Koncert kolęd Zespołu Pieśni i Tańca Ciebłowianie

6 stycznia br. w Święto Trzech Króli Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” wraz z grupą dziecięcą wystąpił z koncertem kolęd w Kościele Św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim.
więcej

Koncert kolęd zespołu Smardzewianie

W niedzielę 12 stycznia br. w Sanktuarium Św. Anny w Smardzewicach po mszy św. o godz. 10.30 odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołów „Smardzewianie” i „Mali Smardzewianie”. W ich wykonaniu usłyszeliśmy jedne z najpiękniejszych kolęd i pastorałek: Z narodzenia Pana, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Kaczka pstra, Bracia patrzcie jeno, My też pastuszkowie, Stoją choinki, Gore gwiazda Jezusowi.
więcej
29 STYCZNIA 2020

Koncert Sosnowskiego w Łaskim Domu Kultury

Sosnowski jest jednym z niewielu artystów w Polsce, którym udaje się przemycać muzykę bluesową do mainstreamu. Jest polskim reprezentantem na European Blues Challange 2020 w Holandii. Występował m.in. na Męskim Graniu, Enea Spring Break, festiwalu ZEW się budzi czy Blues Maratonie. Łaski Dom Kultury zaprasza na koncert artysty, który odbędzie się 29 stycznia o godz. 19.00 w Galerii z fortepianem.
więcej
31 MARCA 2020

Zgłoszenia do Nagrody Złoty Ekslibris

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza autorów, wydawców i czytelników do zgłaszania publikacji wydanych w 2019 r. do 28. edycji Nagrody Złoty Ekslibris, która przyznawana jest w czterech kategoriach: Najlepsza książka o Łodzi, Najlepsza książka o Ziemi Łódzkiej, Najlepsze wydawnictwo albumowe o Łodzi i Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca br.
więcej
21 STYCZNIA 2020

Kultowy PRL w Łodzi – ludzie i miejsca

PRL to dla Was czas młodości i wspomnień? A może urodziliście się za późno, by to pamiętać? Kochacie Łódź i chcecie o niej wiedzieć jak najwięcej? Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zapraszają wszystkich na cykl wykładów do pt. „Łódź w PRL. PRL w Łodzi”.
więcej
8 LUTEGO 2020

XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

Krystian Lupa, Agnieszka Glińska, Wojciech Malajkat, Ewelina Marciniak, Waldemar Zawodziński, Kornél Mundruczó – to tylko niektóre z nazwisk twórców, za sprawą których w lutym i marcu Łódź stanie się „teatralną stolicą Polski”. 8 lutego rozpocznie się 26. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, podczas którego zobaczymy jedenaście tytułów, w tym najnowsze premiery.
więcej
15 MAJA 2020

Sieradzki Festiwal Muzykujących Rodzin 2020

Zbliża się jubileuszowa, dziesiąta edycja Sieradzkiego Festiwalu Muzykujących Rodzin. W Festiwalu mogą wziąć udział rodzinne zespoły instrumentalne, wokalne i wokalno-instrumentalne. Wszyscy chętni mają czas na przygotowanie interesującego programu muzycznego - impreza odbędzie się 15 maja br.
więcej
2 MARCA 2020 / 14 MARCA 2020

III Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów Opoczno 2020

Już teraz można zgłosić swój udział w III Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów Opoczno 2020, który odbędzie się 14 marca w Miejskim Domu Kultury im. T. Sygietyńskiego. W przeglądzie mogą uczestniczyć seniorzy w następujących kategoriach: chóry, zespoły i soliści/duety. Zgłoszenia do 2 marca!
więcej
11 STYCZNIA 2020 - 26 STYCZNIA 2020

Ferie z bliskim kuzynem czarnej wdowy!

Dlaczego skorpiony świecą w świetle UV? Jak silna jest pajęcza sieć? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w Miejskim Centrum Kultury PGE Giganty Mocy, gdzie na odwiedzających czeka wystawa pająków i skorpionów.  Można je będzie oglądać przez całe ferie od 11 stycznia do 26 stycznia w godzinach od 10:00 do 18:00. Na ekspozycji znajdzie się aż 35 żywych okazów z obu Ameryk, Azji, Australii i Afryki. 
więcej
26 STYCZNIA 2020

Karnawału czar

Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie (Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej) 26 stycznia o godz. 17.00 zaprasza na koncert kameralny "Karnawału czar" w wykonaniu Agnieszki Gabrysiak - sopran, Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej - sopran, Szymona Jędrucha - tenor, Lesława Białeckiego - bas i Bogny Dulińskiej - fortepian.
więcej
19 STYCZNIA 2020

JEDYNKA POD PRĄDEM - KONCERT ROCKOWY DLA MŁODZIEŻY

19 stycznia na scenie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zagra "Jedynka pod prądem" - zespół założony w maju 2018 roku przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Częstochowie. Formacja może poszczycić się dwoma nagrodami w ogólnopolskich konkursach zespołów amatorskich: II miejsce w konkursie „Przebój mamy i taty” w Sieradzu oraz wyróżnienie w Konkursie „Interpretacje – Boronów 2018”. Zespół nagrał też płytę z własnymi piosenkami. 
więcej
19 STYCZNIA 2020

Ale gratka! Prezent dla Babci i Dziadka

Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na niedzielne warsztaty plastyczne „Ale gratka! Prezent dla Babci i Dziadka”. Zajęcia odbędą się w niedzielę 19 stycznia br. To doskonała okazja na stworzenie oryginalnych upominków dla najbliższych z okazji ich zbliżającego się święta.
więcej