16 LISTOPADA 2022 - 31 GRUDNIA 2022

Konserwacja powozów z kolekcji Muzeum w Łowiczu – II edycja

Muzeum w Łowiczu informuje o realizacji zadania „Konserwacja powozów z kolekcji Muzeum w Łowiczu – II edycja”.
więcej

RENOWACJA RZEŹBY „WTULONY” TOMASZA KOCLĘGI

Renowacja rzeźby „Wtulony” Tomasza Koclęgi w Europejskim Parku Rzeźby A&A w Pabianicach.
więcej
do 9 GRUDNIA 2022

Fotorelacja z wernisażu wystawy „Izabela Łapińska. Ślad pamięciowy”

8 listopada w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się wernisaż wystawy „Izabela Łapińska. Ślad pamięciowy”. To głęboko poruszający projekt artystyczno-historyczny, skupiający autorski cykl portretowych fotografii prezentujący przejmujący obraz pamięci. Wystawa potrwa do 9 grudnia.
więcej

41. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich

W dniu 15.09.2022 r. została zawarta Umowa o Współpracy NR 151/2022/NIKiDW pomiędzy Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu (Organizatorem) a Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi (Współorganizatorem) o dofinansowanie zadania pn. „XLI Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego”.
więcej
11 GRUDNIA 2022

XV Sieradzki Jarmark Adwentowy

Sieradzkie Centrum Kultury oraz Urząd Miasta Sieradz zapraszają osoby indywidualne, placówki oświatowe, kulturalne, instytucje, firmy handlowe i gastronomiczne do udziału w XV Sieradzkim Jarmarku Adwentowym, który zaplanowano na 11 grudnia.
więcej
11 LISTOPADA 2022 - 1 LISTOPADA 2023

„Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku” – wystawa

11 listopada 2022 roku o godz. 16.00 w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się otwarcie ekspozycji pn. „Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku”.
więcej
10 LISTOPADA 2022 - 22 GRUDNIA 2022

Twórcze pisanie – warsztaty dla seniorów

W Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych rozpoczynają się nowe warsztaty literackie. Skierowane są do osób, które zawsze chciały pisać, ale brakło im czasu i odwagi, oraz do tych, które już piszą i chcą się dalej rozwijać  – odkryć swój twórczy potencjał, poznać różne metody, style i gatunki pisania, by odnaleźć te, które są im najbliższe. Pierwsze zajęcia – bezpłatnie.
więcej
17 GRUDNIA 2022

Balet „Dziadek do orzechów”

Balet „Dziadek do orzechów” 17 grudnia 2022 w Sieradzkim Centrum Kultury.
więcej
do 30 GRUDNIA 2022

Kosmiczny park przygód „KOSMOPARK”

Gwiazdy są bliżej niż kiedykolwiek: Pierwszy kosmiczny park przygód „KOSMOPARK” w Łodzi. Do 30 grudnia w Centrum Handlowym "Port Łódź" (ul. Pabianicka 245) odbywa się wyjątkowa rodzinna wystawa-przygoda „KOSMOPARK”, która niezależnie od wieku każdego odwiedzającego może zaskoczyć i jednocześnie odsłonić tajemnice wszechświata.
więcej

Praca dla Kapelmistrza orkiestry

Amatorska Orkiestra Dęta im. Karola Namysłowskiego w Ruścu (województwo łódzkie, powiat bełchatowski) poszukuje kandydata/kandydatki na kapelmistrza orkiestry. 
więcej
8 LISTOPADA 2022 - 9 GRUDNIA 2022

„Izabela Łapińska. Ślad pamięciowy”

Wystawa „Izabela Łapińska. Ślad pamięciowy” to głęboko poruszający projekt artystyczno-historyczny, skupiający autorski cykl portretowych fotografii prezentujący przejmujący obraz pamięci. Otwarcie w Muzeum Ziemi Wieluńskiej 8 listopada o godz. 17.00. Wystawa potrwa do 9 grudnia.
więcej
9 GRUDNIA 2022

Koncert Stellarnotes w Zduńskiej Woli

9 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli wystąpi artysta Stellarnotes.
więcej