16 LISTOPADA 2022 - 16 LISTOPADA 2022

Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

W środę, 16 listopada 2022 r. gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli i Dyskusyjnego Klubu Książki była pisarka i reporterka, wielokrotnie nagradzana i dwukrotnie nominowana do najbardziej prestiżowej polskiej nagrody literackiej Nike, Magdalena Grzabałkowska.
więcej

RENOWACJA RZEŹBY „WTULONY” TOMASZA KOCLĘGI

Renowacja rzeźby „Wtulony” Tomasza Koclęgi w Europejskim Parku Rzeźby A&A w Pabianicach.
więcej

41. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich

W dniu 15.09.2022 r. została zawarta Umowa o Współpracy NR 151/2022/NIKiDW pomiędzy Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu (Organizatorem) a Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi (Współorganizatorem) o dofinansowanie zadania pn. „XLI Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego”.
więcej

Praca dla Kapelmistrza orkiestry

Amatorska Orkiestra Dęta im. Karola Namysłowskiego w Ruścu (województwo łódzkie, powiat bełchatowski) poszukuje kandydata/kandydatki na kapelmistrza orkiestry. 
więcej

Finał Konkursu „5 minut dla oberka”!

Za nami finał tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”, który odbył się 22 października 2022 r. w Łódzkim Domu Kultury.  Uczestnicy zmierzyli się dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej – dla par autentycznych oraz stylizowanej – dla zespołów tańca ludowego. Ocenie podlegali także choreografowie i kapele ludowe akompaniujące tancerzom.
więcej

Niesułkowskie pasiaki – fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wystawy i inspirowanych nią warsztatów plastycznych dla młodzieży szkolnej oraz seniorów z udziałem artysty z Łowicza, malarza Arkadiusza Hablewskiego.
więcej
20 PAŹDZIERNIKA 2022 - 20 PAŹDZIERNIKA 2022

Premiera mobilnej gry miejskiej pt. "Profesor T."

20 października Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zorganizowała premierę mobilnej gry miejskiej „Profesor T.” stworzonej w aplikacji  Action Track.
więcej
7 PAŹDZIERNIKA 2022 - 7 PAŹDZIERNIKA 2022

Jesienne warsztaty z cyklu "Kreatywna młodzież"

W piątkowe popołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zagościła jesień. Wraz z podopiecznymi ze Świetlicy Środowiskowej, rozpoczęliśmy cykl zajęć pt. „Kreatywna młodzież”.
więcej

Warsztaty w ramach projektu "Niezwykli"

W miniony piątek, 7 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli odbyły się niezwykłe warsztaty plastyczne.
więcej

Warsztaty... na strykowskim dworcu

Łódzki Dom Kultury rozpoczął działania edukacyjne w regionie promujące sztukę współczesną i zachęcające do jej twórczej interpretacji we współpracy z lokalnymi instytucjami kultury. Pierwsze warsztaty plastyczne, zatytułowane "Pasiak strykowski" zorganizowane zostały 27 września w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie, a dokładnie w sali zabytkowego dworca PKP.
więcej

Uczucia przelane na papier – warsztaty

27 września 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem „Uczucia przelane na papier”. Warsztaty realizowano w ramach projektu „Każda emocja jest ważna”.
więcej

Tradycje regionu opoczyńskiego

Łódzki Dom Kultury podejmuje dalsze działania zmierzające do wpisania niezwykle bogatych tradycji regionu opoczyńskiego na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego, tworzoną na podstawie Konwencji UNESCO.
więcej