19 LUTEGO 2021

Najlepszy poetycki debiut książkowy 2020

Kutnowski Dom Kultury ogłosił XVII Ogólnopolski Konkurs Literacki na najlepszy poetycki debiut książkowy 2020. Na autorów czekają nagrody finansowe. Zgłoszenia do 19 lutego.
więcej

Wizerunki Chrystusa w Radomsku

Wystawa “NIE TYLKO FRASOBLIWY… WIZERUNKI CHRYSTUSA WE WSPÓŁCZESNEJ SZTUCE LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO” zawitała do Radomska. Zgromadzone na ekspozycji dzieła: rzeźby, obrazy i wycinanki obejmują okres od lat osiemdziesiątych XX w. po ostatnie miesiące 2019 r. Wystawę można obejrzeć online!
więcej

Digitalizacja „Lodzer Volkszeitung”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zakończyła realizowany w 2020 roku projekt „Digitalizacja czasopisma „Lodzer Volkszeitung” i doposażenie pracowni digitalizacji WBP w Łodzi”.
więcej

Święte księgi czterech kultur

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do oglądania wystawy on-line "Święte księgi czterech kultur". Myślą przewodnią ekspozycji jest nawiązanie do wielokulturowej Łodzi, którą w różnych okresach współtworzyli jej mieszkańcy - wyznawcy katolicyzmu, judaizmu, protestantyzmu i prawosławia.
więcej

Renowacja zabytkowego sztandaru dobiegła końca

Setki godzin skrupulatnej pracy, 120 zabytkowych elementów przeniesionych na nowe płótna, sprowadzane z zagranicy materiały i dbałość o niedostrzegalne na pierwszy rzut oka detale – po ponad roku intensywnych prac renowacyjnych w Pracowni Konserwacji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi historyczny sztandar Robotniczego Towarzystwa Sportowego Widzew Łódź trafił z powrotem do siedziby klubu.
więcej

Plastyczny zawrót głowy

Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych bez wychodzenia z domu! Zajęcia przygotowało Sieradzkie Centrum Kultury i Centrum Informacji Kulturalnej.
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej

Laureaci festiwalu kolęd z województwa łódzkiego

Z dumą prezentujemy Laureatów XXVII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek – Będzin 2021 reprezentujących województwo łódzkie.
więcej
12 STYCZNIA 2020

Zima z Radiem

Miejskie Centrum Kultury PGE Giganty Mocy 12 stycznia 2021 r. w godz. 9:00 – 12:00 weźmie udział w audycji „Zima z Radiem”, która dedykowana jest dzieciom z okazji ferii zimowych.
więcej
15 STYCZNIA 2020

Koncert symfoniczny

Filharmonia Łódzka 15 stycznia zaprasza na Koncert Symfoniczny! Bezpłatną transmisję online będzie można obejrzeć na kanale YouTube! 
więcej

Lodowe Ferie online

Miejskie Centrum Kultury PGE Giganty Mocy w Bełchatowie zaprasza na Lodowe Ferie online! W ramach zaplanowanych aktywności zaprezentowane zostaną filmowe poradniki z doświadczeniami i eksperymentami o tematyce zimowej do wykonania w domowym zaciszu. Nie zabraknie również zagadek, krzyżówek, malowanek oraz wykreślanek.
więcej

Pracowity 2020 rok w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Miniony rok był dla Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi szczególny z wielu powodów, nie tylko ze względu na pandemię. W 2020 roku muzeum obchodziło 60-lecie swojej działalności, zwieńczone wystawą jubileuszową. Mimo wielu trudności i ograniczeń, z jakimi borykały się wszystkie instytucje kultury, udało się zrealizować wiele projektów, zarówno artystycznych, jak i inwestycyjnych.
więcej