Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W najbliższy piątek, 23 kwietnia, świętujemy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Czytelnicy, którzy w tym dniu odwiedzą Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zostaną obdarowani literackim cytatem i różą!
więcej

Z pracowni twórcy: u Mariusza Bogusławskiego

Łódzki Dom Kultury zaprasza do obejrzenia kolejnego odcinka z cyklu "Z pracowni twórcy ludowego". Tym razem przyjrzymy się pracy Mariusza Bogusławskiego - uznanego twórcy w dziedzinie plecionkarstwa.
więcej

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - 66.edycja

Łódzki Dom Kultury wraz z Towarzystwem Kultury Teatralnej w Warszawie zaprasza młodzież i dorosłych do udziały w kolejnej edycji konkursu, który tradycyjnie odbędzie się w formie czterech turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, wywiedzione ze słowa, teatrów jednego aktora.
więcej

V edycja Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”

Ruszył nabór projektów do V edycji budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Na realizację zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2022 r. władze samorządu województwa łódzkiego przeznaczą 8 mln zł. Nabór projektów potrwa do 12 kwietnia!
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej

Warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży

Edukacja zdalna każdemu dała się we znaki. Jeśli chcesz urozmaicić swoim dzieciom lekcje, pobudzić kreatywność i urozmaicić codzienną szkolną rutynę, zapraszamy do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi na warsztaty twórcze dla grup szkolnych i przedszkolnych. Działania inspirowane są wystawami czasowymi. 
więcej

Wiosna w Muzeum

Muzeum Miasta Pabianic w marcu zaprasza na zwiedzanie renesansowego dworu z okazji 450-lecia jego istnienia, wystaw czasowych, a także do udziału w rodzinnych warsztatach wielkanocnych. Obowiązują zapisy!
więcej

Wsparcie dla twórców i artysów

Zgodnie z decyzją Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu od 1 marca 2021 Narodowe Centrum Kultury przejęło od ministerstwa zadanie udzielania pomocy socjalnej dla twórców i artystów, w tym zarządzanie całym procesem wsparcia. Nabór wniosków został rozpoczęty!
więcej

W świecie muzyki elektronicznej – wystawa

Czy wiecie, że Czesław Niemen był jednym z polskich pionierów muzyki elektronicznej? Tę i inne ciekawostki możemy znaleźć w nowej wystawie online pt. „Klawisze, pokrętła, wskaźniki, czyli w świecie muzyki elektronicznej” Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.
więcej

Ojczysty – dodaj do ulubionych WYNIKI NABORU

Do 29 beneficjentów z całej Polski trafi milion złotych na popularyzację polszczyzny w ramach programu dotacyjnego Ojczysty – dodaj do ulubionych.
więcej

Leszek Wiśniewski – śpiewak z Gągolina Południowego

Leszek Wiśniewski (ur. w 1963 r.), śpiewak łowicki, po raz pierwszy wystąpił na scenie ogólnopolskiej, czyli na Festiwalu w Kazimierzu w 2019 r. i otrzymał najwyższą nagrodę – Basztę.
więcej

Ponad 31 mln zł na cyfrowy rozwój domów kultury

Doposażenie domów kultury w niezbędny sprzęt oraz rozbudowany pakiet szkoleń podnoszących kompetencji cyfrowe pracowników tych instytucji – to dwa główne założenia ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury projektu „Konwersji cyfrowej domów kultury”. Projekt kierowany jest do samorządowych instytucji kultury: domów, centrów i ośrodków kultury. 
więcej