Nowe miejsce na kulturalnej mapie Łodzi i regionu

11 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego przy Łódzkim Domu Kultury – przestrzeni dla wystaw, spotkań i koncertów, a przede wszystkim miejsca lokalizacji dużej naściennej kompozycji ceramicznej prof. Andrzeja M. Bartczaka „Most. Porcelanowa biblioteka”. Otwarciu Pasażu Województwa Łódzkiego towarzyszył występ kwartetu smyczkowego Auditus i koncert Jazz Electric Passage.
więcej

Finlandia - spotkanie z Małgorzatą Sidz: relacja

Kilkanaście dni temu pisaliśmy Państwu o mającym się odbyć spotkaniu z Małgorzatą Sidz – autorką książki „Kocie chrzciny. Lato i zima w Finlandii". Dziś prezentujemy relację z tego wydarzenia, nadesłaną nam przez Organizatora – Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu.
więcej

Wanda Majtyka laureatką Nagrody Kolberga

W tegorocznej, 46 edycji Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”, laureatką z województwa łódzkiego w kategorii dla twórców z dziedziny plastyki i folkloru muzyczno-tanecznego została Wanda Majtyka (Popowice, Ziemia Wieluńska) – śpiewaczka solistka, autorka scenariuszy, reżyserka i aktorka widowisk teatru wiejskiego, instruktorka zespołów w Ożarowie, wykonawczyni ozdób z papieru i rekwizytów obrzędowych.
więcej

Złakowskie Boże Ciało – fotorelacja

3 czerwca w mini skansenie w Złakowie Kościelnym w ramach obchodów Bożego Ciała odbyła się „Pograjka wiejska”. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
więcej

Smaki dziedzictwa według Roberta Makłowicza

„Smaki dziedzictwa” to hasło tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. A jakie smaki dziedzictwa bliskie są sercu Roberta Makłowicza, niewątpliwego znawcy kulinariów oraz związanych z nimi obyczajów i tradycji? Odpowiedź znajdziecie w podcaście z cyklu „ Kółko kulturowe”, do którego posłuchania zaprasza Narodowy Instytut Dziedzictwa.
więcej

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W najbliższy piątek, 23 kwietnia, świętujemy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Czytelnicy, którzy w tym dniu odwiedzą Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zostaną obdarowani literackim cytatem i różą!
więcej

Z pracowni twórcy: u Mariusza Bogusławskiego

Łódzki Dom Kultury zaprasza do obejrzenia kolejnego odcinka z cyklu "Z pracowni twórcy ludowego". Tym razem przyjrzymy się pracy Mariusza Bogusławskiego - uznanego twórcy w dziedzinie plecionkarstwa.
więcej

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - 66.edycja

Łódzki Dom Kultury wraz z Towarzystwem Kultury Teatralnej w Warszawie zaprasza młodzież i dorosłych do udziały w kolejnej edycji konkursu, który tradycyjnie odbędzie się w formie czterech turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa, teatrów jednego aktora.
więcej

V edycja Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”

Ruszył nabór projektów do V edycji budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Na realizację zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2022 r. władze samorządu województwa łódzkiego przeznaczą 8 mln zł. Nabór projektów potrwa do 12 kwietnia!
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej

Warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży

Edukacja zdalna każdemu dała się we znaki. Jeśli chcesz urozmaicić swoim dzieciom lekcje, pobudzić kreatywność i urozmaicić codzienną szkolną rutynę, zapraszamy do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi na warsztaty twórcze dla grup szkolnych i przedszkolnych. Działania inspirowane są wystawami czasowymi. 
więcej

Wiosna w Muzeum

Muzeum Miasta Pabianic w marcu zaprasza na zwiedzanie renesansowego dworu z okazji 450-lecia jego istnienia, wystaw czasowych, a także do udziału w rodzinnych warsztatach wielkanocnych. Obowiązują zapisy!
więcej