Madonna w Sztuce Ludowej

1 maja w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku została otwarta wystawa maryjna pt. „Madonna w Sztuce Ludowej” udostępniona przez Łódzki Dom Kultury. Na wystawie prezentowane są obrazy i rzeźby 50 twórców ludowych z województwa łódzkiego .
więcej

Rewizor przyjechał do Radomska

Długi weekend majowy rozpoczął się teatralnie. 30 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku wystąpił Teatr im. S. Jaracza w Łodzi, prezentując sztukę Nikołaja Gogola "Rewizor".
więcej

Dziecko na fotografii

Miejska Biblioteka Publiczna w Koluszkach ogłosiła konkurs fotograficzny pt. „Tato, mamo, zrób mi zdjęcie”. Prace można nadsyłać do 16 maja.
więcej

Spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim w Łęczycy

Spotkanie ze znanym poetą, autorem tekstów piosenek i humorystą Andrzejem Poniedzielskim odbyło się 26 kwietnia w Domu Kultury w Łęczycy. Był to wieczór pełen inteligentnego humoru, serwowanego przez artystę z właściwą mu powściągliwością i pogodą ducha.
więcej

Radomsko ma Sukienki Matki Boskiej

28 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku otwarta została wystawa malarstwa artysty plastyka z Częstochowy Adama Rokowskiego . Prezentowane w sali kameralnej prace to cykl poświęcony Sukienkom Matki Boskiej. Towarzyszący wernisażowi koncert w wykonaniu stypendystek FIK – Ani, Katarzyny i Kingi Kabzińskich był wspaniałym uzupełnieniem prezentowanych prac.
więcej

Michał Bajor w MDK Radomsko

Dobrze znany radomszczańskiej publiczności Michał Bajor po raz kolejny zagościł w Miejskim Domu Kultury. Tym razem artysta wystąpił 26 kwietnia z programem "Od Piaf do Garou" promującym jego najnowszy album.
więcej

W HOŁDZIE ARTUROWI RUBINSTEINOWI

Międzynarodowa Fundacja Muzyczna im. Artura Rubinsteina w Łodzi oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zapraszają na sesję popularnonaukową z okazji 125. rocznicy urodzin i 30. rocznicy śmierci Artura Rubinsteina, która odbędzie się 15 maja br. w bibliotece przy ul. Gdańskiej 100/102.
więcej

Tydzień Bibliotek w Dmosinie

„Biblioteka ciągle w grze” - pod takim hasłem w dniach 8-15 maja odbędzie się Tydzień Bibliotek w Dmosinie. Będzie to akcja w ramach ogólnopolskiego programu, którego celem jest skupienie uwagi opinii publicznej wokół problematyki upowszechniania czytelnictwa, roli bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym oraz sprzyjanie popularyzacji różnorodnych form pracy z czytelnikami.
więcej

35 lat z Sokolnikami

Zespół Folklorystyczny "Sokolniki" świętował swoje 35-lecie. 28 kwietnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki jubilaci gościli swoich wielbicieli, przyjmowali gratulacje i prezentowali na scenie najpiękniejsze pieśni z repertuaru.
więcej

DNI POWIATU PABIANICKIEGO

Festiwal Siły i Sprawności, koncert zespołu Happsad, popisy lokalnych wykonawców, pokazy sprzętu i umiejętności miejscowych strażaków oraz konkurs wiedzy o powiecie pabianickim to największe atrakcje nadchodzącego weekendu w Pabianicach.
więcej

Tańce Narodowe w Ozorkowie

Blisko 50 par wystąpiło w I Wojewódzkim Turnieju Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej, który odbył się 21 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ozorkowie. Swoje umiejętności na parkiecie zaprezentowali młodzi tancerze w wieku od 6 lat, a ich konkursowe zmagania oceniało profesjonalne jury.  
więcej

„Uzbecki taniec” w Wieluniu

W Wieluńskim Domu Kultury 8 maja odbędzie się wernisaż wystawy grafik Eleny Mirzajewej pt. „Uzbecki taniec”. Autorka przyjechała do Polski z Uzbekistanu jako repatriantka. W Wieluniu, mieszkali jej przodkowie. To pierwsza wystawa prac artyski w Polsce.
więcej