28 CZERWCA 2019 - 18 SIERPNIA 2019

Droga życia – wędrówka śladami ręczników ludowych

28 czerwca o godz. 17.00 Muzeum w Łowiczu zaprasza na wernisaż wystawy: "Droga życia - ręcznik ludowy z kolekcji Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku". Objazdowa wystawa to osobliwa podróż po świecie ręcznikowych tradycji. Stwarza możliwość spotkania z kilkudziesięcioma wyjątkowymi ręcznikami osadzonymi w interesującej aranżacji. Każdy ręcznik to cichy świadek historii konkretnej osoby, uczestnik tej historii i jej nieodzowny element.
więcej
28 CZERWCA 2019 - 28 CZERWCA 2019

Podwieczorek z Gwiazdą - Artur Barciś

Z okazji Dnia Ojca Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach 28 czerwca o godz. 18.00 zaprasza na Podwieczorek z Gwiazdą - Arturem Barcisiem 
więcej

Zaproszenie do projektu "Cicha Kultura"

Zarząd Główny Polskiego Związku Głuchych w terminie od 1 maja 2019 r. do 31 grudnia 2020 r. realizuje projekt „Cicha kultura – edukacja, nauka i rozwój” w ramach Programu Edukacja Kulturalna. W ramach projektu realizowane będą warsztaty fotograficzne, filmowe oraz kulturalno–historyczne dla 24 osób. Uczestnicy będą mieli możliwość wyjazdu do jednego z 6 miast (Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Szczecin, Gdańsk), gdzie przy pomocy urządzeń fotograficznych i filmowych powstaną materiały multimedialne o najważniejszych zabytkach i kulturze danego miasta z tłumaczeniem na PJM.
więcej
7 CZERWCA 2019 - 23 SIERPNIA 2019

XII Art Naif Festiwal

W Galerii Szyb Wilson w Katowicach trwa XII Art Naif Festiwal. Krajem przewodnim tegorocznej edycji jest Kolumbia. W sztuce Kolumbii do dziś zauważalne są wzajemne wpływy sztuki europejskiej, która dotarła do Ameryki na przełomie XV i XVI wieku i pierwotnej, rodzimej kultury Inków. Na festiwalu nie zabrakło również reprezentantów innych krajów Ameryki Południowej: Argentyny, Brazylii, Ekwadoru, Urugwaju czy Wenezueli. Wystawie głównej towarzyszą wystawy zorganizowane przez Łódzki Dom Kultury, Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu.
więcej

Przepraszamy za utrudnienia wokół ŁDK

W związku z remontem ul. Traugutta oraz Łódzkiego Domu Kultury w okolicach siedziby zostały wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu. Odwiedzający ŁDK mogę spotkać się z utrudnieniami z dostępem do budynku w związku z wymianą chodnika przylegającego do instytucji.
więcej

Literaci i fotografowie nagrodzeni w Przystanku 60+

Projekt Przystanek 60+ Łódzkiego Domu Kultury zatrzymał się na kolejnej stacji, tym razem nagrodzeni zostali utalentowani uczestnicy w kategorii fotografia i literatura!
więcej

Zaaranżuj Pasaż ŁDK i wygraj 20 tys. zł!

Łódzki Dom Kultury ogłasza kolejny konkurs na aranżację wystawienniczą w Pasażu ŁDK. To okazja na zaprezentowanie nieprzeciętnych umiejętności oraz oryginalnych i świeżych wizji architektonicznych dla wszystkich kreatywnych umysłów. Na zwycięzce czeka atrakcyjna nagroda pieniężna!
więcej
5 CZERWCA 2019 - 28 CZERWCA 2019

Współorganizacja projektów kulturalnych 2019

Łódzki Dom Kultury po raz siódmy ogłosił nabór dotyczący współorganizacji projektów kulturalnych związanych z ogólnopolskimi obchodami Roku Moniuszki w 2019 roku. Na współorganizację projektów kulturalnych związanych z ogólnopolskimi obchodami Roku Moniuszki 2019 r. Łódzki Dom Kultury przeznaczył środki finansowe w wysokości 100 000 zł. Termin nadsyłania wniosków na konkurs upływa z dniem 28 czerwca 2019 r., do godz. 16.00.
więcej

Czerwcowy Kalejdoskop

Co w czerwcowym numerze Kalejdoskopu? Temat: Sekretne życie lalek. Wśród autorów m.in. Poniedzielski, Maciejewski, Syska, Sasin, Kuźmicki, Robert, Nowakowska, Jakubiec. Piszą m.in. o Łódzkich Spotkaniach Baletowych, "kultowości" filmów, Irenie Kwiatkowskiej, nowej książce Jerzego Jarniewicza, skomplikowanych losach, życiu i twórczości Stanisława Szukalskiego, przymusowi czytania i poetyce... piwnych etykiet.
więcej

Kutnowski rzeźbiarz laureatem Nagrody im. Oskara Kolberga

30 maja 2019 roku o godz. 12.00 na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala 44. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej". Z naszego regionu laureatem został Andrzej Wojtczak – rzeźbiarz i współorganizator kutnowskiego ośrodka rzeźbiarskiego.
więcej

Międzypowiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych

240 uczestników z województwa łódzkiego wzięło udział w Międzypowiatowym Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych w Ostrówku, który odbył się w dniach 10-11 maja 2019 r. jako kontynuacja przeglądu organizowanego dotychczas przez Regionalne Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki w Działoszynie.
więcej
6 PAŹDZIERNIKA 2019 - 7 PAŹDZIERNIKA 2019

I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. S. Jopka

Już jesienią 2019 roku odbędzie się I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka, którego organizatorem jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. T. Sygietyńskiego „Mazowsze”. Partnerem regionalnym Konkursu w województwie łódzkim został Łódzki Dom Kultury. Zapraszamy do udziału wszystkich pasjonatów śpiewania!
więcej