Tydzień Bibliotek w Dmosinie

„Biblioteka ciągle w grze” - pod takim hasłem w dniach 8-15 maja odbędzie się Tydzień Bibliotek w Dmosinie. Będzie to akcja w ramach ogólnopolskiego programu, którego celem jest skupienie uwagi opinii publicznej wokół problematyki upowszechniania czytelnictwa, roli bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym oraz sprzyjanie popularyzacji różnorodnych form pracy z czytelnikami.
więcej

35 lat z Sokolnikami

Zespół Folklorystyczny "Sokolniki" świętował swoje 35-lecie. 28 kwietnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki jubilaci gościli swoich wielbicieli, przyjmowali gratulacje i prezentowali na scenie najpiękniejsze pieśni z repertuaru.
więcej

DNI POWIATU PABIANICKIEGO

Festiwal Siły i Sprawności, koncert zespołu Happsad, popisy lokalnych wykonawców, pokazy sprzętu i umiejętności miejscowych strażaków oraz konkurs wiedzy o powiecie pabianickim to największe atrakcje nadchodzącego weekendu w Pabianicach.
więcej

Tańce Narodowe w Ozorkowie

Blisko 50 par wystąpiło w I Wojewódzkim Turnieju Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej, który odbył się 21 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ozorkowie. Swoje umiejętności na parkiecie zaprezentowali młodzi tancerze w wieku od 6 lat, a ich konkursowe zmagania oceniało profesjonalne jury.  
więcej

„Uzbecki taniec” w Wieluniu

W Wieluńskim Domu Kultury 8 maja odbędzie się wernisaż wystawy grafik Eleny Mirzajewej pt. „Uzbecki taniec”. Autorka przyjechała do Polski z Uzbekistanu jako repatriantka. W Wieluniu, mieszkali jej przodkowie. To pierwsza wystawa prac artyski w Polsce.
więcej

Spotkanie z Małgorzatą Kalicińską

26 kwietnia 2012 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu gościliśmy Małgorzatę Kalicińską - autorkę książek: "Dom nad rozlewiskiem", "Powroty nad rozlewiskiem", "Miłość nad rozlewiskiem", "Fikołki na trzepaku", "Widok z mojego okna", "Zwyczajny facet".
więcej

IV MAJÓWKA GASZYŃSKA

Zapraszamy 1 maja 2012 roku na majówkę w Gaszynie gm. Wieluń. Wystąpią lokalne zespołu działające przy Wieluńskim Domu Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Maleo Reggae Rockers.
więcej

Spotkanie z Olgą RUdnicką w Sieradzu

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na spotkanie z pisarką Olgą Rudnicką - autorką książek: "Martwe Jezioro", "Czy ten rudy kot to pies", "Zacisze 13", "Lilith", "Natalii 5". Spotkanie odbędzie się 7 maja 2012 r. o godz. 18.00 w czytelni PBP (ul. Żwirki i Wigury 4).  
więcej

Dyktando powiatu łodzkiego wschodniego

„Ż” czy „rz”, „ch” czy „h”, u” czy „ó” z takimi dylematami zmierzyło się 35 śmiałków z 12 szkół podstawowych powiatu łódzkiego wschodniego pisząc powiatowe dyktando. Zostało ono zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koluszkach jako jedno z wydarzeń obchodów Święta Powiatu.
więcej

Święto Konstytucji 3 Maja i Zgierska Majówka

Urząd Miasta Zgierza zaprasza na uroczystości związane ze Świętem Konstytucji 3 maja , a także na Zgierską Majówkę. W programie, obok uroczystości państwowych, happening "Za co można kochać Polskę", zabawy dla dzieci, koncerty i jarmark handlowy
więcej

XIX PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ TEATRALNYCH

Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim (ul. Łódzka 28) na XIX Przegląd Przedszkolnych i Szkolnych Przedstawień Teatralnych, który odbędzie się 8 i 9 maja.  
więcej

Noc Bibliotek

Zapraszamy na „Noc Bibliotek”. Akcja jest wzorowana na „Nocy Muzeów”, podczas której udostępniane są nieodpłatnie eksponaty muzealne w czasie jednej wybranej nocy. 11 maja zapraszamy na wyjątkową noc w bibliotece w Dmosinie!  
więcej