Wiosna i Muzyka w Strykowie

W dniu 22 kwietnia o godz. 16.00 odbędzie się w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie koncert Estradowej Orkiestry Miasta i Gminy Stryków. Orkiestra powstała w 2009 r. a jej dyrygentem jest Zbigniew Franciszek Młynarski, doświadczony muzyk, aranżer.
więcej

Nowy odcinek "Regionu Kultury"

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego programu "Region Kultury".
więcej

IV "Pejzaż malowany ziemi łódzkiej"

Zapraszamy na wystawę obrazów z kolekcji IV Pleneru Malarskiego "Pejzaż malowany ziemi łódzkiej", 30 marca 2012r. o godz. 14:30 w Galerii "Ogród Sztuki" w Konstantynowie Łódzkim, ul. Jana Pawła II 9
więcej

Wiesław Drabik w Bibliotece w Przedborzu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu zaprasza na spotkanie z panem Wiesławem Drabikiem - autorem ponad 100 wesołych książeczek dla dzieci, takich jak np. „Mała mysz skacze czyli Myszomania”, „Wielka wycieczka do małego miasteczka”, „Z tatą w ZOO”, „Z tatą w cyrku”, „Łakomczucha”, „Chwalipięta”, czy „Kocie łakocie”.
więcej

Katarzyna Groniec - "Pin-up Princess”

13 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie wystąpi Katarzyna Groniec w repertuarze ze swojej najnowszej płyty „Pin-up Princess”.  
więcej

„Karuzela z pisankami” w Konstantynowie Łódzkim

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza do oglądania wystawy pt.: „Andersen w oczach Polaków” – zaaranżowanej w formie teatru marionetek.
więcej

Wyślij kartkę

W sprzedaży karty pocztowe z serii "Twórcy ludowi województwa łódzkiego" - z motywami świątecznymi wielkanocnymi oraz motywem Madonny - Matki Boskiej w sztuce ludowej.  
więcej

Ważna wystawa w Brzezinach

Rok 2012 został ogłoszony rokiem Janusza Korczaka.Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach zorganizowała wystawę poświęconą życiu i twórczości pisarza.
więcej

Wygodnie w brzezińskiej Bibliotece!

Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała już środki na zakup książek i 12–miesięczną prenumeratę czasopism w ramach programu „Developerzy wiedzy”, programrealizowany przez firmę Panattoni Europe – dewelopera powierzchni komercyjnych oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.  
więcej

Fotografie Edmunda Osterloffa

Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku oraz Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Edmunda Osterloffa  z kolekcji Muzeum  Narodowego we Wrocławiu pt. "Samotnik z Radomska”.
więcej

"Bad Boys" w Galerii Promocji Młodych

Galeria Promocji Młodych przy Bałuckim Ośrodku Kultury "Rondo" zaprasza na wernisaż wystawy "Bad Boys", który odbędzie się 30 marca o godz. 19.00. Wystawa prezentuje prace trzech artystów: Pawła Hajncela, Artura Trojanowskiego oraz Marcelo Zamenhoffa.
więcej

Prace podopiecznych Domu Samopomocy

Zapraszamy na otwarcie niezwykłej wystawy prac wykonanych przez podopiecznych z Środowiskowego Domu Samopomocy PSOUU w Pabianicach, które odbędzie się o godz. 13.00 w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Lorentowicza w Pabianicach (ul. św. Jana 10).  
więcej