SZTUKA NA ZAMKU - I MIĘDZYNARODOWY PLENER RZEŹBIARSKI NA ZAMKU W NIEMODLINIE

W dniach 31.07-15.08.2023 odbył się plener rzeźbiarski w ramach Europejskiego Parku Rzeźby A&A na terenie Zamku w Niemodlinie. Wydarzenie nosiło nazwę: I Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski na Zamku Książęcym Niemodlin „NIEMODLIN 2023”.
więcej

Jarmark Głowieński czeka na wystawców

Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zaprasza wystawców do udziału w JARMARKU GŁOWIEŃSKIM organizowanym 27 sierpnia 2023 na terenie zielonym nad Zalewem Mrożyczka w Głownie.
więcej

Zespół „Sami Swoi” z Twardej - zwycięzcą Przeglądu Zespołów Ludowych!

Zespół „Sami Swoi” z Twardej został zwycięzcą Przeglądu Zespołów Ludowych na Dniu Folkloru Łódzkie na Ludowo.
więcej

Rawskie Klimaty: Raz na ludowo – fotorelacja

Kolejna edycja folkowej imprezy RAZ NA LUDOWO odbyła się w tym roku w samym sercu Rawy Mazowieckiej, na Placu Piłsudskiego. Zapraszamy na obszerną fotorelację z tego kolorowego wydarzenia.
więcej

Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego

Co roku w czerwcu w Świnicach Warckich odbywa się Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego.
więcej

Festiwal w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Od 22 do 25 czerwca w Kazimierzu Dolnym trwał 57. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Miło nam poinformować, że reprezentanci województwa łódzkiego przywieźli z konkursu najwyższe nagrody.
więcej

10 urodziny Skansenu w Kwiatkówku!

16 lipca 2023 roku Skansen w Kwiatkówku (Łęczycka Zagroda Chłopska) obchodzić będzie swoje 10. Urodziny! Z tej okazji Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi przygotowało dla zwiedzających moc atrakcji, które będą towarzyszyć letnim niedzielom przez całe wakacje.
więcej

Złakowskie Boże Ciało 2023 fotorelacja

Za nami tegoroczna edycja Złakowskiego Bożego Ciała. Zapraszamy na fotorelację z tego gorącego wydarzenia!
więcej

Kapela Bobrowianie

Bobrowianie oficjalnie istnieją od 2000 roku, ale dopiero w 2012 roku stali się bardziej aktywni i zaczęli występować na różnych festiwalach i konkursach m. in.: w Sieradzu na Spotkaniach z folklorem Polski centralnej „Od kujawiaka do oberka – autentyzm i inspiracje”, czy na słynnym Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
więcej

Nagrodzony za zasługi dla kultury ludowej

Jan Szymański z Albinowa pod Głownem, jeden z ostatnich żyjących skrzypków ludowych w województwie łódzkim, został laureatem Nagrody im. Oskara Kolberga „za zasługi dla kultury ludowej”. Wniosek o przyznanie nagrody został opracowany oraz złożony z inicjatywy pracowników Łódzkiego Domu Kultury. 
więcej

Najlepsze książki o Łodzi i województwie łódzkim nagrodzone

Znamy już laureatów tegorocznej 31. edycji Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi!
więcej

Spotkanie z Joanną Jax w łęczyckiej bibliotece

W poniedziałek 24 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie z pisarką Joanną Jax. Zapraszamy na fotorelację.
więcej