14 MARCA 2021 - 13 CZERWCA 2021

„Nie tylko Frasobliwy…” – wystawa

Łódzki Dom Kultury i Muzeum w Łowiczu zapraszają na wystawę „Nie tylko Frasobliwy… Wizerunki Chrystusa we współczesnej sztuce ludowej województwa łódzkiego”, którą można będzie oglądać od 14 marca do 13 czerwca 2021 roku w siedzibie Muzeum przy Starym Rynku 5/7.
więcej

Wiosna w Muzeum

Muzeum Miasta Pabianic w marcu zaprasza na zwiedzanie renesansowego dworu z okazji 450-lecia jego istnienia, wystaw czasowych, a także do udziału w rodzinnych warsztatach wielkanocnych. Obowiązują zapisy!
więcej

Wsparcie dla twórców i artysów

Zgodnie z decyzją Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu od 1 marca 2021 Narodowe Centrum Kultury przejęło od ministerstwa zadanie udzielania pomocy socjalnej dla twórców i artystów, w tym zarządzanie całym procesem wsparcia. Nabór wniosków został rozpoczęty!
więcej
do 30 WRZEŚNIA 2021

Konkurs Fotografii Teatralnej

Konkurs Fotografii Teatralnej Organizowany jest od 2015 roku i umożliwia prezentację różnych języków twórców zajmujących się fotografowaniem teatru. Do tej pory w konkursie wzięło udział ponad 600 fotografów! Do tegorocznej edycji można zgłaszać prace wykonane między 1 września 2020 a 31 sierpnia 2021. Na laureatów czekają nagrody finansowe. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2021.
więcej
do 30 CZERWCA 2021

Konkurs Literacki im. Tadeusza Różewicza

Zachęcamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Tadeusza Różewicza pt. „Tadeusz Różewicz inspiruje”. W konkursie mogą brać udział uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2020/2021. Główna nagroda w konkursie wynosi 2021 PLN.
więcej
do 14 MAJA 2021

III Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów Opoczno 2021

Miejski Dom Kultury w Opocznie zaprasza do udziału w III Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów Opoczno 2021, który odbędzie się 14 maja (piątek) w MDK. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 kwietnia (ilość miejsc jest ograniczona).
więcej

W świecie muzyki elektronicznej – wystawa

Czy wiecie, że Czesław Niemen był jednym z polskich pionierów muzyki elektronicznej? Tę i inne ciekawostki możemy znaleźć w nowej wystawie online pt. „Klawisze, pokrętła, wskaźniki, czyli w świecie muzyki elektronicznej” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.
więcej

„Zielony Kopciuszek” – spektakl dla dzieci

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl dla dzieci pt. „Zielony Kopciuszek” w wykonaniu Teatru Kultureska, który odbędzie się 7 marca o godzinie 17:00 w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.
więcej

Ojczysty – dodaj do ulubionych WYNIKI NABORU

Do 29 beneficjentów z całej Polski trafi milion złotych na popularyzację polszczyzny w ramach programu dotacyjnego Ojczysty – dodaj do ulubionych.
więcej

Leszek Wiśniewski – śpiewak z Gągolina Południowego

Leszek Wiśniewski (ur. w 1963 r.), śpiewak łowicki, po raz pierwszy wystąpił na scenie ogólnopolskiej, czyli na Festiwalu w Kazimierzu w 2019 r. i otrzymał najwyższą nagrodę – Basztę.
więcej

Ponad 31 mln zł na cyfrowy rozwój domów kultury

Doposażenie domów kultury w niezbędny sprzęt oraz rozbudowany pakiet szkoleń podnoszących kompetencji cyfrowe pracowników tych instytucji – to dwa główne założenia ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury projektu „Konwersji cyfrowej domów kultury”. Projekt kierowany jest do samorządowych instytucji kultury: domów, centrów i ośrodków kultury. 
więcej

Starodruki w bibliotecznych zbiorach

Starodruki kojarzą z dużymi, ciężkimi księgami, takimi jak np. „Psalterium Romanum…”. Ten XVII-wieczny kodeks (1686 r.) ma  wymiary 53 x 35,5 cm, a dzięki oprawie z desek pokrytych skórą i mosiężnym narożnikom waży 11 kg!
więcej