Nagrodzony za zasługi dla kultury ludowej

Jan Szymański z Albinowa pod Głownem, jeden z ostatnich żyjących skrzypków ludowych w województwie łódzkim, został laureatem Nagrody im. Oskara Kolberga „za zasługi dla kultury ludowej”. Wniosek o przyznanie nagrody został opracowany oraz złożony z inicjatywy pracowników Łódzkiego Domu Kultury. 
więcej

Najlepsze książki o Łodzi i województwie łódzkim nagrodzone

Znamy już laureatów tegorocznej 31. edycji Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi!
więcej

Spotkanie z Joanną Jax w łęczyckiej bibliotece

W poniedziałek 24 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie z pisarką Joanną Jax. Zapraszamy na fotorelację.
więcej

Europejskie Dni Dziedzictwa – dołącz do grona organizatorów!

Każdego roku Europejskie Dni Dziedzictwa gromadzą tysiące uczestników z 50 krajów. Narodowy Instytut Dziedzictwa – koordynator ogólnopolski wydarzenia – zaprasza wszystkie instytucje kultury oraz prywatnych depozytariuszy dziedzictwa kulturowego, do udziału w największej tego typu inicjatywie w Europie.
więcej

Dąb Fabrykant zwycięzcą konkursu Europejskie Drzewo Roku 2023

Dzięki waszym głosom Dąb Fabrykant z Łodzi zawojował tegoroczny konkurs na Europejskie Drzewo Roku.  Zwycięzca polskiej edycji konkursu organizowanego przez Klub Gaja zdobył w Europie 45 718 głosów i zapewnił sobie zdecydowane pierwsze miejsce na podium.
więcej

Wiosenne spotkanie muzyczno - poetyckie

We wtorek, 14 marca Salonik Artystyczno-Towarzyski „Zobaczyć więcej” działający Inkubatorze Inicjatyw Społecznych we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli, zorganizował wiosenne spotkanie muzyczno-poetyckie. Z recitalem wystąpiła Paulina Socka - wokalistka amatorką, której muzyka gra w duszy od zawsze.
więcej

Fotorelacja z wernisażu wystawy Jacka Świgulskiego

Za nami wernisaż wystawy "Powroty.pejzaż wewnętrzny" prezentującej malarstwo Jacka Świgulskiego. Fotorelacja.
więcej

"Czytam, bawię sie i gram, w bibliotece ferie spędzam"

W czwartkowe popołudnie Miejska Bibliotekę Publiczną odwiedzili podopieczni Świetlicy Środowiskowej w Zduńskiej Woli. Tym razem bawiliśmy się pod hasłem „Czytam, bawię się i gram, w bibliotece ferie spędzam”.
więcej

Sztuka na Zamku – filia Europejskiego Parku Rzeźby A&A w Niemodlinie

Europejski Park Rzeźby A&A otwiera swoją filię w Zamku Książęcym Niemodlin! Rzeźby zagoszczą w zamkowym parku prawdopodobnie już w tym roku.
więcej

„Mowa dźwięków duszy zapisana w czasie”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zachęca do zapoznania się z wyborem interpretacji ballad i romansów Adama Mickiewicza, które nadesłano do Biblioteki na konkurs „Mowa dźwięków duszy zapisana w czasie”.
więcej

Świtezianka w Jeansach

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi prezentuje zbiór poezji „Świtezianka w jeansach”, który zawiera wszystkie wiersze, przesłane do Biblioteki na konkurs literacki.
więcej

105 lat Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi

105 lat temu przy ul. Piotrkowskiej 150 wszystko się zaczęło... W 1917 r. uroczyście otwarto Bibliotekę Publiczną w Łodzi. Inicjatywa wyszła od grupy inteligencji łódzkiej, przedstawicieli różnych zawodów i działaczy społecznych, którzy w 1916 r. powołali Towarzystwo Biblioteki Publicznej w Łodzi.
więcej