Symbol świetności Horteksu w CMWŁ

Ceramiczna mozaika Horteksu, zabytkowy detal z lat 70-tych, kojarzący się z kultową kawiarnią przy ulicy Piotrkowskiej, trafi do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Po gruntownej renowacji zostanie wyeksponowana jako jeden z elementów wystawy stałej, by na nowo cieszyć oczy łodzian. Jednocześnie, w ramach Łódź Design Festival, odbędzie się konkurs na projekt mozaiki wpisującej się w miejską przestrzeń, którą wybiorą mieszkańcy.
więcej
2 PAŹDZIERNIKA 2021

„Smardzewianie” i „Ciebłowianie” na podium!

Podium dla zespołów „Smardzewianie” i „Ciebłowianie” z Gminy Tomaszów Mazowiecki na VII Spotkaniach Folklorystycznych ETNOSTRADA 2021 w Częstochowie!
więcej
30 WRZEŚNIA 2021

Zespół Kalina z Wąwału na XV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Biesiadnej - Kozienice 2021

30 września zespół „Kalina” z Wąwału pod kierownictwem Romana Woickiego wystąpił na XV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Biesiadnej „KOZIENICE 2021”.
więcej

Fotorelacja z I etapu przesłuchań do II Ogólnopolskiego konkursu wokalnego im. Stanisława Jopka

5 października w Łódzkim Domu Kultury (Partner Konkursu w województwie łódzkim) odbył się I etap przesłuchań do II Ogólnopolskiego konkursu wokalnego im. Stanisława Jopka. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami i obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. 
więcej

Rzeźbiarz Jurek Żandarowski nie żyje

Przyjaciele z Łódzkiego Domu Kultury żegnają Jurka Żandarowskiego.
więcej

„Stan wojenny i kryzysowe lata 80-te w Łęczycy” – gra miejska

W czwartek 23 września 2021 roku w Łęczycy odbyła się gra miejska „Stan wojenny i kryzysowe lata 80-te w Łęczycy”. Zapraszamy na relację.
więcej

Prestiżowa nagroda dla Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej należącym do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi została uznana Wydarzeniem Historycznym Roku 2020 w kategorii „Wystawa”.
więcej

Sieradzkie Centrum Kultury na Brussels Design September

Sieradzkie Centrum Kultury we współpracy z Województwem Łódzkim promowało kulturę i design regionu łódzkiego w Brukseli w ramach Brussels Design September.
więcej

Nowa rzeźba łódzkiego twórcy w Europejskim Parku Rzeźby A&A

W Europejskim Parku Rzeźby A&A pojawiła się nowa rzeźba – „Ostrokwiat” autorstwa Aleksandra Dynarka, podarowana przez samego artystę. Po raz pierwszy w Pabianicach została zaprezentowana podczas Dni Pabianic 4 września. Następnie 09.09.2021 dołączyła do stałej ekspozycji parkowych dzieł.
więcej

Warsztaty „Zagraj w Lema”

W piątek 3 września odbyły się pierwsze warsztaty dla bibliotekarzy w ramach projektu „Zagraj w Lema” (pod patronatem RegionuKultury).
więcej

Dożynki i Piknik Rodzinny w Smardzewicach

29 sierpnia w gminie Tomaszów Mazowiecki w Sanktuarium pw. Św. Anny w Smardzewicach odbyła się Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich rolników. W podziękowaniu za zebrane plony mieszkańcy Twardej, Tresty i Smardzewic przynieśli w darze chleby wypieczone z tegorocznej mąki oraz wieńce dożynkowe, które zostały poświęcone przez ojca proboszcza Mariusza Kapczyńskiego. Po mszy świętej na terenie parku przykościelnego odbył się Piknik Rodzinny Parafialno-Gminny.
więcej

Sukces muzyków województwa łódzkiego w Kazimierzu

W dniach 27-29 sierpnia 2021 roku w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbył się 55. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Wszyscy nominowani przez Łódzki Dom Kultury przedstawiciele województwa łódzkiego zostali laureatami Festiwalu.
więcej