Festiwal Kobiecości w Bełchatowie

Kultury w Bełchatowie, już po raz piąty zaprasza na Festiwal Kobiecości. Impreza odbędzie się 22.04.2012 r., w godz. 15:00-20:00, w MCK Centrum. Wstęp bezpłatny.
więcej

Światowy Dzień Książki w Piotrkowie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika zaprasza wszystkich czytających i nieczytających do Galerii Handlowej Focus Mall przy ul. Słowackiego 123 w Piotrkowie Trybunalskim 23 kwietnia. W godzinach 12.00-18.00 odbędzie się tam akcja "Czytający..."
więcej

Koncert Chórów Ziemi Łódzkiej w Aleksandrowie

Chóralistyka to piękna lecz niełatwa forma muzykowania zespołowego, którą popularyzują amatorskie chóry działające w naszym regionie. Kilka z nich będzie można usłyszeć w dniu 29 kwietnia 2012 r. o godz.15.00 w Aleksandrowie Łódzkim .   
więcej

Wspomnienie o Bułacie Okudżawie

20 kwietnia w piątek o godz.18.00 w Czytelni Biblioteki Publicznej im.Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim niezapomniane ballady Bułata Okudżawy, poety i barda rosyjskiego zaśpiewa, w wyjątkowych aranżacjach, zaprzyjaźniona z nami artystka, jedna z najlepiej wykonujących rosyjski repertuar w Polsce, Barbara Twardosz-Droździńska.
więcej

Otwarte Mistrzostwa Mażoretek w Poddębicach

Od wielu lat Poddębicki Dom Kultury i Sportu propaguje w naszym regionie taniec mażoretkowy. Z małego przeglądu tanecznego impreza z roku na rok zyskuje coraz wyższą rangę. Zapraszamy 21 kwietnia 2012r. do Poddębic na Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Środkowej.
więcej

Wykład prof. Blombergowej w Radomsku

13 kwietnia 2012 w Galerii Muzeum w Radomsku odbył wykład Pani Prof. Magdaleny Blombergowej pt."Rosja a Katyń". Członkowie Stowarzyszenia Rodziny Katyńskiej Ziemi Piotrkowskiej Koło w Radomsku, przybyli goście oraz licznie zgromadzona młodzież wysłuchali odczytu ukazującego okrucieństwo zbrodni katyńskiej.
więcej

Spotkania z Muzyką - "Koncert saksofonowy"

W dniu 18 kwietnia 2012 roku (środa), o godz. 19.00, w sali kominkowej Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”, ul. Łęczycka 2, odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Spotkania z Muzyką”. Najbliższe spotkanie to „Koncert saksofonowy. Przed konkursem”.  
więcej

"Wiosna i muzyka" -koncert w Strykowie

Estradowa Orkiestra Miasta-Gminy Stryków zagra 22 kwietnia koncert pod hasłem "Wiosna i muzyka". Orkiestra pod kierownictwem prof. Zbigniewa Franciszka Młynarskiego ma już grono stałych słuchaczy, a jej repertuar na bieżąco wzbogacany jest nowymi utworami.
więcej

Z Bergamo do Petersburga-Podróże Ciekawych Świata

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy i Oddział PTTK "Ziemi Łęczyckiej" zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Podróże Ciekawych Świata". Tym razem o swojej rowerowej wyprawie z Bergamo do Petersburga opowie cykloturysta Piotr Kolenda. Spotkanie połączone z promocją książki podróżnika "Na dwóch kołach dookoła złotego Lenina" odbędzie sie 19 kwietnia 2012 r.
więcej

Spotkanie z Wojciechem Kuczokiem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Kuczokiem, które odbędzie się 23 kwietnia w siedziie Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP w Tomaszowie Mazowieckim przy Placu Kościuszki 18.
więcej

"Nisza" w Bełchatowie

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych muzyką jazzową, folkową i etniczną na koncert doskonałego zespołu "Nisza", który wystąpi 27 kwietnia o godzinie 19.00 w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Cena biletu - 10 zł.
więcej

"Folklor Świata" w Zduńskiej Woli

Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli zaprasza na III Międzynarodowy Przegląd "FOLKLOR ŚWIATA". Przegląd odbędzie się w Zduńskiej Woli w dniach 06.07.2012 r. - 08.07.2012r.
więcej