WIDOWISKO "LEŚNE PRZYGODY"

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Kultno oraz Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zapraszają dzieci do obejrzenia widowiska zatytułowanego "Leśne Przygody", które zaprezentowane zostanie 13 kwietnia 2012 o godzinie 12.00 w sali widowiskowej MOK Głowno, przy ulicy Kopernika 45.
więcej

60. Sesja Musica Moderna

Od 16 kwietnia do 8 maja potrwa 60. Sesja Musica Moderna. Sześćdziesiątą sesję zainaugurują młodzi wykonawcy, którzy przedstawią m.in. utwory młodych kompozytorów – studentów klas kompozycji Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.
więcej

Konferencja "Niezłomni i wierni Polsce..."

Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim oraz Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zapraszają do udziału w konferencji popularno-naukowej pt. "Niezłomni i wierni Polsce. Sylwetki dowódców powojennej konspiracji antykomunistycznej" która odbędzie się dnia 20 kwietnia 2012r.w Galerii Muzeum.
więcej

Z kokotkiem po dyngusie

W Okalewie w powiecie wieluńskim i w sieradzkich Monicah każdego roku w II dzień  Świąt Wielkanocnych strażacy obchodzą wieś z wózkiem dyngusowym, gdzie umieszczony jest sztuczny kogut zwany kokotkiem.
więcej

Recital Joanny Trzepiecińskiej

31 maja 2012 roku o godz. 19.00 w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się recital Joanny Trzepiecińskiej - obdarzonej talentem wokalnym aktorki filmowej i teatralnej, laureatki „Złotej Kaczki”, nagrody przyznawanej przez czytelników magazynu „Film".
więcej

Wielka gala operetkowa

Kutnowski Dom Kultury i Polska Scena Operowo – Koncertowa zapraszają 17 maja 2012 r. o godz. 20.30 na spektakl pt.: „Wielka gala operetkowa - w krainie Księżniczki Czardasza”
więcej

„Organy, klawesyn i muzyka dawna”

18 kwietnia o godz. 18.15, Akademia Muzyczna w Łodzi (ul. Gdańska 32) zaprasza na koncert inauguracyjny nowego klawesynu z cyklu "Organy, klawesyn i muzyka dawna".
więcej

Koncert Włoskiej Orkiestry w Wartkowicach

28 kwietnia 2012 o godz. 17.00  w hali sportowej w Wartkowicach wystąpi Filarmonica della Citta del Tricolore - reprezentacyjna orkiestra dęta miasta Reggio nell’Emilia położonego w północnych Włoszech.  
więcej

Kulisiewicz nieznany - wystawa

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy „Kulisiewicz nieznany”, który odbędzie się 18 kwietnia 2012 r o godz. 18.00. Na wystawie znajdą się róże prace ze zbiorów Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz Fundacji im. T. Kulisiewicza. Będą to rysunki z cyklu "Majdanek", szkice z "Mojej historii sztuki", wybrane impresje z podróży, gwasze, a nawet rysunki na kawiarnianych serwetkach.
więcej

Koncert pamięci Jimiego Hendrixa

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na koncert Pamięci Jimiego Hendrixa. Koncert odbędzie się 10 maja 2012 r.o godz. 19.00. Po raz pierwszy Polskę odwiedzi Leon Hendrix - młodszy brat Jimiego. Cena biletu - 25 zł.
więcej

"Pogadaj ze mną"

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego "Pogadaj ze mną", który odbędzie się 26 kwietnia 2012 roku o godz. 19.00. Wykonawcami koncertu są: Wojciech Młynarski – narrator Agnieszka Wilczyńska – śpiew Janusz Szrom – śpiew Włodzimierz Nahorny – fortepian Andrzej Łukasik – kontrabas Sebastian Frankiewicz - perkusja. Cena biletu - 40 zł .
więcej

Wystawa o Ryszardzie Kapuścińskim

Z okazji 80. rocznicy urodzin Ryszarda Kapuścińskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach można obejrzeć dwie wystawy upamiętniające jego życie i twórczość.
więcej