Nominacja do Nagrody PISF

Książka "100 LAT KINA W ŁOWICZU" autorstwa Macieja Malangiewicza i Jacka Rutkowskiego wydana przez Łowicki Ośrodek Kultury z okazji jubileuszu łowickich kin 1912-2012, otrzymała nominację do nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "Książka o tematyce filmowej". Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów.
więcej

Projekt "Smak dzieciństwa"

Muzeum w Łowiczu zaprasza na I wykład w ramach projektu "Smak dzieciństwa. Pieczywo codzienne i obrzędowe w tradycji regionu łowickiego". W piątek 13 kwietnia o godz. 12 wykład na temat "Tradycyjne pieczywo codzienne i obrzędowe w regionie łowickim i na obszarze dzisiejszego województwa łódzkiego" wygłosi Aldona Plucińska z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.
więcej

"Świat jest pełen barw" - wystawa w Aleksandrowie

W niedzielę 15 kwietnia o godz.11.30 w aleksandrowskiej Klubokawiarni (ul. Ogrodowa 1 - wejście od Parku Miejskiego) odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Elżbiety Gruszczyńskiej "Świat jest pełen barw".  
więcej

72- ROCZNICA UPAMIĘTNIAJĄCA ZBRODNIĘ KATYŃSKĄ

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Ziemi Piotrkowskiej Koło w Radomsku zapraszają 13 kwietnia2012r. o godz.11.00 w dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej na wykład okolicznościowy Pani  Profesor Magdaleny Blombergowej pt.: "Rosja a Katyń" . Wykład odbędziesię w Galerii Muzeum Regionalnego. 
więcej

"Klub Podróżnika" w Bełchatowie

Z przyjemnością informujemy, iż w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie rusza "Klub Podróżnika". Jego celem będzie popularyzowanie osiągnięć podróżników i badaczy, jak i zachęcanie naszych słuchaczy do podróżowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Klubowej Miejskiego Centrum Kultury przy placu Narutowicza 1a.
więcej

Filmowy Ogród Sztuki zaprasza

  Ogród Sztuki zaprasza 11 kwietnia 2012r., (środa) o godz. 19.00 na projekcję filmu „Trio z Belleville” w siedzibie Konstantynowskiego Stowarzyszenia Śpiewaczo-Muzycznego im.Fryderyka Chopina w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Zgierskiej 14. Wstęp wolny.    
więcej

Region Kultury - odcinek 4

Zapraszamy do obejrzenia czwartego odcinka programu Region Kultury realizowanego przez Łódzki Dom Kultury i TVP Łódź. 
więcej

Technika tańca współczesnego

Studium  Improwizacja zaprasza na wyjątkowe warsztaty taneczne, które odbędą się w łódzkim Teatrze Szwalnia (ul. Struga 90) w ramach projektu ZLUDZENI. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia w godzinach 19.00-21.00 i poprowadzi je Katarzyna Sitarz.  
więcej

Malarstwo Elżbiety Lewandowskiej

Zapraszamy do oglądania wystawy malarskiej prezentującej płótna Elżbiety Lewandowskiej, artystki z Łowicza. Wystawa prezentowana będzie do końca kwietnia 2012 w MałejGalerii MOK w Głownie. Spotkanie z autorką obrazów odbędzie się 16 kwietnia /poniedziałek/ o godzinie 17-stej, w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie. 
więcej

spotkanie z Małgorzatą Skwarek-Gałęską

„Moim sposobem na próbę porozumienia ze światem jest poezja”. Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Widzew Filia nr 5 ul. Wilcza 7 ma zaszczyt zaprosić na wieczór poezji 20 kwietnia 2012 r. (piątek) o godz. 17.00 Gościem spotkania będziełódzka poetka Pani Małgorzata Skwarek-Gałęska.
więcej

Dzień Pamięci o Holocauście

"Nie masz już, nie masz w Polsce żydowskich miasteczek (…)" pisał Antoni Słonimski w "Elegii miasteczek żydowskich". Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim, pragnąc uczcić przypadający w kwietniu Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu, zaprasza 23 kwietnia 2012 r. o godz. 12.00 na spotkanie upamiętniające ten dzień. 
więcej

Dzień Katyński w Zgierzu

Dla uczczenia pamięci zgierzan – katyńczyków oraz wszystkich pomordowanych w Katyniu,Charkowie, Miednoje i innych miejscach kaźni oraz dla upamiętnienia Ofiar katastrofy smoleńskiej, z inicjatywy Prezydenta Miasta Zgierza zgierskie uroczystości Dnia Katyńskiego odbędą się w niedzielę, 15 kwietnia 2012 roku. W tym dniu o godz. 11.30 w kościele pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu odprawiona zostanie msza św. z oprawą muzyczną w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia Towarzystwa Przyjaciół Zgierza.
więcej