24 PAŹDZIERNIKA 2021

Koncert Kameralny w ramach cyklu Muzyka w dawnym Sieradzu

24 października w Klasztorze Sióstr Urszulanek SJK (Sieradz) odbędzie się Kameralny koncert z cyklu Muzyka w dawnym Sieradzu. Wystąpi Olga Bończyk (aktorka) i Robert Grudzień (organy). Wstęp wolny.
więcej
do 19 PAŹDZIERNIKA 2021

„W kadrze i dymku” – konkurs wiedzy o komiksie!

Klub Miłośników Fantastyki „Sagitta” oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Sieradzu ogłasza konkurs skierowany do zainteresowanej tematyką komiksów młodzieży klas VI-VIII szkół podstawowych i szkół średnich z terenu powiatów: sieradzkiego, łaskiego i zduńskowolskiego.
więcej

„Stan wojenny i kryzysowe lata 80-te w Łęczycy” – gra miejska

W czwartek 23 września 2021 roku w Łęczycy odbyła się gra miejska „Stan wojenny i kryzysowe lata 80-te w Łęczycy”. Zapraszamy na relację.
więcej
17 PAŹDZIERNIKA 2021

Gra terenowa: Na tropie tajemnic łódzkich bohaterów wojennych

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi Oddział Martyrologii Radogoszcz zaprasza do udziału w grze terenowej „Na tropie tajemnic łódzkich bohaterów wojennych”.
więcej
24 PAŹDZIERNIKA 2021

„Pszczółkolandia” – Teatrzyk Lalek

Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie zaprasza na przedstawienie Teatrzyku Lalek „Pszczółkolandia”. Będzie to wyjątkowa bajka edukacyjna o chłopcu imieniem Olek, który dowiaduje się o życiu pszczół i poznaje przygody niesfornej, bardzo ciekawej świata Pszczółki Miodzi.
więcej
7 PAŹDZIERNIKA 2021 - 2 LISTOPADA 2021

„Wieloformy. Brama” – wystawa

Wystawa „Wieloformy. Brama” będzie jednym z wydarzeń XII Festiwalu Szaloma Asza. Wernisaż odbędzie się 7 października 2021 r. o godz. 18.00 w Galerii Okno na Sztukę Kutnowskiego Domu Kultury.
więcej
1 PAŹDZIERNIKA 2021 - 31 PAŹDZIERNIKA 2021

„Cztery pory roku” – wernisaż wystawy

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę „Cztery pory roku”: malarstwo słuchaczy Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wernisaż już 1 października o godz. 14.00 (wejście od ul. 3 Maja – piwnice). Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do końca października.
więcej
9 PAŹDZIERNIKA 2021 - 29 PAŹDZIERNIKA 2021

Filmowa trasa po województwie łódzkim

Rusza projekt „Nieme Kino w Drodze II”, którego ideą jest ukazanie klasyków kina niemego wzbogaconych o współczesne muzyczne ilustracje, zaprezentowane na żywo. To zestawienie klasyki filmowej ze współczesną aranżacją muzyczną.
więcej
do 28 PAŹDZIERNIKA 2021

XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – program

Przed nami wielkie święto teatru! 2 października rozpocznie się XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – jeden z najstarszych festiwali teatru zawodowego w kraju. Sprzedaż biletów rusza 21 września – równolegle w kasie Teatru Powszechnego, online i w biletomacie.
więcej
25 WRZEŚNIA 2021 - 23 PAŹDZIERNIKA 2021

Wystawa Otwartej Pracowni Artystycznej OBRASKI

25 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie odbędzie się wernisaż wystawy prac uczestników Otwartej Pracowni Artystycznej OBRASKI. Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Sztuki Jabłka.
więcej

Prestiżowa nagroda dla Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej należącym do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi została uznana Wydarzeniem Historycznym Roku 2020 w kategorii „Wystawa”.
więcej

Sieradzkie Centrum Kultury na Brussels Design September

Sieradzkie Centrum Kultury we współpracy z Województwem Łódzkim promowało kulturę i design regionu łódzkiego w Brukseli w ramach Brussels Design September.
więcej