Arie Aksztajn „Ciotka Ester” – słuchowisko

Już wkrótce na półki trafi książka Ariego Aksztajna „Ciotka Ester”. Teatr Powszechny w Łodzi oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zapraszają na słuchowisko, w którym usłyszycie jej obszerne fragmenty. Będzie o przedwojennej, wielokulturowej Łodzi i okrytych złą sławą Bałutach…
więcej

Będzin 2021 – wyniki rejonowych eliminacji

14 grudnia w Łódzkim Domu Kultury odbyły się rejonowe przesłuchania w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Przedstawiamy zakwalifikowanych do finału Festiwalu.
więcej

Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła - relacja

Za nami Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła, który po raz kolejny odbył się w Łódzkim Domu Kultury.
więcej

Jubileusz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zduńskiej Woli

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli ma już 75 lat!
więcej

ŚPIEWASIE 2021 – znamy Zwycięzców!

Przedstawiamy Zwycięzców Konkursu Wokalnego ŚPIEWASIE 2021, którego Finał odbył się 21 listopada.
więcej

Relacja: „W pościgu za zorzą polarną” – spotkanie podróżnicze

17 listopada b.r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie Arkiem Wójcikiem podróżnikiem, fotografem i informatykiem.
więcej

Konserwacja powozów z kolekcji Muzeum w Łowiczu

Muzeum w Łowiczu informuje o realizacji projektu „Konserwacja powozów z kolekcji Muzeum w Łowiczu”.
więcej

III Forum Edukacji Kulturowej woj. łódzkiego

5 listopada 2021 roku odbyło się III Forum Edukacji Kulturowej województwa łódzkiego. Łódzki Dom Kultury jako operator regionalny ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura 2021-2021 podsumował swoje 3-letnie działania.
więcej

BEZPŁATNE MATERIAŁY: „Dlaczego ten dom tak wygląda?”

Trwa realizacja projektu z zakresu edukacji architektonicznej skierowana do nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, którzy na co dzień realizują zadania związane z przedmiotami artystycznymi. W ramach działań zostały opracowane scenariusze warsztatów z zakresu z edukacji architektonicznej oraz przewodniki do tych scenariuszy (do bezpłatnego pobrania w załącznikach), oparte na architekturze miast województwa łódzkiego, skierowane do dzieci w wieku 7-13 lat.
więcej

„Kosmiczny dyLEMat” – gra na smartfony

Z przyjemnością informujemy, że gra na smartfony „Kosmiczny dyLEMat” jest już dostępna dla wszystkich chętnych graczy! Sprawdźcie swoją wiedzę o Lemie!
więcej
24 PAŹDZIERNIKA 2021 - 24 PAŹDZIERNIKA 2021

Koncert pieśni religijno-patriotycznych „Dziękujemy za wolność”

W niedzielę 24 października w Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach odbył się koncert pieśni religijno-patriotycznych pod hasłem „Dziękujemy za wolność”. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.
więcej
17 PAŹDZIERNIKA 2021 - 17 PAŹDZIERNIKA 2021

V Regionalny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich

II miejsce dla Koła Gospodyń Wiejskich z Ciebłowic Dużych gmina Tomaszów Mazowiecki na V Regionalnym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich. Gratulujemy!
więcej