). Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia. Nagrodę w kategorii Najlepsza książka o Łodzi Jury przyznało dwutomowej publikacji „Filmowy pałac ziemi obiecanej” - Tom "W stronę muzeum : w stronę filmu”, Tom "W stronę Scheiblerów”.
więcej

Nominacja do Nagrody PISF

Książka "100 LAT KINA W ŁOWICZU" autorstwa Macieja Malangiewicza i Jacka Rutkowskiego wydana przez Łowicki Ośrodek Kultury z okazji jubileuszu łowickich kin 1912-2012, otrzymała nominację do nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "Książka o tematyce filmowej". Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów.
więcej

Projekt "Smak dzieciństwa"

Muzeum w Łowiczu zaprasza na I wykład w ramach projektu "Smak dzieciństwa. Pieczywo codzienne i obrzędowe w tradycji regionu łowickiego". W piątek 13 kwietnia o godz. 12 wykład na temat "Tradycyjne pieczywo codzienne i obrzędowe w regionie łowickim i na obszarze dzisiejszego województwa łódzkiego" wygłosi Aldona Plucińska z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.
więcej