Bajki filozoficzno-terapeutyczne w technice lalkarskiej

W tym bardzo trudnym czasie, kiedy wielu Polaków zadaje sobie pytania: Jak widzieć świat? Jak być wolnym? Jak nie dać się krzywdzie? A nawet: Jak zacząć wszystko od nowa? Fundacja Flap People zaprasza młodzież, dorosłych i seniorów, na cztery Bajki filozoficzno-terapeutyczne dostępne w sieci, w taki sposób, by każdy mógł je obejrzeć w dowolnie wybranym czasie i miejscu. 
więcej

Zarządzanie w kulturze. Teoria i praktyka

Nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukazała się właśnie publikacja, której autorkami i autorkami są pracownicy i doktoranci Zakładu Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikacja stanowi kompleksowe źródło wiedzy o zarządzaniu w kulturze. Została opublikowana w otwartym dostępie.
więcej

Archipodróże po Notre Dame de Paris murze

Najmłodszych zachęcamy do wysłuchania pierwszego w Polsce słuchowiska architektonicznego pn. „Archipodróże po Notre Dame de Paris murze”. Bohaterami opowiadania jest rodzeństwo - Nela i Felek, które dzięki znalezionemu „ołówkowi do świata” przenosi w dowolne miejsce na świecie, aby przeżywać architektoniczne przygody.
więcej

33. ŁóPTA za nami!

Zakończył 33. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich "ŁóPTA"! W tym roku przegląd odbył się w dniach 10-11 października w zupełnie innej, wirtualnej odsłonie. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami, a także do obejrzenia nagrań ze spektakli i lektury festiwalowego ŁóPTAKa, gdzie znajdziecie recenzje teatralnych prezentacji!
więcej

Łowickie muzeum wirtualnie

Od niedawna Muzeum w Łowiczu możemy zwiedzić także wirtualnie! Skany 3D wystaw oraz filmy przewodnickie o ekspozycjach (wykonanych w technologii 360°/VR, także w wersji anglojęzycznej) udostępnione na portalu pozwalają na samodzielne poznawanie historii i bogactwa zbiorów muzealnych!
więcej

Symcha Keller w Brzezinach

30 września, na scenie zrewitalizowanego Muzeum Regionalnego w Brzezinach, w ramach projektu "Różne światy..." i tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa wystąpił Symcha Keller, od lat związany z ruchem chasydzkim.
więcej

Wywiad z prof. Sławomirem Małachowskim

W ramach cyklu „Bądź wrażliwy na muzykę” zachęcamy do obejrzenia wywiadu z profesorem Sławomirem Małachowskim i poznania sylwetki  tego niezwykłego muzyka i wykładowcy akademickiego.
więcej

Wzornik wycinanek łowickich już wkrótce!

Już wkrótce Muzeum w Łowiczu wyda bardzo ciekawą publikację: Wzornik wycinanek łowickich. Promocja planowana jest na koniec 2020 roku. Dzięki publikacji będzie można poznać historię łowickiej wycinanki, a co najważniejsze samemu stworzyć krok po kroku dzieło ludowej sztuki.
więcej

Święto plonów w Uniejowie

Blisko 150 wystawców i ponad 80 stoisk Kół Gospodyń Wiejskich pojawiło się 20 września na Dożynkach Wojewódzkich w Uniejowie. Święto plonów rozpoczęło się od mszy św. u stóp uniejowskiego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, sprawowanej przez ordynariusza Diecezji Włocławskiej ks. Wiesława Alojzego Meringa. Następnie, barwny korowód dożynkowy przemieścił się na tereny przy termach.
więcej

Lekcje gry na perkusji w bełchatowskim Gwarku

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie oddział Gwarek zaprasza dzieci od 10 roku życia, młodzież oraz dorosłych na indywidualne lekcje nauki gry na perkusji. Zajęcia poprowadzi Pan Dariusz Biniek. Terminy zajęć to godzina tygodniowo do uzgodnienia z instruktorem. Wtorki w godzinach od 15:00 do 20:00 oraz środy w godzinach od 17:00 do 20:00. Zapisy w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Telefon: 44 635 00 48. Warsztaty są odpłatne. Koszt to 100 zł za miesiąc. Ilość miejsc ograniczona.
więcej

Zasłużeni dla kultury ludowej

W piątek 18 września 2020 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się 45. gala rozdania Nagród im. Oskara Kolberga. Nagrody, z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego, otrzymali m.in. artyści ludowi z województwa łódzkiego: Zespół Śpiewaczy z Mroczek Małych, Helena Miazek – wycinankarka z Chąśna oraz Józef Tomczyk – skrzypek z Mroczek Małych.
więcej

Prawdziwy Folk Attack!

Szósty już Festiwal Opoczno Folk Attack odbył się w sobotni wieczór na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Opocznie. Tegorocznej edycji patronował wyjątkowy instrument muzyczny – harmonia. Na jednej scenie wystąpiły trzy wyjątkowe zespoły, które porwały publiczność do wspólnej zabawy.
więcej