Katarzyna Groniec - "Pin-up Princess”

13 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie wystąpi Katarzyna Groniec w repertuarze ze swojej najnowszej płyty „Pin-up Princess”.  
więcej

„Karuzela z pisankami” w Konstantynowie Łódzkim

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza do oglądania wystawy pt.: „Andersen w oczach Polaków” – zaaranżowanej w formie teatru marionetek.
więcej

Wyślij kartkę

W sprzedaży karty pocztowe z serii "Twórcy ludowi województwa łódzkiego" - z motywami świątecznymi wielkanocnymi oraz motywem Madonny - Matki Boskiej w sztuce ludowej.  
więcej

Ważna wystawa w Brzezinach

Rok 2012 został ogłoszony rokiem Janusza Korczaka.Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach zorganizowała wystawę poświęconą życiu i twórczości pisarza.
więcej

Wygodnie w brzezińskiej Bibliotece!

Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała już środki na zakup książek i 12–miesięczną prenumeratę czasopism w ramach programu „Developerzy wiedzy”, programrealizowany przez firmę Panattoni Europe – dewelopera powierzchni komercyjnych oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.  
więcej

Fotografie Edmunda Osterloffa

Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku oraz Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Edmunda Osterloffa  z kolekcji Muzeum  Narodowego we Wrocławiu pt. "Samotnik z Radomska”.
więcej

"Bad Boys" w Galerii Promocji Młodych

Galeria Promocji Młodych przy Bałuckim Ośrodku Kultury "Rondo" zaprasza na wernisaż wystawy "Bad Boys", który odbędzie się 30 marca o godz. 19.00. Wystawa prezentuje prace trzech artystów: Pawła Hajncela, Artura Trojanowskiego oraz Marcelo Zamenhoffa.
więcej

Prace podopiecznych Domu Samopomocy

Zapraszamy na otwarcie niezwykłej wystawy prac wykonanych przez podopiecznych z Środowiskowego Domu Samopomocy PSOUU w Pabianicach, które odbędzie się o godz. 13.00 w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Lorentowicza w Pabianicach (ul. św. Jana 10).  
więcej

Wystawa klasyka polskiej fotografii

Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach zaprasza w piątek 16 marca na otwarcie wystawy fotografii Benedykta Jerzego Dorysa. Będzie tokolekcja portretów i postaci ze świata filmu. Na wystawie oglądać można portrety znanych osób ze świata kultury takich jak: Eugeniusz Bodo, Zbigniew Herbert, Mieczysław Jastrun, Nina Andrycz, Elżbieta Barszczewska, Andrzej Łapicki, Jadwiga Smosarska i inni.
więcej

Ikony Kultury Pabianic

Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach zaprasza na otwarcie wystawy „Kulturalna Wizytówka Pabianic” w ramach drugiego plebiscytu na ikony kultury naszego miasta. Uroczystość odbędzie się 13 kwietnia o godz.17.00w siedzibie placówki przy ul. Kościuszki 14. Ikony Kultury Pabianic to inicjatywa, której celem jest przybliżenie artystów związanych z Pabianicami.  
więcej

Pogadaj ze mną

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na koncert piosenek Wojciecha Młynarskiego "Pogadaj ze mną". Koncert odbędzie się 26 kwietnia 2012 roku godz. 19.00. Gwiazdąwieczoru będzie oczywiście sam Wojciech Młynarski, który wystąpi w roli narratora.  
więcej

TOMASZ SOBIERAJ Theatrum prefunebris w Radomsku

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, Galeria FF oraz Łódzki Dom Kultury serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Tomasza Sobieraja "Theatrumprefunebris" w dniu 11 kwietnia 2012 o g. 18.00 w gmachu MBP w Radomsku (ul. Narutowicza 4). Wernisażowi towarzyszyć będzie spotkanie literackie z autorem,które poprowadzi Piotr Grobliński. Wystawa czynna do 21 kwietnia 2012 w godzinach pracy MBP.  
więcej