"Region Kultury" - odcinek 1

Zapraszamy do obejrzenia premierowego odcinka programu "Region Kultury"!    
więcej

Recenzja książki "Ścieżki pamięci..."

W ostatnim numerze Rocznika Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu t. II (Sierpc 2011) ukazała się recenzja książki Andrzeja Białkowskiego i Piotra Wypycha  Ścieżki pamięci...  Pozostały tylko kamienie. Cmentarze żydowskie województwa łódzkiego (wydawca Łódzki Dom Kultury). Autorem recenzji jest dr Damian Kasprzyk zInstytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego.
więcej

Finał 57 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych do udziału w 57 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Konkurs prowadzony będzie w formie czterech odrębnych turniejów: Wywiedzione ze słowa, Recytatorskim, Poezji Śpiwanej i Jednego Aktora.
więcej

"Artyści - Artyście"

13 kwietnia, podczas ogłoszenia plebiscytu "Ikony Kultury Pabianic", w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbędzie się aukcja charytatywnana rzecz ciężko chorego znanego pabianickiego artysty - plastyka i rysownika Zenona Porzucka. Artysta doznał ciężkiego udaru pnia mózgu imóżdżku. Wymaga kosztownego leczenia i długotrwałej opieki.  
więcej

Rzeźby Abakanowicz

16 stycznia przybyły do Europejskiego Parku Rzeźby w Pabianicach (ul. Grota Roweckiego 8a) dwie kompozycje Magdaleny Abakanowicz pt „ Mutanty” i „ Głowa”.    
więcej

Ostatki w Bobrownikach

19 lutego w Bobrownikach  chodziliśmy z misiem - j est to zwyczaj związany z końcem zapustu (karnawału). To echo dawnych praktyk magicznych, które zapewniały płodność i urodzaj.  
więcej

Warsztaty dla dzieci w Aleksandrowie Łódzkim

W ramach projektu "Poczuj teatr" w Aleksandrowie Łódzkim zorganizowaliśmy dla najmłodszych 6 - 8 latków ( dziewczynki i chłopcy) - warsztaty plastyczno teatralne "Ubierzmy Czerwonego Kapturka" prowadzone przez Magdalenę Rozenfeld, wykładowcę z łódzkiej ASP oraz pedagoga dziecięcego Martę Lewkowicz.    
więcej

Koncert Milton Academy Chamber Orchestra

11 marca 2012 w kościele farnym  pw. św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim odbył się koncert Milton Academy Chamber Orchestra  
więcej

Szkolenia w Łódzkim Domu Kultury

Zapraszamy na szkolenia w Łódzkim Domu Kultury. Od 11 kwietnia, w każdą środę i w każdy piątek będą odbywały się warsztaty dla instruktorów i animatorów kultury. Pełen harmonogram szkoleń i karta zgłoszeń do pobrania w zakładce "Szkolenia".
więcej