Konserwacja powozów z kolekcji Muzeum w Łowiczu

Muzeum w Łowiczu informuje o realizacji projektu „Konserwacja powozów z kolekcji Muzeum w Łowiczu”.
więcej

III Forum Edukacji Kulturowej woj. łódzkiego

5 listopada 2021 roku odbyło się III Forum Edukacji Kulturowej województwa łódzkiego. Łódzki Dom Kultury jako operator regionalny ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura 2021-2021 podsumował swoje 3-letnie działania.
więcej

BEZPŁATNE MATERIAŁY: „Dlaczego ten dom tak wygląda?”

Trwa realizacja projektu z zakresu edukacji architektonicznej skierowana do nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, którzy na co dzień realizują zadania związane z przedmiotami artystycznymi. W ramach działań zostały opracowane scenariusze warsztatów z zakresu z edukacji architektonicznej oraz przewodniki do tych scenariuszy (do bezpłatnego pobrania w załącznikach), oparte na architekturze miast województwa łódzkiego, skierowane do dzieci w wieku 7-13 lat.
więcej

„Kosmiczny dyLEMat” – gra na smartfony

Z przyjemnością informujemy, że gra na smartfony „Kosmiczny dyLEMat” jest już dostępna dla wszystkich chętnych graczy! Sprawdźcie swoją wiedzę o Lemie!
więcej
24 PAŹDZIERNIKA 2021 - 24 PAŹDZIERNIKA 2021

Koncert pieśni religijno-patriotycznych „Dziękujemy za wolność”

W niedzielę 24 października w Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach odbył się koncert pieśni religijno-patriotycznych pod hasłem „Dziękujemy za wolność”. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.
więcej
17 PAŹDZIERNIKA 2021 - 17 PAŹDZIERNIKA 2021

V Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich

II miejsce dla Koła Gospodyń Wiejskich z Ciebłowic Dużych gmina Tomaszów Mazowiecki na V Regionalnym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich. Gratulujemy!
więcej

„Kosmiczny dyLEMat” – gra na smartfony

Kolejne etapy realizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi projektu „Zagraj w Lema”!
więcej

Wytańczony Oberek – Protokół

16 października 2021 roku w Łódzkim Domu Kultury odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”.
więcej

Symbol świetności Horteksu w CMWŁ

Ceramiczna mozaika Horteksu, zabytkowy detal z lat 70-tych, kojarzący się z kultową kawiarnią przy ulicy Piotrkowskiej, trafi do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Po gruntownej renowacji zostanie wyeksponowana jako jeden z elementów wystawy stałej, by na nowo cieszyć oczy łodzian. Jednocześnie, w ramach Łódź Design Festival, odbędzie się konkurs na projekt mozaiki wpisującej się w miejską przestrzeń, którą wybiorą mieszkańcy.
więcej
2 PAŹDZIERNIKA 2021

„Smardzewianie” i „Ciebłowianie” na podium!

Podium dla zespołów „Smardzewianie” i „Ciebłowianie” z Gminy Tomaszów Mazowiecki na VII Spotkaniach Folklorystycznych ETNOSTRADA 2021 w Częstochowie!
więcej
30 WRZEŚNIA 2021

Zespół Kalina z Wąwału na XV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Biesiadnej - Kozienice 2021

30 września zespół „Kalina” z Wąwału pod kierownictwem Romana Woickiego wystąpił na XV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Biesiadnej „KOZIENICE 2021”.
więcej

Fotorelacja z I etapu przesłuchań do II Ogólnopolskiego konkursu wokalnego im. Stanisława Jopka

5 października w Łódzkim Domu Kultury (Partner Konkursu w województwie łódzkim) odbył się I etap przesłuchań do II Ogólnopolskiego konkursu wokalnego im. Stanisława Jopka. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami i obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. 
więcej