od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej

Laureaci festiwalu kolęd z województwa łódzkiego

Z dumą prezentujemy Laureatów XXVII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek – Będzin 2021 reprezentujących województwo łódzkie.
więcej
12 STYCZNIA 2020

Zima z Radiem

Miejskie Centrum Kultury PGE Giganty Mocy 12 stycznia 2021 r. w godz. 9:00 – 12:00 weźmie udział w audycji „Zima z Radiem”, która dedykowana jest dzieciom z okazji ferii zimowych.
więcej
15 STYCZNIA 2020

Koncert symfoniczny

Filharmonia Łódzka 15 stycznia zaprasza na Koncert Symfoniczny! Bezpłatną transmisję online będzie można obejrzeć na kanale YouTube! 
więcej

Lodowe Ferie online

Miejskie Centrum Kultury PGE Giganty Mocy w Bełchatowie zaprasza na Lodowe Ferie online! W ramach zaplanowanych aktywności zaprezentowane zostaną filmowe poradniki z doświadczeniami i eksperymentami o tematyce zimowej do wykonania w domowym zaciszu. Nie zabraknie również zagadek, krzyżówek, malowanek oraz wykreślanek.
więcej

Pracowity 2020 rok w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Miniony rok był dla Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi szczególny z wielu powodów, nie tylko ze względu na pandemię. W 2020 roku muzeum obchodziło 60-lecie swojej działalności, zwieńczone wystawą jubileuszową. Mimo wielu trudności i ograniczeń, z jakimi borykały się wszystkie instytucje kultury, udało się zrealizować wiele projektów, zarówno artystycznych, jak i inwestycyjnych.
więcej

„(Nie)brzydkie kaczątko” – bezpłatny spektakl dla dzieci online

Wraz z Sieradzkim Centrum Kultury zapraszamy wszystkie dzieci do obejrzenia spektaklu „(Nie)brzydkie kaczątko” w wykonaniu teatru PRYM ART.
więcej

Nowy Rok na starych kartach pocztowych

Zwyczaj wysyłania życzeń świątecznych na kartach pocztowych pojawił się pod koniec XIX wieku. Na kartkach z okazji świąt reprodukowano dzieła dawnych mistrzów malarstwa, obrazy twórców współczesnych, a także artystów specjalizujących się w grafice i sztuce użytkowej. Zachęcamy do obejrzenia wystawy on-line przygotowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi.
więcej

Dlaczego ten dom tak wygląda? – bezpłatne materiały edukacyjne

Prezentujemy bezpłatne materiały edukacyjne - publikacje oraz filmy - powstałe w ramach projektu Łódzkiego Domu Kultury pn. Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych, dotyczące lokalnej architektury 8 miast województwa łódzkiego: Radomsko, Opoczno, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Zgierz, Zduńska Wola, Skierniewice, Pabianice.
więcej

Nowe wyposażenie pracowni konserwacji i badań nad zabytkami

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi w ramach zadania pn. Revitalizacja Pracowni Konserwacji - etap I otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na zakup wyposażenia Pracowni Konserwacji i Badań nad Zabytkami.
więcej

ŁÓDZKIE MIKROHISTORIE. LUDZKIE MIKROHISTORIE

Kilkadziesiąt godzin nagranych wywiadów, setki przeczytanych stron wspomnień i pamiętników przekazanych do muzeum oraz tysiące obejrzanych  fotografii, pamiątek rodzinnych oraz dokumentów. To dzięki łodzianom nowa wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” może opowiadać dzieje mieszkańców miasta od końca XIX wieku aż do 1985 roku.
więcej

Drożdżowy Kwiat Gwieździsty

Przedstawiamy wam przepis na pyszne i efektowne świąteczne ciasto – drożdżowy Kwiat Gwieździsty!
więcej