Spotkanie z Małgorzatą Kalicińską

26 kwietnia 2012 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu gościliśmy Małgorzatę Kalicińską - autorkę książek: "Dom nad rozlewiskiem", "Powroty nad rozlewiskiem", "Miłość nad rozlewiskiem", "Fikołki na trzepaku", "Widok z mojego okna", "Zwyczajny facet".
więcej

IV MAJÓWKA GASZYŃSKA

Zapraszamy 1 maja 2012 roku na majówkę w Gaszynie gm. Wieluń. Wystąpią lokalne zespołu działające przy Wieluńskim Domu Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Maleo Reggae Rockers.
więcej

Spotkanie z Olgą RUdnicką w Sieradzu

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na spotkanie z pisarką Olgą Rudnicką - autorką książek: "Martwe Jezioro", "Czy ten rudy kot to pies", "Zacisze 13", "Lilith", "Natalii 5". Spotkanie odbędzie się 7 maja 2012 r. o godz. 18.00 w czytelni PBP (ul. Żwirki i Wigury 4).  
więcej

Dyktando powiatu łodzkiego wschodniego

„Ż” czy „rz”, „ch” czy „h”, u” czy „ó” z takimi dylematami zmierzyło się 35 śmiałków z 12 szkół podstawowych powiatu łódzkiego wschodniego pisząc powiatowe dyktando. Zostało ono zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koluszkach jako jedno z wydarzeń obchodów Święta Powiatu.
więcej

Święto Konstytucji 3 Maja i Zgierska Majówka

Urząd Miasta Zgierza zaprasza na uroczystości związane ze Świętem Konstytucji 3 maja , a także na Zgierską Majówkę. W programie, obok uroczystości państwowych, happening "Za co można kochać Polskę", zabawy dla dzieci, koncerty i jarmark handlowy
więcej

XIX PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ TEATRALNYCH

Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim (ul. Łódzka 28) na XIX Przegląd Przedszkolnych i Szkolnych Przedstawień Teatralnych, który odbędzie się 8 i 9 maja.  
więcej

Noc Bibliotek

Zapraszamy na „Noc Bibliotek”. Akcja jest wzorowana na „Nocy Muzeów”, podczas której udostępniane są nieodpłatnie eksponaty muzealne w czasie jednej wybranej nocy. 11 maja zapraszamy na wyjątkową noc w bibliotece w Dmosinie!  
więcej

Niecodzienna sesja zdjęciowa w Łowiczu

Członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty z Łowicza wzięli udział w kolejnej, niecodziennej sesji zdjęciowej. Tym razem odbyła się ona w Łowiczu i była próbą rekonstrukcji wydarzeń miejskich z 1939 roku.
więcej

"Dieta Cud" - spektakl w Konstantynowie

Po spektaklu „Andropauza”, który już gościł w Konstantynowie, tym razem zapraszamy 23 maja o godz. 19:00 na spektakl "Dieta Cud - Komedia odchudzająca".
więcej

NOWY KONKURS ŁOK - "ZRÓBMY SOBIE POCZTÓWKĘ!"

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich fotografów i grafików amatorów do wzięcia udziału w nowym konkursie " Zróbmy sobie pocztówkę". Przedmiotem Konkursu jest wybór trzech najlepszych fotografii lub gotowych projektów graficznych pocztówek w trzech kategoriach. Termin nadsyłania prac - 21 maja 2012.
więcej

Klubu Seniora „Radość” ma pięć lat

Gdy przyjdzie jesień życia, nie warto spędzać jej w bujanym fotelu, ale starać się ją przeżyć jak najaktywniej. Do tego właśnie seniorów z Łowicza, ale i nie tylko, zachęca Anna Bieguszewska, prezes Klubu Seniora „Radość” w Łowiczu. O tym, że słowa te nie są tylko pustym sloganem, świadczy działalność kierowanego przez nią klubu. W tym roku Klub Seniora „Radość” obchodził pięciolecie swojego powstania. Uroczystość jubileuszowa odbyła się 24 kwietnia w sali kinowej Łowickiego Ośrodka Kultury.
więcej

Majówka Melomana w Łowiczu

Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński serdecznie zaprasza na coroczną Majówkę Melomana, która składać się będzie z cyklu niezapomnianych koncertów muzyki klasycznej. Koncerty odbędą się 1 i 3 maja w Galerii Browarna w Łowiczu, przy ul. Podrzecznej 17, o godz. 17.00. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
więcej