Filmowy Ogród Sztuki zaprasza

  Ogród Sztuki zaprasza 11 kwietnia 2012r., (środa) o godz. 19.00 na projekcję filmu „Trio z Belleville” w siedzibie Konstantynowskiego Stowarzyszenia Śpiewaczo-Muzycznego im.Fryderyka Chopina w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 14. Wstęp wolny.    
więcej

Region Kultury - odcinek 4

Zapraszamy do obejrzenia czwartego odcinka programu Region Kultury realizowanego przez Łódzki Dom Kultury i TVP Łódź. 
więcej

Technika tańca współczesnego

Studium  Improwizacja zaprasza na wyjątkowe warsztaty taneczne, które odbędą się w łódzkim Teatrze Szwalnia (ul. Struga 90) w ramach projektu ZLUDZENI. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia w godzinach 19.00-21.00 i poprowadzi je Katarzyna Sitarz.  
więcej

Malarstwo Elżbiety Lewandowskiej

Zapraszamy do oglądania wystawy malarskiej prezentującej płótna Elżbiety Lewandowskiej, artystki z Łowicza. Wystawa prezentowana będzie do końca kwietnia 2012 w MałejGalerii MOK w Głownie. Spotkanie z autorką obrazów odbędzie się 16 kwietnia /poniedziałek/ o godzinie 17-stej, w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie. 
więcej

spotkanie z Małgorzatą Skwarek-Gałęską

„Moim sposobem na próbę porozumienia ze światem jest poezja”. Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Widzew Filia nr 5 ul. Wilcza 7 ma zaszczyt zaprosić na wieczór poezji 20 kwietnia 2012 r. (piątek) o godz. 17.00 Gościem spotkania będziełódzka poetka Pani Małgorzata Skwarek-Gałęska.
więcej

Dzień Pamięci o Holocauście

"Nie masz już, nie masz w Polsce żydowskich miasteczek (…)" pisał Antoni Słonimski w "Elegii miasteczek żydowskich". Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim, pragnąc uczcić przypadający w kwietniu Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu, zaprasza 23 kwietnia 2012 r. o godz. 12.00 na spotkanie upamiętniające ten dzień. 
więcej

Dzień Katyński w Zgierzu

Dla uczczenia pamięci zgierzan – katyńczyków oraz wszystkich pomordowanych w Katyniu,Charkowie, Miednoje i innych miejscach kaźni oraz dla upamiętnienia Ofiar katastrofy smoleńskiej, z inicjatywy Prezydenta Miasta Zgierza zgierskie uroczystości Dnia Katyńskiego odbędą się w niedzielę, 15 kwietnia 2012 roku. W tym dniu o godz. 11.30 w kościele pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu odprawiona zostanie msza św. z oprawą muzyczną w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia Towarzystwa Przyjaciół Zgierza.
więcej

Opowiedz mi o Kubie...

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Anety Kiełb „Opowiedz mi o Kubie…”. Wystawę będzie można oglądać w holu przed Wypożyczalnią dla dorosłych w budynku MBP przy ul. Jerozolimskiej 29 od 16.04. do 30.04.2012 r.
więcej

Kiermasz Książki MBP Rawa Mazowiecka

Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej zaprasza na coroczny kiermasz książki który odbędzie się 21 kwietnia (sobota) 2012 r. w godzinach od 10:00 do 14:00.
więcej

Dawnych Brzezin czar

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach zagościły dwie niezwykłe wystawy, dzięki którym możemy odkryć przeszłość naszego miasta i okolic udokumentowaną w obiektywie aparatu, który niczym wehikuł czasu zabierze nas do dawnych lat. 
więcej

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spotkanie z Wojciechem Widłakiem, autorem krótkich i barwnie ilustrowanych historyjek opowiadających o uwielbianym przez dzieci Panu Kuleczce. Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia 2012 r. o godz. 10.00 w budynku Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Jerozolimskiej 29.
więcej

Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego w Łowiczu

Łowicz zaprasza w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na tradycyjne jarmarki, na których zakupić można "przedmioty z duszą". Najstarsze jarmarki łowickie sięgają XIII wieku. Ich popularność ciągle wzrastała. Do I wojny światowej odgrywały one poważną rolę gospodarczo – handlową w kraju i cieszyły się zasłużoną renomą za granicą.
więcej