12 PAŹDZIERNIKA 2023

Konferencja „Polacy z Łódzkiego, którzy rozsławili region i Polskę”

Dyrektor i pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zapraszają na konferencję „Polacy z Łódzkiego, którzy rozsławili region i Polskę”. Rejestracja trwa do 28 września.
więcej
do 4 PAŹDZIERNIKA 2023

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza nauczycieli i uczniów klas podstawowych 1-3 do udziału w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w roku szkolnym 2023/2024.
więcej

Projekt „Komiksowe łódzkie” WBP w Łodzi

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi realizuje projekt „Komiksowe łódzkie”. Projekt skierowany jest do bibliotekarzy bibliotek publicznych z Łodzi i województwa łódzkiego.
więcej
14 WRZEŚNIA 2023 - 13 PAŹDZIERNIKA 2023

„Krajobrazy natury” Janusza Ziarnika – wernisaż

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej zatytułowanej „Krajobrazy natury” autorstwa Janusza Ziarnika. Otwarcie wystawy 14 września r., o godz. 11.00 w holu na parterze biblioteki.
więcej

Inauguracja Europejskiego Parku Rzeźby A&A na Zamku Książęcym w Niemodlinie

Minęły ponad trzy tygodnie od uroczystej inauguracji Europejskiego Parku Rzeźby A&A na Zamku Książęcym Niemodlin 1313. Rzeźby, które powstały w trakcie I Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego na Zamku Książęcym Niemodlin „NIEMODLIN 2023” zostały odsłonięte 15.08.2023 w trakcie II edycji Opolskiego EtnoFestiwalu, czyli największego wydarzenia kulturalnego w rejonie, w trakcie którego promowane jest dziedzictwo materialne i niematerialne Opolszczyzny.
więcej
do 10 PAŹDZIERNIKA 2023

Konkurs na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory

W tym roku po raz 12. Kutnowski Dom Kultury zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory.
więcej

Warsztaty manualne i teatralne w Sieradzu

Sieradzkie Centrum Kultury rusza z warsztatami dla dzieci i młodzieży.
więcej
8 WRZEŚNIA 2023 - 9 LISTOPADA 2023

"Nie tylko folklor" – kilimy cepeliowskie w Brzezinach

Muzeum Regionalne w Brzezinach zaprasza na wystawę czasową "Nie tylko folklor. Kilimy cepeliowskie z kolekcji Dominika Antoszczyka". Wernisaż 8 września o godz. 18.
więcej
do 6 PAŹDZIERNIKA 2023

XXI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zbigniewa Dominiaka

Dom Literatury w Łodzi oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Odział w Łodzi zapraszają do udziału w XXI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim dla Młodych Twórców im. Zbigniewa Dominiaka – „Moje świata widzenie”.
więcej
15 WRZEŚNIA 2023 - 7 PAŹDZIERNIKA 2023

„Malarskie przemyślenia” Arkadiusza Hablewskiego

Po wakacyjnej przerwie Łódzki Dom Kultury zaprasza do obejrzenia prac Arkadiusza Hablewskiego  – artysty, który swoje malarskie eksperymenty tworzy i prezentuje od około ćwierć wieku.
więcej
18 LISTOPADA 2023 - 3 GRUDNIA 2023

11. AŻ Festiwal

Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na 11. edycję AŻ Festiwal, która odbędzie się w terminie 18 listopada – 3 grudnia 2023.
więcej

SZTUKA NA ZAMKU - I MIĘDZYNARODOWY PLENER RZEŹBIARSKI NA ZAMKU W NIEMODLINIE

W dniach 31.07-15.08.2023 odbył się plener rzeźbiarski w ramach Europejskiego Parku Rzeźby A&A na terenie Zamku w Niemodlinie. Wydarzenie nosiło nazwę: I Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski na Zamku Książęcym Niemodlin „NIEMODLIN 2023”.
więcej