Otwarte Mistrzostwa Mażoretek w Poddębicach

Od wielu lat Poddębicki Dom Kultury i Sportu propaguje w naszym regionie taniec mażoretkowy. Z małego przeglądu tanecznego impreza z roku na rok zyskuje coraz wyższą rangę. Zapraszamy 21 kwietnia 2012r. do Poddębic na Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Środkowej.
więcej

Wykład prof. Blombergowej w Radomsku

13 kwietnia 2012 w Galerii Muzeum w Radomsku odbył wykład Pani Prof. Magdaleny Blombergowej pt."Rosja a Katyń". Członkowie Stowarzyszenia Rodziny Katyńskiej Ziemi Piotrkowskiej Koło w Radomsku, przybyli goście oraz licznie zgromadzona młodzież wysłuchali odczytu ukazującego okrucieństwo zbrodni katyńskiej.
więcej

Spotkania z Muzyką - "Koncert saksofonowy"

W dniu 18 kwietnia 2012 roku (środa), o godz. 19.00, w sali kominkowej Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”, ul. Łęczycka 2, odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Spotkania z Muzyką”. Najbliższe spotkanie to „Koncert saksofonowy. Przed konkursem”.  
więcej

"Wiosna i muzyka" -koncert w Strykowie

Estradowa Orkiestra Miasta-Gminy Stryków zagra 22 kwietnia koncert pod hasłem "Wiosna i muzyka". Orkiestra pod kierownictwem prof. Zbigniewa Franciszka Młynarskiego ma już grono stałych słuchaczy, a jej repertuar na bieżąco wzbogacany jest nowymi utworami.
więcej

Z Bergamo do Petersburga-Podróże Ciekawych Świata

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy i Oddział PTTK "Ziemi Łęczyckiej" zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Podróże Ciekawych Świata". Tym razem o swojej rowerowej wyprawie z Bergamo do Petersburga opowie cykloturysta Piotr Kolenda. Spotkanie połączone z promocją książki podróżnika "Na dwóch kołach dookoła złotego Lenina" odbędzie sie 19 kwietnia 2012 r.
więcej

Spotkanie z Wojciechem Kuczokiem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Kuczokiem, które odbędzie się 23 kwietnia w siedziie Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP w Tomaszowie Mazowieckim przy Placu Kościuszki 18.
więcej

"Nisza" w Bełchatowie

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych muzyką jazzową, folkową i etniczną na koncert doskonałego zespołu "Nisza", który wystąpi 27 kwietnia o godzinie 19.00 w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Cena biletu - 10 zł.
więcej

"Folklor Świata" w Zduńskiej Woli

Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli zaprasza na III Międzynarodowy Przegląd "FOLKLOR ŚWIATA". Przegląd odbędzie się w Zduńskiej Woli w dniach 06.07.2012 r. - 08.07.2012r.
więcej

Spotkanie z Małgorzatą Kalicińską

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Kalicińską - autorką bestsellerowej trylogii: "Dom nad rozlewiskiem", "Powroty nad rozlewiskiem" i "Miłość nad rozlewiskiem". Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia 2012 r. o godzinie 18.00 w czytelni PBP (ul. Żwirki i Wigury 4).
więcej

III Taneczna Gala Malucha

Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zaprasza na III Taneczną Galę Malucha 2012, która odbędzie się 21 kwietnia 2012 o godzinie 18.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie.
więcej

Believe oraz Black Sun w Aleksandrowie

Już 27. kwietnia czeka nas wyjątkowy koncert jednej z najbardziej cenionych artrockowych grup w Polsce, jaką jest warszawski Believe. Jako support zagra grupa Black Sun. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim.  
więcej

"Mam głowę w chmurach"

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na spotkanie poetycko-muzyczne z Marią Duszką oraz jej gośćmi Markiem Czuku i Zbigniewem Paprockim, które odbędzie się 20 kwietnia o godz. 18.00.
więcej