Warsztaty... na strykowskim dworcu

Łódzki Dom Kultury rozpoczął działania edukacyjne w regionie promujące sztukę współczesną i zachęcające do jej twórczej interpretacji we współpracy z lokalnymi instytucjami kultury. Pierwsze warsztaty plastyczne, zatytułowane "Pasiak strykowski" zorganizowane zostały 27 września w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie, a dokładnie w sali zabytkowego dworca PKP.
więcej

Uczucia przelane na papier – warsztaty

27 września 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem „Uczucia przelane na papier”. Warsztaty realizowano w ramach projektu „Każda emocja jest ważna”.
więcej

Tradycje regionu opoczyńskiego

Łódzki Dom Kultury podejmuje dalsze działania zmierzające do wpisania niezwykle bogatych tradycji regionu opoczyńskiego na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego, tworzoną na podstawie Konwencji UNESCO.
więcej
20 WRZEŚNIA 2022 - 20 WRZEŚNIA 2022

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką: relacja

20 września Miejska Biblioteka Publiczna w Zduńskiej Woli gościła Zofię Stanecką, pisarkę dla dzieci, autorkę popularnej serii o Basi – „Czytam sobie”, „Poczytaj ze mną”, „Czytam i główkuję”.
więcej
od 28 WRZEŚNIA 2022

Warsztaty dla młodzieży w AOIA

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych rusza z warsztatami dla młodzieży: „Kreatywne pisanie” i „Zostań dziennikarzem”.
więcej

Gamifikacja literatury

Miejska Biblioteka Publiczna w Zduńskiej Woli w sposób niestandardowy popularyzuje twórczość wybitnego polskiego pisarza i dramaturga Jerzego Szaniawskiego, tworząc z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 11 grę na smartfony opartą na kanwie opowiadań o Profesorze Tutce.
więcej

MUZYKA W DAWNYM SIERADZU - ROK ROMANTYZMU POLSKIEGO

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza na koncert z cyklu MUZYKA W DAWNYM SIERADZU – ROK ROMANTYZMU POLSKIEGO.
więcej

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

W poniedziałek, 12 września 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli odbyło się spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel, muzykiem, pedagogiem, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce społecznej, historycznej i bibliograficznej.
więcej

Spotkania w ramach projektu „Każda emocja jest ważna”

Emocje są konsekwencją pewnych wydarzeń, relacji doświadczeń. Każdy z nas czerpie przyjemność lub odczuwa trudność nieświadomie uruchamiając uczucia. „Czym są emocje i jak na nas wpływają?” - to był przewodni motyw zajęć, które 8 i 9 września 2022 r. odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli, w ramach projektu „Każda emocja jest ważna”.
więcej
3 WRZEŚNIA 2022 - 3 WRZEŚNIA 2022

Narodowe Czytanie 2022 w Zduńskiej Woli

W sobotę 3 września 2022 r. na skwerze im. Pawła Królikowskiego w Zduńskiej Woli odbyła się jedenasta edycja Narodowego Czytania. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku i zainicjonowana została wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.
więcej

Wojewódzka inscenizacja Bitwy nad Wartą – FOTORELACJA

3 września 2022 roku na terenach położonych pomiędzy Beleniem, a Strońskiem k. Zduńskiej Woli odbyła się Wojewódzka inscenizacja Bitwy nad Wartą wrzesień 1939 r. "Łódzkie Pamięta". Zapraszamy na fotorelację autorstwa Piotra Zdrzynickiego.
więcej

Nowy numer magazynu „Taniec”

Już jest! Nowy numer magazynu „Taniec”. Czasopismo wydawane jest przez fundację Instytut Rozwoju Kultury. W tym roku kwartalnik został objęty patronatem Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.
więcej