7 MAJA 2023 - 18 CZERWCA 2023

LII DNI MUZYKI KAMERALNEJ w Piotrkowie Trybunalskim

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza na cykl koncertów organizowanych w ramach LII DNI MUZYKI KAMERALNEJ.
więcej

Najlepsze książki o Łodzi i województwie łódzkim nagrodzone

Znamy już laureatów tegorocznej 31. edycji Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi!
więcej
4 MAJA 2023 - 31 MAJA 2023

Wystawa w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Janasa w Opoczne zaprasza na wystawę stacjonarną „Hu ha!!! Niechaj Polska zna, jakich synów ma! Wystawa w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego 1863 r.”.
więcej
5 CZERWCA 2023 - 6 CZERWCA 2023

FORUM +/- KULTURA

Łódzki Dom Kultury w dniach 5-6 czerwca 2023 r. organizuje VIII Forum Instytucji Kultury Województwa Łódzkiego +/- KULTURA, które skierowane jest do wszystkich pracowników kultury w województwie. Trwa rejestracja zgłoszeń.
więcej

Spotkanie z Joanną Jax w łęczyckiej bibliotece

W poniedziałek 24 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie z pisarką Joanną Jax. Zapraszamy na fotorelację.
więcej
do 7 CZERWCA 2023

Turniej Wiedzy o Regionie

Dom Kultury w Łęczycy serdecznie zaprasza klasy VII i VIII szkół podstawowych i klasy szkół średnich powiatu łęczyckiego do udziału w Turnieju Wiedzy o Regionie (Finał 7 czerwca br.)
więcej
11 CZERWCA 2023

"Ich czworo" w GOK Rzgów!

Już 11 czerwca, GOK Rzgów po raz drugi zaprasza na spektakl na podstawie sztuki Gabrieli Zapolskiej „Ich czworo”, w wykonaniu grupy teatralnej „Za Żyletą”.
więcej
21 KWIETNIA 2023 - 3 WRZEŚNIA 2023

Półroczny cykl wystaw w Zamku Inowłódz

Zamek w Inowłodzu wspólnie z Galerią Simcinów zaprasza na półroczny cykl wystaw. Jako pierwsza wyeksponowana zostanie wystawa malarstwa Małgorzaty Sęk „Czułość / odsłona druga” – otwarcie 21 kwietnia o godz. 18 na zamku.
więcej
19 KWIETNIA 2023 - 6 CZERWCA 2023

Prelekcje pracowników IPN w Łodzi

1863-2023 Czy warto dziś pamiętać o powstańcach styczniowych? Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi zaprasza na prelekcje pracowników z Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi w ramach projektu „Zwycięstwo ducha, zwycięstwo odwagi, zwycięstwo miłości Ojczyzny”.
więcej
do 31 MAJA 2023

Fotorelacja z wernisażu wystawy KULmiNACJE

Za nami uroczyste otwarcie wystawy "KULmiNAcje" w Muzeum Łowickim. Dzięki współpracy trzech instytucji - Muzeum KUL, Łódzkiego Domu Kultury i Muzeum w Łowiczu możemy podziwiać najcenniejsze dzieła ze zbiorów Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
więcej

Europejskie Dni Dziedzictwa – dołącz do grona organizatorów!

Każdego roku Europejskie Dni Dziedzictwa gromadzą tysiące uczestników z 50 krajów. Narodowy Instytut Dziedzictwa – koordynator ogólnopolski wydarzenia – zaprasza wszystkie instytucje kultury oraz prywatnych depozytariuszy dziedzictwa kulturowego, do udziału w największej tego typu inicjatywie w Europie.
więcej

Dąb Fabrykant zwycięzcą konkursu Europejskie Drzewo Roku 2023

Dzięki waszym głosom Dąb Fabrykant z Łodzi zawojował tegoroczny konkurs na Europejskie Drzewo Roku.  Zwycięzca polskiej edycji konkursu organizowanego przez Klub Gaja zdobył w Europie 45 718 głosów i zapewnił sobie zdecydowane pierwsze miejsce na podium.
więcej