12 STYCZNIA 2022 - 28 STYCZNIA 2022

„Walka Sztuki z Pandemią” – wystawa

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego zaprasza na wystawę prac plastycznych Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk pt: „Walka Sztuki z Pandemią”. Prezentowane na wystawie prace powstały w różnorodnych technikach rysunkowych i malarskich, pochodzą z lat 2020 – 2022.
więcej
23 STYCZNIA 2022

Koncert Karnawałowy Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej w Łodzi

Akademia Muzyczna zaprasza na Karnawałowy Koncert Orkiestry Dętej, który odbędzie się 23 stycznia w Sali Koncertowej AM na ulicy Żubardzkiej w Łodzi.
więcej
14 STYCZNIA 2022 - 13 LUTEGO 2022

Juliusz Marweg: „Czterdzieści” – wystawa malarstwa

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę malarstwa Juliusza Marwega z okazji 40-lecia pracy twórczej. Wernisaż odbędzie się 14 stycznia o godz. 19.00.
więcej
19 LUTEGO 2022

Spoko Loko – koncert w Rzgowie

Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na wspólne śpiewanie i tańce z zespołem Spoko Loko! To doskonały pomysł na weekendowe wyjście z dziećmi w pierwszym tygodniu ferii zimowych.
więcej
17 STYCZNIA 2022 - 11 LUTEGO 2022

„Nie tylko Frasobliwy...” – wystawa sztuki ludowej

Łódzki Dom Kultury i Centrum Idei Ku Demokracji w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na wystawę „Nie tylko Frasobliwy. Wizerunki Chrystusa we współczesnej sztuce ludowej województwa łódzkiego”.
więcej
do 7 LUTEGO 2022

„Barwy nastroju” – Wojewódzki Konkurs Plastyczny

Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie plastycznym dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych woj. łódzkiego. Partnerem wydarzenia jest Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim.
więcej

Unikatowa kolekcja monet zebranych przez A. Kleina na Bliskim Wschodzie

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi otrzymało dofinansowanie w ramach zadania "Dla polskich muzeów". Unikatowa kolekcja monet zebranych przez A. Kleina na Bliskim Wschodzie w zbiorach MAiE w Łodzi.
więcej
4 STYCZNIA 2022 - 31 STYCZNIA 2022

Styczniowe Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki

Całoroczny cykl warsztatów. Co miesiąc Fabryka Sztuki proponuje program kilku świetnych wydarzeń przeznaczonych dla rodzin, dzieci, młodzieży i dorosłych. Prezentujemy styczniowe propozycje.
więcej

Bezpłatne materiały z zakresu edukacji architektonicznej

Zakończył się projekt z zakresu edukacji architektonicznej skierowany do nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, którzy na co dzień realizują zadania związane z przedmiotami artystycznymi. "Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych – II edycja".
więcej
24 KWIETNIA 2022

Stare Dobre Małżeństwo zagra w Sieradzu!

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.
więcej

Arie Aksztajn „Ciotka Ester” – słuchowisko

Już wkrótce na półki trafi książka Ariego Aksztajna „Ciotka Ester”. Teatr Powszechny w Łodzi oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zapraszają na słuchowisko, w którym usłyszycie jej obszerne fragmenty. Będzie o przedwojennej, wielokulturowej Łodzi i okrytych złą sławą Bałutach…
więcej

Będzin 2021 – wyniki rejonowych eliminacji

14 grudnia w Łódzkim Domu Kultury odbyły się rejonowe przesłuchania w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Przedstawiamy zakwalifikowanych do finału Festiwalu.
więcej