6 WRZEŚNIA 2024 - 8 WRZEŚNIA 2024

Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz

Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz jest to impreza, która na mapie Łodzi znajduje się już od 2000 roku. Od 24 lat tworzymy miejsce, które w pełni poświęcone jest fantastyce i szeroko rozumianej kulturze. Co roku podczas naszego eventu organizujemy spotkania z autorami, przeróżne panele dyskusyjne, serię wykładów oraz pokazów z pogranicza nauki, filmu i literatury.
więcej

Łódzkie pełne pająków

Mieszkańców województwa łódzkiego, zapraszamy na warsztaty z rękodzieła ludowego. Pająk sieradzki wychodzi z ukrycia... Fundacja Tu brzoza realizuje akcję pod tytułem Łódzkie pełne pająków. To element misji wskrzeszania, ochrony i popularyzacji niezwykłej formy rękodzieła, już niemal zapomnianej, a właściwej dla ziemi łódzkiej.
więcej
21 LIPCA 2024

Dzień Folkloru w Niesułkowie

Przed nami czwarta edycja Dnia Folkloru w Niesułkowie. To doskonały moment na spotkanie z folklorem ziemi łódzkiej – muzyką, rękodziełem, produktami regionalnych producentów, a przede wszystkim z ludźmi, których serca biją w jednym tonie do polskiej kultury ludowej. Tym razem to wyjątkowe święto obchodzone będzie w Niesułkowie 21 lipca.
więcej
18 SIERPNIA 2024

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa w Sieradzu

18 sierpnia na sieradzkim Rynku wystąpi Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa. Zespół świętuje 40-lecie na scenie.
więcej
25 PAŹDZIERNIKA 2024 - 26 PAŹDZIERNIKA 2024

Soundedit'24 - „Niemen znany i mniej znany”

„Niemen znany i mniej znany” – to projekt zainicjowany przez córkę Czesława Niemena, Natalię. Artystka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Festiwalowy piątek (25 października) będzie bogaty w wydarzenia związane z Niemenem, niewątpliwie jednym z najwybitniejszych i najważniejszych polskich artystów. Tego dnia również na scenie klubu Wytwórnia wystąpi niezwykle ostatnio popularny duet – Matylda/Łukasiewicz.
więcej

Rajd Odjazdowy Bibliotekarz w gminie Świnice Warckie

Dnia 22 czerwca 2024 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Świnicach Warckich zorganizowała Rajd Rowerowy ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ. Akcję, w którą włączają się czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów by wspólnie przejechać wyznaczoną trasę.
więcej
28 LIPCA 2024

Eric Hansson zagra bluesa w Sieradzu

28 lipca na sieradzkim Rynku zagra Eric’s Blues Band.
więcej
27 CZERWCA 2024 - 1 WRZEŚNIA 2024

Wystawa: „Mecenat Interrexów w Łowiczu”

Kuria Diecezjalna Łowicka i Muzeum w Łowiczu zapraszają na wystawę ze zbiorów Skarbca Katedry w Łowiczu pt. „Mecenat Interrexów w Łowiczu”.
więcej

65-lecie Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej „Tramblanka”

Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej „Tramblanka” świętował Jubileusz 65-lecia swojej działalności. Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbył się uroczysty koncert, w czasie którego na scenie MDK zaprezentowane zostały najpiękniejsze melodie i tańce ludowe.
więcej
do 5 PAŹDZIERNIKA 2024

Konkursy literackie

Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi zapraszają do udziału w dwóch konkursach: XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Zbigniewa Dominiaka "Moje świata widzenie" oraz XXX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina.
więcej
1 LIPCA 2024 - 9 SIERPNIA 2024

Z RATUSZEM LETNIE PODRÓŻE

Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli zaprasza na letnie warsztaty terenowe dla dzieci w wieku 7-13 lat "Z Ratuszem letnie podróże".
więcej

65-lecie Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej „Tramblanka”

Miejski Dom Kultury im. T. Sygietyńskiego w Opocznie serdecznie zaprasza na Jubileuszowy Koncert z okazji 65-lecia Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej „Tramblanka”, który odbędzie się 7 czerwca br. o godz. 17.00 w sali widowiskowej MDK.
więcej