Dlaczego to nie działa? Czyli o rozwiązywaniu problemów w zarządzaniu projektem, 14.03.14

Jakie problemy możemy napotkać zarządzając projektem i jak sobie z nimi radzić? Uczestnicy szkolenia pn. "Dlaczego to nie działa?" szukali rozwiązań usprawniających działanie w instytucjach kultury.
więcej

Kreatywne narzędzia zarządzania, 7.03.14

Zarządzanie projektem coraz częściej staje się fundamentem działania i finansowania instytucji kultury. Jak sprawnie i efektywnie zarządzać czasem i zespołem - to zagadnienia podjęte w trakcie szkolenia, które odbyło się 7 marca 2014 r. w ramach RAKK.
więcej

Edukacja przez sztukę jako forma wychowania poliestetycznego, 7.12.13

7 grudnia, mimo zawiei śnieżnej spowodowanej przez Ksawerego, odbyły się ostatnie warsztaty w roku 2013 w ramach Regionalnej Akademii Kadr Kultury. Klimat lekkiej grozy poza murami Łódzkiego Domu Kultury nie zniechęciły uczestniczek spotkania, wręcz przeciwnie - sprzyjał twórczej pracy.
więcej

Kamera nie jest mi obca, czyli sztuka budowania pozytywnych relacji z mediami, 22 i 29.11.13

"Wystąpienie przed kamerą to bardzo duży stres. Teraz mam większą świadomość, jak sobie z nim radzić" - relacjonuje jedna z uczestników dwudniowych warsztatów, które odbyły się 22 i 29 listopada 2013 r.
więcej

Emisja głosu, 15.11.13

Żółta żaba żarła żur, piórnik porósł mnóstwem piór. Halo, Hela, w hucie hal, żółw ma czwórkę krótkich nóg - czyli emisja głosu w wersji dla zaawansowanych.
więcej

Wnioski MKiDN nie są nam straszne! - Radomsko, Sieradz, Opoczno, Skierniewice

23 września w Radomsku, 1 października w Sieradzu, 21 października w Opocznie oraz 29 października 2013 r. w Skierniewicach Regionalna Akademia Kadr Kultury zorganizowała warsztaty z przygotowania wniosku do MKiDN. To już kolejne szkolenie w regionie!
więcej

Fotografia prasowa, 19.10.13

Podczas warsztatu z fotografii prasowej uczestnicy zapoznali się z podstawowymi informacjami na temat metod fotografowania, sprzętu i jego możliwościach, a także specyfice fotografii prasowej i jej gatunkach.
więcej

Praktyczne wykorzystanie metod twórczych współczesnego teatru tańca w pracy z dziećmi, młodzieżą dorosłymi, 18.10.13

18 października 2013 r. w ramach warsztatu "Praktyczne wykorzystanie metod twórczych współczesnego teatru tańca w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi" Martyna Jagodyńska przedstawiła uczestnikom niezbędne informacje na temat współczesnego teatrum tańca.
więcej

Wyraź siebie poprzez ruch i taniec, 5.10.13

W dniu 5 października 2013 r. w ramach działalności Regionalnej Akademii Kadr Kultury odbyło się szkolenie, które dosłownie poruszyło uczestniczących w nich animatorów i edukatorów kultury w Łodzi i województwie. Tematem spotkana były tego dnia sposoby wyrażania siebie poprzez ruch i taniec.
więcej

Edukacyjno-artystyczny wymiar creative writing, 5.10.13

Jakie są skuteczne narzędzia pracy w zakresie treningu twórczości? Jak rozwijać kreatywność podopiecznych? Jak adaptować tekst literacki na scenariusz teatralny?
więcej

Organizacja festiwali i koncertów, 4.10.13

Jak zorganizować koncert? Na jakie elementy zwrócić uwagę? W jaki sposób dobrać repertuar? O konstrukcji właściwej oferty artystycznej 4 października 2013 r. mówił Witold Paprocki.
więcej

Dydaktyka twórczości w kontekście dyscyplin artystycznych, 27.09.13

Tajemnicza roślina, która okazała się być zwierzęciem? Piosenki o jesieni, ale bez jesieni? Takie rzeczy tylko na warsztatach z dydaktyki twórczości!
więcej