Niepowtarzalne metamorfozy, czyli warsztaty z technik dekorowania mebli

Blogujące projektantki wnętrz Ania i Beti poprowadziły w MDK Ratusz warsztaty z technik dekorowania mebli. Zgrany telewizyjny duet - PANI TO POTRAFI odwiedził Zduńską Wolę we wtorek, 28 maja.
więcej

Nabór na instruktorów MDK w Zduńskiej Woli

Masz pasję i wiedzę, którymi chcesz się podzielić? Lubisz uczyć i inspirować innych? A może masz pomysł na niepowtarzalne warsztaty lub zajęcia grupowe? Jeśli tak, to MDK Zduńska Wola czeka właśnie na Ciebie!
więcej

Niedzielna majówka z orkiestrami

Od parady orkiestr dętych deptakiem przy ul. Biernackiego w Opocznie rozpoczął się 19 maja III Przegląd Orkiestr Dętych „Majówkowo? Orkiestrowo!”. W paradnym szyku, w rytm wykonywanych marszy, przed zgromadzonymi na trasie przemarszu mieszkańcami Opoczna zaprezentowały się trzy orkiestry.
więcej
24 CZERWCA 2024 - 31 SIERPNIA 2024

Wakacje z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi przygotowało na wakacje ciekawą ofertę edukacyjną dla grup zorganizowanych. W ofercie lekcja muzealna w przestrzeni ekspozycji edukacyjnej połączona z warsztatem.
więcej

Festiwal Od kujawiaka do oberka 2024

Wiemy już kto będzie reprezentował województwo łódzkie na 58. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.
więcej

„Aktywna Mama = Szczęśliwa Rodzina”

W maju zakończył się cykl warsztatów aktywizujących dla mam, które myślą o powrocie do pracy po urlopach macierzyńskich, rodzicielskich lub wychowawczych, lecz nie wiedzą jak pogodzić rolę mamy i pracownika.
więcej
15 LISTOPADA 2024

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin 2024

Towarzystwo Muzyczne Fermata zaprasza do udziału w kolejnej edycji Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin. Festiwal odbędzie się 15 listopada 2024 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej PSM I st. w Sieradzu.
więcej

Tydzień Bibliotek 2024!

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek 2024! XXI edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pn. „Biblioteka – miejsce na czasie” odbędzie się w dniach 8-15 maja 2024 r.
więcej
11 MAJA 2024 - 31 SIERPNIA 2024

Wystawa "Czas zatrzymany powiewem wachlarzy"

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pn. "Czas zatrzymany powiewem wachlarzy". Państwo Ewa Załęska-Szczepka oraz Andrzej Szczepka przekazali dla Działu Sztuki cenną kolekcję – 60 sztuk zabytkowych wachlarzy.
więcej

Laureaci Nagrody Złoty Ekslibris i Superekslibris

Znamy już laureatów tegorocznych Złotych i Super Ekslibrisów przyznawanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi! Gala wręczenie nagród odbędzie się 27 maja 2024 r.
więcej

SZWALNIA RETROSPEKTYWA

SZWALNIA RETROSPEKTYWA to wielomiesięczne (kwiecień – grudzień 2024) wydarzenie artystyczno-społeczne podsumowujące 15 lat działalności Teatru Szwalnia. Ruszyła rezerwacja biletów na wydarzenia.
więcej

Konferencja Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych Województwa Łódzkiego

W dniach 11-12.04.2024 r. w Nieborowie odbyła się Konferencja Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego pod hasłem „Istota kolekcji. Fenomen zabytku”. To już XVIII edycja cyklicznego wydarzenia dedykowanego dyrektorom i pracownikom merytorycznym muzeów regionalnych z województwa łódzkiego.
więcej