22 GRUDNIA 2022 - 30 CZERWCA 2023

E-przewodniki na finał projektu „4 kultury – odNOWA pamięci 0.2.”

Jeżeli ktoś nie wziął udziału w projekcie sporo stracił, ale zwiedzając Łęczycę i Tomaszów Mazowiecki z wirtualnym przewodnikiem może samodzielnie doświadczyć tego, co Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense zrealizowała dla uwidocznienia wielokulturowości tych miast.
więcej

Świtezianka w Jeansach

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi prezentuje zbiór poezji „Świtezianka w jeansach”, który zawiera wszystkie wiersze, przesłane do Biblioteki na konkurs literacki.
więcej

105 lat Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi

105 lat temu przy ul. Piotrkowskiej 150 wszystko się zaczęło... W 1917 r. uroczyście otwarto Bibliotekę Publiczną w Łodzi. Inicjatywa wyszła od grupy inteligencji łódzkiej, przedstawicieli różnych zawodów i działaczy społecznych, którzy w 1916 r. powołali Towarzystwo Biblioteki Publicznej w Łodzi.
więcej
6 GRUDNIA 2022 - 30 CZERWCA 2023

Z telefonem przez kulturę

Przedstawiamy dwie aplikacje na urządzeni mobilne, które są efektem edukacyjno-animacyjnego projektu „ETNO re:WITALIZACJE 2.0” zrealizowanego przez Fundację Monumentum Iudaicum Lodzense.
więcej

Spotkanie z Tadeuszem Chudeckim

„Bilet lotniczy kosztował mnie 20 groszy”. Między innymi o tanim podróżowaniu opowiadał znany aktor i podróżnik Tadeusz Chudecki na spotkaniu w łęczyckiej bibliotece, które odbyło się 24 listopada 2022 r.
więcej

Warsztaty świąteczne dla seniorów

Zainspirowana zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zorganizowała dla osób z Klubu Seniora warsztaty z tworzenia świątecznych ozdób.
więcej

„Melonik Profesora Tutki”

We wtorek, 22 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli zorganizowano Konkurs Plastyczny pod hasłem „Melonik Profesora Tutki”.
więcej
16 LISTOPADA 2022 - 16 LISTOPADA 2022

Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

W środę, 16 listopada 2022 r. gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli i Dyskusyjnego Klubu Książki była pisarka i reporterka, wielokrotnie nagradzana i dwukrotnie nominowana do najbardziej prestiżowej polskiej nagrody literackiej Nike, Magdalena Grzabałkowska.
więcej

RENOWACJA RZEŹBY „WTULONY” TOMASZA KOCLĘGI

Renowacja rzeźby „Wtulony” Tomasza Koclęgi w Europejskim Parku Rzeźby A&A w Pabianicach.
więcej

41. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich

W dniu 15.09.2022 r. została zawarta Umowa o Współpracy NR 151/2022/NIKiDW pomiędzy Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu (Organizatorem) a Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi (Współorganizatorem) o dofinansowanie zadania pn. „XLI Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego”.
więcej
11 LISTOPADA 2022 - 1 LISTOPADA 2023

„Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku” – wystawa

11 listopada 2022 roku o godz. 16.00 w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się otwarcie ekspozycji pn. „Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku”.
więcej

Praca dla Kapelmistrza orkiestry

Amatorska Orkiestra Dęta im. Karola Namysłowskiego w Ruścu (województwo łódzkie, powiat bełchatowski) poszukuje kandydata/kandydatki na kapelmistrza orkiestry. 
więcej