Kultura w Rzgowie przeniosła się do sieci!

Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie po raz kolejny przeniósł swoją działalność do sieci. Instruktorzy GOK na bieżąco przygotowują dla uczestników sekcji warsztaty online, dzięki którym mimo sytuacji epidemiologicznej, każdy może rozwijać swoje zainteresowania w domu.
więcej

Sklep u (lokalnych) artystów

W tych trudnych czasach warto wspierać również lokalnych artystów. Z inicjatywą wychodzi CKiS w Skierniewicach tworząc Stację Centrum – stronę, na której znajdziemy wyjątkowe, ręcznie tworzone produkty.
więcej

ROSmalowani - wyniki konkursu!

Na konkurs ROSmalowani, który został ogłoszony pod koniec września przez Łódzki Dom Kultury wpłynęło aż 306 prac plastycznych. Wśród laureatów decyzją jury znalazło się 62 młodych artystów z naszego regionu!
więcej

Znamy zwycięzców „Rockowanie. Gramy Manaam”!

Justyna Jary z zespołem wygrała tegoroczny festiwal „Rockowanie. Gramy Maanam”. Drugie miejsce oraz teledysk otrzymał zespół Bruklin z Łodzi. Trzecie miejsce jury przyznało zespołowi Garbate Aniołki z Radomska.
więcej

Kościół w łódzkim skansenie odrestaurowany!

Dobiegły końca prace renowacyjne zabytkowego kościoła znajdującego się na terenie Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej. Modernizacja kosztowała 220 000 złotych i objęła odnowienie elewacji budynku, renowację stolarki drzwiowej i okiennej, obróbki blacharskie, naprawę cokołów i schodów.
więcej
10 GRUDNIA 2020 - 10 GRUDNIA 2020

Szkolenie online: edukatorzy i animatorzy

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie on-line adresowane do nauczycieli, edukatorów, lokalnych animatorów kultury, poświęcone detalowi architektonicznemu jako wehikułowi do poznania świata. Zastanowimy się wspólnie nad rolą, specyfiką i pochodzeniem zdobień architektonicznych i nad możliwością wykorzystania ich potencjału w edukacji regionalnej, polonistycznej czy szerzej - humanistycznej.
więcej

KONCERT CHÓRÓW ZIEMI ŁÓDZKIEJ ONLINE

Jeśli nie udało Wam się jeszcze obejrzeć internetowej prezentacji chórów w ramach XXIII Łódzkiego Festiwalu Chóralnego - Cantio Lodziensis to zachęcamy do nadrobienia zaległości!
więcej

Włókiennicze tkanki Łodzi - spacer online

Nie wychodząc z domu możecie się wybrać w fascynującą wycieczkę śladami rodziny Geyerów. E-przewodnik – nowa propozycja Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – to narzędzie online umożliwiające zwiedzanie zabytkowych budynków Białej Fabryki i jej okolic pełnej śladów działalności fabrykanckiej rodziny Geyerów.
więcej

Pakiet edukacyjny #BarwyWspólne!

Jak mówić o patriotyzmie w dzisiejszym świecie? Jakich komunikatów należy używać aby zainteresować odbiorcę? Jak rozmawiać o patriotyzmie z dziećmi i młodzieżą? Narodowe Centrum Kultury przygotowało zestaw innowacyjnych narzędzi edukacyjnych "Barwy wspólne" dla nauczycieli, animatorów i edukatorów. 
więcej

Piotrkowskie legendy w sieci

Gra przeglądarkowa typu HOPA (hidden object puzzle adventure) to najnowsza propozycja ukazująca historię Piotrkowa Trybunalskiego dla łowców przygód przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim. Dostęp do gry jest w pełni bezpłatny i nie wymaga logowania. Zagraj już dziś!
więcej

W starym młynie...

Czy wiecie jak wyglądała praca młynarza? Jakimi metodami lepione były naczynia i jakich narzędzi używano do ich ozdabiania? A może chcielibyście zapoznać się z historią ziołolecznictwa? Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi w ramach programu „Kultura w sieci” przygotowało cykl filmów edukacyjnych, quizy i zagadki, a także udostępniło modele zabytków w 3D!
więcej

Prace Tadeusza Kokietka poszukiwane!

Kolekcjonerzy i miłośnicy sztuki! Łódzki Dom Kultury przygotowuje wystawę prac łódzkiego malarza Tadeusza Kokietka i zwraca się z prośbą o wypożyczenie z Waszych kolekcji prac tego artysty!
więcej