13 LISTOPADA 2020

Śpiewamy Stare Dobre Małżeństwo – konkurs!

Do 13 listopada Wieluński Dom Kultury czeka na zgłoszenia w konkursie wokalnym „Śpiewamy Stare Dobre Małżeństwo”. Finałowy koncert i wręczenie nagród pieniężnych odbędzie się 27 listopada na scenie kina Teatr-Syrena.
więcej
30 PAŹDZIERNIKA 2020

ZAPISZ SIĘ NA II FORUM EDUKACJI KULTUROWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO!

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu pn. „Sprawcy Kultury. II Forum Edukacji Kulturowej Województwa Łódzkiego”, które będzie organizowane w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Forum odbędzie się w wersji on-line. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 30 października 2020 r.
więcej
16 PAŹDZIERNIKA 2020 - 15 LISTOPADA 2020

„Święci uśmiechnięci” – warsztaty aktorskie na podstawie literatury św. Jana Pawła II

Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim zaprasza dzieci i młodzież do udziału w projekcie „Święci uśmiechnięci” – warsztaty aktorskie na podstawie literatury św. Jana Pawła II. W ramach zadania odbędą się bezpłatne warsztaty aktorskie w 2 grupach wiekowych, których celem jest przybliżenie sylwetki, dokonań i nauk św. Jana Pawła II oraz kształtowanie świadomej postawy wobec języka polskiego.
więcej
17 PAŹDZIERNIKA 2020 - 31 GRUDNIA 2020

Ziemia (p)oddana – wystawa w CMWŁ

Poddana, podporządkowana, nadużywana – jakie relacje łączą człowieka z Ziemią? Dokąd zmierzamy w podporządkowywaniu sobie przyrody? Czy możemy ją bez umiaru eksploatować? Zapraszamy na otwarcie nowej wystawy w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w najbliższą sobotę 17 października o godzinie 13.00.
więcej

33. ŁóPTA za nami!

Zakończył 33. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich "ŁóPTA"! W tym roku przegląd odbył się w dniach 10-11 października w zupełnie innej, wirtualnej odsłonie. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami, a także do obejrzenia nagrań ze spektakli i lektury festiwalowego ŁóPTAKa, gdzie znajdziecie recenzje teatralnych prezentacji!
więcej
24 PAŹDZIERNIKA 2020 - 15 MAJA 2021

Mini Uniwersytet Dziecięcy ŁDK

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na wyjątkowe, cykliczne spotkania w naszym MINI UNIWERSYTECIE DZIECIĘCYM ŁÓDZKIEGO DOMU KULTURY. Pierwsze zajęcia już 24 października!
więcej
do 6 LISTOPADA 2020

ROSmalowani – wojewódzki konkurs plastyczny

Serdecznie zapraszamy młodych artystów z województwa łódzkiego w wieku 7-18 lat do udziału w konkursie „ROSmalowani". Termin nadsyłania prac upływa 6 listopada 2020 r.
więcej

Łowickie muzeum wirtualnie

Od niedawna Muzeum w Łowiczu możemy zwiedzić także wirtualnie! Skany 3D wystaw oraz filmy przewodnickie o ekspozycjach (wykonanych w technologii 360°/VR, także w wersji anglojęzycznej) udostępnione na portalu pozwalają na samodzielne poznawanie historii i bogactwa zbiorów muzealnych!
więcej

Symcha Keller w Brzezinach

30 września, na scenie zrewitalizowanego Muzeum Regionalnego w Brzezinach, w ramach projektu "Różne światy..." i tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa wystąpił Symcha Keller, od lat związany z ruchem chasydzkim.
więcej

Wywiad z prof. Sławomirem Małachowskim

W ramach cyklu „Bądź wrażliwy na muzykę” zachęcamy do obejrzenia wywiadu z profesorem Sławomirem Małachowskim i poznania sylwetki  tego niezwykłego muzyka i wykładowcy akademickiego.
więcej
19 PAŹDZIERNIKA 2020 - 16 LISTOPADA 2020

„Pędzlem malowane” – wystawa Sylwii Kicińskiej

Od 19 października w Galerii Teatr w Sieradzkim Centrum Kultury oglądać będzie można wystawę obrazów Sylwii Kicińskiej.
więcej

Wzornik wycinanek łowickich już wkrótce!

Już wkrótce Muzeum w Łowiczu wyda bardzo ciekawą publikację: Wzornik wycinanek łowickich. Promocja planowana jest na koniec 2020 roku. Dzięki publikacji będzie można poznać historię łowickiej wycinanki, a co najważniejsze samemu stworzyć krok po kroku dzieło ludowej sztuki.
więcej