5 CZERWCA 2022 - 5 CZERWCA 2022

XIII Powiatowe Miodobranie w Żelechlinku

Za nami tegoroczne „XIII Powiatowe Miodobranie – Żelechlinek 2022”, którego organizatorami byli Wójt Gminy Żelechlinek Bogdan Kaczmarek i Starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski
więcej

Wieczór autorski Sławomira Pietrasa – fotorelacja

Prezentujemy relację ze spotkania z legendą polskiego środowiska operowego – Sławomirem Pietrasem. Spotkanie odbyło się 6 czerwca w Łódzkim Domu Kultury.
więcej
4 CZERWCA 2022 - 4 CZERWCA 2022

Festiwal Masła w Lubochni

W sobotę, 4 czerwca 2022 roku w Lubochni odbył się Lubocheński Festiwal Masła połączony z Powiatowym Konkursem Ubijania Masła.
więcej

Relacja z wernisażu wystawy Piotra Wypycha

W piątek 3 czerwca odbył się wernisaż wystawy fotografii „KRAJOBRAZY nieRZECZYWISTE” Piotra Wypycha. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
więcej
19 CZERWCA 2022 / 21 CZERWCA 2022

„Pejzaż pamięci...” – poświęcenie Krzyży Powstańczych

Łódzki Dom Kultury zaprasza na poświęcenie dwóch Krzyży Powstańczych (1863-1864) w ramach projektu „Pejzaż pamięci – rekonstrukcja krajobrazu kulturowego”. Uroczystości odbędą się w Skotnikach (gm. Aleksandrów), w dniu 19 czerwca 2022 roku o godzinie 15 oraz w Żeleźnicy (gm. Przedbórz), 21 czerwca o godzinie 11.
więcej

MDK Opoczno z sukcesami na Laudate Mariam

W sobotę 21 maja, w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach, odbył się III Ogólnopolski Festiwal Pieśni Maryjnych Laudate Mariam.
więcej

Spotkanie z Michałem Rusinkiem

13 maja w Zduńskiej Woli młodzi Czytelnicy w nagrodę za udział w akcji „Kinder Mleczna Kanapka - Przerwa na Wspólne Czytanie” spotkali się z Michałem Rusinkiem.
więcej
12 MAJA 2022 - 12 MAJA 2022

Spotkanie autorskie z Elżbietą Draczyńską – fotorelacja

12 maja 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli odbyło się spotkanie z Elżbietą Draczyńską. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
więcej

Koncert Pieśni Maryjnych

8 maja w Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach odbył się V Koncert Pieśni Maryjnych zorganizowany przez Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki, Proboszcza parafii Smardzewice oraz Gminny Dom Kultury w Wiadernie.
więcej

Międzypowiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych

W dniach 6-7 maja w Ostrówku odbył się Międzypowiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych. Wiemy już kto pojedzie na 56. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym!
więcej

Za zasługi dla kultury ludowej

Znamy laureatów tegorocznej 47. Nagrody im. Oskara Kolberga 2022 za zasługi dla kultury ludowej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 6 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie!
więcej

U Marianny Rzepki - z pracowni twórcy ludowego

W kolejnym filmie z cyklu „Z pracowni twórcy ludowego”, w którym przedstawiani są artyści ludowi z województwa łódzkiego możemy zobaczyć jak pani Marianna Rzepka tworzy batikowe pisanki.
więcej