„Aktywna Mama = Szczęśliwa Rodzina”

Za nami pierwsza część warsztatów dla aktywnych mam, które odbywają się w ramach projektu „Aktywna Mama = Szczęśliwa Rodzina” realizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy.
więcej
15 MARCA 2024 - 26 KWIETNIA 2024

Zabytki województwa łódzkiego malowane kawą

Łódzki Dom Kultury zaprasza na kolejną odsłonę wystawy „Zabytki województwa łódzkiego MALOWANE KAWĄ” Mariusza Gosławskiego. Tym razem ekspozycja zaprezentowana zostanie w Wieruszowskim Domu Kultury. Jedna z prac Gosławskiego przedstawia Parafię Św. Wojciecha Biskupa w Cieszęcinie z powiatu wieruszowskiego.
więcej
25 MAJA 2024

XXXVI Młodzieżowe Spotkania Taneczne

Jeden z największych przeglądów tanecznych w województwie łódzkim rusza z zapisami dla uczestników! Zgłoszenia przyjmowane będą do 12 maja 2024 r.
więcej

Kusoki, zapusty, ostatki - opoczyńskie gospodynie podsumowały miniony rok

W sobotę, 10 lutego, w Domu Ludowym w Kraśnicy odbyły się tradycyjne Kusoki Opoczyńskie – zabawa ostatkowa będąca zwieńczeniem karnawału oraz podsumowaniem rocznej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w zakresie kultury ludowej Gminy Opoczno.
więcej

Spektakl z dobrymi recenzjami w MDK Opoczno

9 lutego w Miejskim Domu Kultury wystawiony został spektakl „Zaburzenia Familijne” według „Moralności Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej.
więcej
do 21 CZERWCA 2024

„Moja Przygoda w Muzeum” – konkurs plastyczny

Muzeum Okręgowe w Toruniu serdecznie zaprasza do udziału w 45. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”.
więcej

Spotkanie z podróżnikiem Marcinem Szymczakiem

31 stycznia 2024 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się  spotkanie podróżnicze "Himalaje Indyjski – Ladakh i Zanskar, wędrówka do ginących miejsc”. W niezwykłą podróż zabrał nas Pan Marcin Szymczak, geograf, podróżnik i fotograf.
więcej
16 LUTEGO 2024 - 17 MAJA 2024

Warsztaty chóralne w Sieradzu

W Sieradzu, od 16 lutego do 17 maja (w każdy piątek) będą odbywały się bezpłatne warsztaty chóralne.
więcej
4 LUTEGO 2024 - 12 MAJA 2024

„Sztuka wojny – tajemnice zaklęte w orężu” ze zbiorów Krzysztofa Ledwonia – wystawa

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wernisaż wystawy „Sztuka wojny – tajemnice zaklęte w orężu” – ze zbiorów Krzysztofa Ledwonia.
więcej

CYFROWA KRONIKA ŁODZI

W połowie 2023 r. Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK podjęło się ambitnego zadania polegającego na opracowaniu, zdigitalizowaniu i upowszechnieniu 2000 archiwalnych fotografii Łodzi w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. Cyfrowa Kronika Łodzi.
więcej

Mała Armia Janosika w Opocznie

W sobotnie popołudnie serce gór zabiło mocnej w Opocznie. Wszystko za sprawą koncertu „Małej Armii Janosika”, największego w Polsce i w Europie zespołu góralskiego, który w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego wystąpił z najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami, okraszonymi komentarzem w oryginalnej gwarze góralskiej.
więcej
do 31 MAJA 2024

Aktywna Mama = Szczęśliwa Rodzina

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy otrzymała dofinansowanie z programu Fundacji BGK „Skrzydła dla Mamy”. „Aktywna Mama = Szczęśliwa Rodzina” to projekt, którego realizacja rozpoczyna się w łęczyckiej bibliotece w połowie stycznia 2024 r.  i potrwa do końca maja 2024 r.
więcej