Spotkanie z Michałem Rusinkiem

13 maja w Zduńskiej Woli młodzi Czytelnicy w nagrodę za udział w akcji „Kinder Mleczna Kanapka - Przerwa na Wspólne Czytanie” spotkali się z Michałem Rusinkiem.
więcej
12 MAJA 2022 - 12 MAJA 2022

Spotkanie autorskie z Elżbietą Draczyńską – fotorelacja

12 maja 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli odbyło się spotkanie z Elżbietą Draczyńską. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
więcej

Koncert Pieśni Maryjnych

8 maja w Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach odbył się V Koncert Pieśni Maryjnych zorganizowany przez Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki, Proboszcza parafii Smardzewice oraz Gminny Dom Kultury w Wiadernie.
więcej

Międzypowiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych

W dniach 6-7 maja w Ostrówku odbył się Międzypowiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych. Wiemy już kto pojedzie na 56. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym!
więcej

Za zasługi dla kultury ludowej

Znamy laureatów tegorocznej 47. Nagrody im. Oskara Kolberga 2022 za zasługi dla kultury ludowej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 6 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie!
więcej

U Marianny Rzepki - z pracowni twórcy ludowego

W kolejnym filmie z cyklu „Z pracowni twórcy ludowego”, w którym przedstawiani są artyści ludowi z województwa łódzkiego możemy zobaczyć jak pani Marianna Rzepka tworzy batikowe pisanki.
więcej

U Zofii Pacan - z pracowni twórcy ludowego

Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego dzieci powinny połknąć „kotka” z poświęconej w palmie wielkanocnej gałązki wierzbowej, koniecznie zobaczcie nowy film z cyklu „Z pracowni twórcy ludowego” udostępniony przez Łódzki Dom Kultury.
więcej

Zajęcia z języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

W Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu ruszyły bezpłatne zajęcia z języka polskiego dla dzieci z Ukrainy. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc!
więcej

“Słonecznik” – pokój zabaw! Ігрова кімната “соняшник”

“Słonecznik” – pokój zabaw! Otwarte miejsce spotkań dla rodzin z Ukrainy w Kutnie. Ігрова кімната “соняшник” Відкрите місце зустрічі для сімей з України.
więcej

Twórcze pisanie – warsztaty dla młodzieży

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza na warsztaty literackie dla młodzieży. Prowadzi je edukatorka Paulina Ilska.
więcej

Bezpłatna pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy

Bezpłatna pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy. Безкоштовна медична допомога громадянам України.
więcej

Zamek Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej

Niech nie zmyli was nazwa – Zamek Książąt Mazowieckich, tak jak Rawa Mazowiecka znajdują się w województwie łódzkim. To miasto leżące nad rzeką Rawką ma bogatą historię i wiele ciekawych atrakcji – jedną z nich jest baszta z fragmentem murów oraz zabezpieczone fundamenty Zamku Książąt Mazowieckich.
więcej