GALERIA WYOBRAŹNI 2

Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim jest realizatorem projektu „Galeria Wyobraźni 2”.
więcej

O regionie w "Kalejdoskopie"!

W kwietniowym „Kalejdoskopie” jak zawsze sporo o regionie!
więcej

Wystawa fotograficzna o Janie Pawle II

2 –15 kwietnia w galerii Miejskiego Domu Kultury zapraszamy na wystawę fotograficzną pt. „Śladami Ojca Świętego, Błogosławionego Jana Pawła II”. Autorem zdjęć jest instruktor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie Edward Zagdański.
więcej

Koncert NOWE PIEŚNI WIELKOPOSTNE

WiMBP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Autorzy i Wykonawcy utworów pt. NOWE PIEŚNI WIELKOPOSTNE Mariusza Matuszewskiego i Witolda Smętkiewicza zapraszają na koncert w wykonaniu Chóru Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
więcej

„Gwiazdo Łowicko”

Sztuka ludowa jako jeden z elementów kultury stanowi wartość szczególną. Należą do niej nie tylko stroje, rzemiosło, potrawy, ale też pieśni ludowe i taniec. Chcąc ocalić tę sztukę od zapomnienia, podkreślić jej niezwykle ważną rolę w zachowaniu tożsamości regionalnej, została ustanowiona, przez Radę Gminy w Łowiczu, doroczna nagroda pn. „Gwiazdo Łowicko”.
więcej

Spotkanie z podróżnikiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Pabianicach zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Chałupką,pt. REMINISCENCJE PODRÓŻY DO CHIN, 11 kwietnia ( wtorek ) o godzinie 17.00 w Galerii Ex Libris MBP ul. św. Jana 10.
więcej

Ogrody Barbary Hanuszkiewicz

13 kwietnia ( piątek ) o godzinie 18.00 w Herbaciarni Klimaty Aleksandrów Łódzki (ul.Warszawska 28) otworzymy wystawę fotografii Barbary Hanuszkiewicz  pt. "Moje ogrody".  
więcej

Spotkanie z Krzysztofem Sowińskim

Drugie w tym roku spotkanie z cyklu „Przestrzenie literatury”, na jakie zaprasza Artur Fryz do Kutnowskiego Domu Kultury będzie miało nietypowy charakter.
więcej

VIII Festiwal ZŁOTY ŚRODEK POEZJI Kutno 2012

Serdecznie zapraszamy do Kutna na VIII Festiwal ZŁOTY ŚRODEK POEZJI!
więcej

Wiosna i Muzyka w Strykowie

W dniu 22 kwietnia o godz. 16.00 odbędzie się w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie koncert Estradowej Orkiestry Miasta i Gminy Stryków. Orkiestra powstała w 2009 r. a jej dyrygentem jest Zbigniew Franciszek Młynarski, doświadczony muzyk, aranżer.
więcej

Nowy odcinek "Regionu Kultury"

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego programu "Region Kultury".
więcej

IV "Pejzaż malowany ziemi łódzkiej"

Zapraszamy na wystawę obrazów z kolekcji IV Pleneru Malarskiego "Pejzaż malowany ziemi łódzkiej", 30 marca 2012r. o godz. 14:30 w Galerii "Ogród Sztuki" w Konstantynowie Łódzkim, ul. Jana Pawła II 9
więcej