Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską KUBRYK'2012

XXVIII Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską KUBRYK 2012, to muzyczna podróż dookoła świata na którą zapraszamy w dniach 25 -26 maja. Wystąpią najlepsze zespoły krajowe prezentujące szanty, pieśni kubryku, ballady, repertuar folkowy.    
więcej

Społecznośc Żydowska w Pabianicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Pabianicach zaprasza 16 maja o godz. 11.00 na prelekcję  pana Roberta Adamka z pabianickiego Muzeum. Spotkanie będzie związane z projekcją filmu dokumentalnego o łódzkim gettcie pt."Z głębokości wołam" w reżyserii Wojciecha Gierłowskiego.  
więcej

Między sztuką a nauką. Nie święci garnki lepią.

Miejska Biblioteka Publiczna w Pabianicach zaprasza na wystawę sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łasku pt.: "Między sztuką a nauką. Nie święci garnki lepią", która odbędzie się 18 maja 2012 r. godz 18.00   
więcej

KONCERT ANNY CYMMERMAN -TYLKO DLA OSÓB 50+

15 maja 2012 (wtorek) o godz. 19:00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznyc odbędzie się koncert Anny Cymmerman skierowany tylko do osób 50+ - w ramach Centrum Aktywnego Seniora. Wstęp na koncert jest bezpłatny!
więcej

"Łódzkie, warte utrwalenia i pokazywania" w stolic

Warszawa jest drugą stolicą regionu (Mazowsze) po Krakowie (Małopolska), której mieszkańcy i goście będą mogli podziwiać piękno artystycznych pejzaży województwa łódzkiego. Prace malarskie i graficzne powstałe podczas dwóch ogólnopolskich plenerów malarskich: "Zabrodzin 2010" i "Łowicz 2012" już w najbliższy poniedziałek, 14 maja, w odpowiedzi na zaproszenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej pojawią się w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5 w Warszawie.
więcej

Sukces tancerzy z MCK Bełchatów

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie pragnie poinformować o sukcesach naszych tancerzy. 5 maja, w Łomiankach miały odbyć się Mistrzostwa Europy w Tańcu Towarzyskim osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Turniej nie spełniał warunków konkursu międzynarodowego, więc organizatorzy przeprowadzili zmagania taneczne pod nazwą: "Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "Małe Mazowsze". 
więcej

Tydzień Bibliotek w Dmosinie

Tydzień Bibliotek z Gminną Biblioteką Publiczną w Dmosinie "Biblioteka ciągle w grze" to ogólnopolski program realizowany od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Obchody odbedą się w dniach 8-15 maja. Uroczystości przyciągają uwagę szerokiej opinii publicznej wokół problematyki upowszechniania czytelnictwa, roli bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym. Sprzyjają również popularyzacji różnorodnych form pracy z czytelnikami. 
więcej

XXI Festiwal Piosenki Dzieciecej i Młodzieżowej SO

W tym roku Poddębicki Dom Kultury i Sportu w Poddębicach po raz XXI jest organizatorem Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej SOLLA. Finał odbędzie się 27 maja o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Poddębicach. Obejmuje on swoim zasięgiem teren Powiatu Poddębickiego. Celem przedsięwzięcia jest wspólna integracja młodzieży utalentowanej muzycznie, wrażliwej na piękno sztuki - w szczególności muzyki i śpiewu. 
więcej

WESELE W WILKOWICACH

20 maja o godzinie 14.00 we wsi Wilkowice (Gmina Rawa Mazowiecka) rozpoczną się VII Spotkania Zespołów i Kapel Ludowych na Majówce w Wilkowicach.
więcej

Biblioteka ciągle w grze! w Łęczycy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na IX ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który potrwa od 8 do 15 maja.  
więcej

VIII Festiwal "Złoty Środek Poezji" Kutno 2012

Serdecznie zapraszamy do Kutna na VIII Festiwal ZŁOTY ŚRODEK POEZJI, który odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2012.
więcej

Region Kultury - odcinek 6

Zapraszamy na kolejny, szósty, odcinek programu Region Kultury, realizowanego przez Łódzki Dom Kultury i TVP Łódź. Tym razem obejrzeliśmy koncert Krzysztofa Cwynara i orkiestry dętej Città del Tricolore oraz uczestniczyliśmy w finale obchodów V święta powiatu łódzkiego wschodniego.
więcej