do 26 WRZEŚNIA 2019

Barwy z natury i kultury

Do 12 sierpnia br. można wziąć udział w spotkaniach i warsztatach przygotowanych w ramach projektu "Barwy z natury i kultury". Inicjatywa ma na celu upowszechnianie wiedzy o lokalnych tradycjach farbiarskich oraz unikalnych kolorach w strojach ludowych Polski Centralnej. Wystawa projektowa potrwa do 26 sierpnia br.
więcej

V Nocny Turniej Piłki Nożnej w Świnicach Warckich

W dniu 26 lipca 2019 r. liczne grono pasjonatów piłki nożnej wzięło udział w V Nocnym Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się na kompleksie sportowym „Orlik 2012” w Świnicach Warckich. Głównym celem wydarzenia była aktywizacja działalności sportowej, integracja środowisk pasjonatów piłki nożnej oraz promowanie zdrowego stylu życia.
więcej

Zespół Smardzewianie ochodzi 55-lecie

27 lipca 2019 r. w Smardzewicach podczas dorocznego festynu u świętej Anny odbył się jubileusz 55-lecia działalności artystycznej zespołu folklorystycznego „Smardzewianie”. Uroczystość rozpoczął występ orkiestry dętej ze Smardzewic pod batutą Wiesława Iskry. Koncert poprowadziły Marta Piotrowska i Henryka Rozpędowska.
więcej
4 SIERPNIA 2019 - 31 SIERPNIA 2019

de_Z_integracja

Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku 4 sierpnia o godz. 18.00 zaprasza na wernisaż wystawy "de_Z_integracja". Wystawa ma charakter przeglądowy i prezentuje najnowsze dokonania artystów związanych z Instytutem Sztuki w Cieszynie i Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zaproszeni twórcy penetrują szeroki obszar sztuki i są skonfrontowani raczej na zasadzie przeciwieństw niż pokrewieństwa dla lepszego ukazania bogatego spektrum technik oraz technologii jakimi posługuje się współczesny artysta.
więcej

Konkurs na dyrektora MAiE w Łodzi

16 lipca Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Celem konkursu jest wyłonienie kandydata na stanowisko dyrektora instytucji kultury, dla której Organizatorem jest Samorząd Województwa Łódzkiego, na czas określony tj. do dnia 31.12.2025 r. w oparciu o zasady określone w art. 16 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.
więcej

ŁDK zdobył pieniądze na kulturę!

Łódzki Dom Kultury pozyskał dofinansowanie na realizację 7 projektów promujących kulturę w regionie łódzkim na łączną kwotę ponad 800 tysięcy złotych. Dotacje pochodzą z funduszy: Narodowego Centrum Kultury, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
więcej
do 20 SIERPNIA 2019

Na tronie i w koronie - warsztaty dla dzieci

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza zorganizowane grupy dzieci na darmowe warsztaty edukacyjno - plastyczne "Na tronie i w koronie". Zajęcia odbywają się w ramach obchodów 500-lecia istnienia siedziby piotrkowskiego muzeum, pałacu będącego dawniej własnością króla Zygmunta I Starego.
więcej
7 WRZEŚNIA 2019

Czar Jesieni 2019 - zgłoś się!

Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zaprasza do udziału w tegorocznej, XII już edycji Artystycznych Spotkań Seniorów "Czar Jesieni" 2019, która odbędzie się 7 września br.  Uczestnikami prezentacji mogą być: seniorskie zespoły wokalne, śpiewacze, instrumentalno - wokalne, kapele ludowe, kabarety oraz inne formacje artystyczne a także soliści, duety i gawędziarze.
więcej

I TRIENNALE WYCINANKI LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

2 lipca 2019 r, w Muzeum w Łowiczu odbyła się sesja muzealnicza pt. „Twórcy – sztuka – kolekcje. Tradycje i współczesność wycinankarstwa na obszarze województwa łódzkiego”. Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz wiedzy specjalistycznej dotyczącej kolekcji wycinanek znajdujących się w zbiorach muzeów regionalnych województwa łódzkiego.
więcej

Lato w aleksandrowskim parku

Zaczyna się siódmy sezon letnich koncertów w parku w Aleksandrowie Łódzkim, które organizuje Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa przy wsparciu finansowym Gminy Aleksandrów Łódzki. Na te spotkania niecierpliwie czekają cały rok miłośnicy muzyki. Na tegoroczny projekt złoży się pięć bezpłatnych koncertów. Spotkania w parku będą dla wielu niepowtarzalną szansą obcowania z dobrą muzyką, a także okazją do poznania rodzimych muzyków.
więcej
28 CZERWCA 2019 - 30 CZERWCA 2020

„REFLEKSJA” – RZEŹBA TOMASZA KOCLĘGI W PABIANICACH

Od połowy czerwca w Europejskim Parki Rzeźby A&A w Pabianicach można obejrzeć wystawę rzeźby plenerowej Tomasza Koclęgi. Kompozycja nietypowa, bo umieszczona w wodzie, została zaprezentowana podczas XVI Turnieju o brylant A&A. Dzieła artysty można podziwiać na całym świecie. Rzeźba powstała w 2018 roku i eksponowana była wcześniej w Parku na Zamku w Mosznie. W Europejskim Parku Rzeźby można podziwiać ją przez rok w ramach wystawy czasowej.
więcej

Sukces reprezentantów Łódzkiego w Kazimierzu!

W dniach 27-30 czerwca 2019 r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbył się 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Wśród przedstawicieli z województwa łódzkiego wytypowanych przez Łódzki Dom Kultury znalazło się aż 11 laureatów! W kategorii solistów śpiewaków Basztę (najwyższą nagrodę Festiwalu) otrzymał Leszek Wiśniewski, śpiewak z Gągolina Południowego. 
więcej