3000 mil do Maroka

25 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się  spotkanie "3000 mil do Maroka” z podróżnikiem Marcinem Szymczakiem.
więcej

Płyta Jana Szymańskiego - skrzypka ludowego z Albinowa

Od pewnego czasu pracownicy Działu Dziedzictwa Kulturowego i Folkloru Regionów Łódzkiego Domu Kultury pracują intensywnie nad wydaniem płyty honorującej działalność Jana Szymańskiego – skrzypka ludowego z Albinowa.
więcej

Łask malowany na 600-lecie nadania praw miejskich

19 października 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli odbył się wernisaż prac malarskich członkiń Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Ziemi Łaskiej.
więcej
25 PAŹDZIERNIKA 2023 - 24 MARCA 2024

Andrzej Zwierzchowski. Działania Archaiczne

Dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi, Andrzej Biernacki ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy "Andrzej Zwierzchowski. Działania Archaiczne".
więcej
9 GRUDNIA 2023 / 9 GRUDNIA 2023

Spektakl „Razem czy osobno?” w Sieradzu

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza na muzyczną, komediową nowość „Razem czy osobno?” w wykonaniu znanych i uwielbianych przez Widzów Aktorek, które śpiewająco zabiorą Was w świat skomplikowanych damsko – męskich relacji.
więcej
21 PAŹDZIERNIKA 2023 - 30 GRUDNIA 2023

VII Piotrkowskie Biennale Sztuki 2023

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na otwarcie wystawy pokonkursowej i ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu artystów sztuk wizualnych.
więcej
od 2 PAŹDZIERNIKA 2023

Kody do Empik Go

Od października 2023 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi dostępne są kody do Empik Go, dające dostęp do ponad 130 tys. audiobooków, ebooków, podcastów i komiksów.
więcej
od 19 PAŹDZIERNIKA 2023

PORUSZENIA – nowy cykl zajęć w CMWŁ

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na nowy cykl zajęć tanecznych. Pierwsze zajęcia 19 października o g. 17.00.
więcej

Warsztaty literacko–kulinarne

Marzena Żurek dietetyk i autorka książek dla dzieci o kotku psotliwym była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli.
więcej

5 MINUT DLA OBERKA 2023 – FOTORELACJA I WYNIKI

15 października 2023 r. w Łódzkim Domu Kultury odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tańca i Muzyki Ludowej im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”. 
więcej

Warsztaty z pisania recenzji

9 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli odbyły się warsztaty literackie z pisania recenzji, które prowadziła Ewa Martynkien, pisarka, scenarzystka i reżyserka.
więcej

Warsztaty z Tik Toka w Zduńskiej Woli

4 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli odbyły się warsztaty tworzenia filmików  mające na celu promocję czytelnictwa oraz książek za pomocą popularnej platformy społecznościowej – TikToka.
więcej