Finał Konkursu „5 minut dla oberka”!

Za nami finał tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”, który odbył się 22 października 2022 r. w Łódzkim Domu Kultury.  Uczestnicy zmierzyli się dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej – dla par autentycznych oraz stylizowanej – dla zespołów tańca ludowego. Ocenie podlegali także choreografowie i kapele ludowe akompaniujące tancerzom.
więcej

Niesułkowskie pasiaki – fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wystawy i inspirowanych nią warsztatów plastycznych dla młodzieży szkolnej oraz seniorów z udziałem artysty z Łowicza, malarza Arkadiusza Hablewskiego.
więcej
20 PAŹDZIERNIKA 2022 - 20 PAŹDZIERNIKA 2022

Premiera mobilnej gry miejskiej pt. "Profesor T."

20 października Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zorganizowała premierę mobilnej gry miejskiej „Profesor T.” stworzonej w aplikacji  Action Track.
więcej
7 PAŹDZIERNIKA 2022 - 7 PAŹDZIERNIKA 2022

Jesienne warsztaty z cyklu "Kreatywna młodzież"

W piątkowe popołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zagościła jesień. Wraz z podopiecznymi ze Świetlicy Środowiskowej, rozpoczęliśmy cykl zajęć pt. „Kreatywna młodzież”.
więcej

Warsztaty w ramach projektu "Niezwykli"

W miniony piątek, 7 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli odbyły się niezwykłe warsztaty plastyczne.
więcej

Warsztaty... na strykowskim dworcu

Łódzki Dom Kultury rozpoczął działania edukacyjne w regionie promujące sztukę współczesną i zachęcające do jej twórczej interpretacji we współpracy z lokalnymi instytucjami kultury. Pierwsze warsztaty plastyczne, zatytułowane "Pasiak strykowski" zorganizowane zostały 27 września w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie, a dokładnie w sali zabytkowego dworca PKP.
więcej

Uczucia przelane na papier – warsztaty

27 września 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem „Uczucia przelane na papier”. Warsztaty realizowano w ramach projektu „Każda emocja jest ważna”.
więcej

Tradycje regionu opoczyńskiego

Łódzki Dom Kultury podejmuje dalsze działania zmierzające do wpisania niezwykle bogatych tradycji regionu opoczyńskiego na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego, tworzoną na podstawie Konwencji UNESCO.
więcej
20 WRZEŚNIA 2022 - 20 WRZEŚNIA 2022

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką: relacja

20 września Miejska Biblioteka Publiczna w Zduńskiej Woli gościła Zofię Stanecką, pisarkę dla dzieci, autorkę popularnej serii o Basi – „Czytam sobie”, „Poczytaj ze mną”, „Czytam i główkuję”.
więcej
od 28 WRZEŚNIA 2022

Warsztaty dla młodzieży w AOIA

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych rusza z warsztatami dla młodzieży: „Kreatywne pisanie” i „Zostań dziennikarzem”.
więcej

Gamifikacja literatury

Miejska Biblioteka Publiczna w Zduńskiej Woli w sposób niestandardowy popularyzuje twórczość wybitnego polskiego pisarza i dramaturga Jerzego Szaniawskiego, tworząc z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 11 grę na smartfony opartą na kanwie opowiadań o Profesorze Tutce.
więcej

MUZYKA W DAWNYM SIERADZU - ROK ROMANTYZMU POLSKIEGO

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza na koncert z cyklu MUZYKA W DAWNYM SIERADZU – ROK ROMANTYZMU POLSKIEGO.
więcej