Praca dla animatorów - wakacje

Jesteś kreatywny i posiadasz zamiłowanie do pracy z dziećmi? Dołącz do zespołu pasjonatów kultury i stwórz innowacyjny program wakacyjny! Łódzki Dom Kultury poszukuje firm, instruktorów, animatorów, plastyków oraz osoby zainteresowane współpracą przy współrealizacji letnich półkolonii dla najmłodszych pn. „Kulturalna przechowalnia”.
więcej
1 MAJA 2019 - 5 MAJA 2019

Majówka w Skansenie w Maurzycach

W dniach 1-5 maja br. w Skansenie w Maurzycach na odwiedzających czekać będzie atrakcyjny program wydarzeń etnograficznych: warsztaty kulinarne, rękodzieła ludowego, plastyczne, a także spacery po skansenie z przewodnikiem! Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami!
więcej
15 WRZEŚNIA 2019

5 minut dla oberka:

Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Tańca ludowego im. Jacka Lewandowskiego "5 MINUT DLA OBERKA"! Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej dla par autentycznych i stylizowanej dla zespołów tańca ludowego. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody finansowe! Zgłoszenia do 15 września!
więcej
do 20 MAJA 2019

Ja i moja Mała Ojczyzna - konkurs literacko-plastyczny

Biblioteka w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza do udziału w miejsko-powiatowym konkursie literacko-plastycznym „Ja i moja mała ojczyzna…”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu tomaszowskiego. Jego tegoroczna edycja nosi podtytuł „… z biblioteką w tle”. Zgłoszenia trwają do 20 maja br.
więcej
8 KWIETNIA 2019 - 30 CZERWCA 2019

Opowieść o sojuszu Piłsudski – Petlura

Wystawa czasowa „Za Waszą i Naszą wolność. Sojusz Piłsudski – Petlura 1920” zagościła w murach Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Ekspozycja ukazuje skomplikowane losy współpracy polityczno-wojskowej marszałka Józefa Piłsudskiego i atamana Symona Petlury w momencie budowania się państwa polskiego i kształtowania się granic niepodległej Polski.
więcej

Remont ŁDK na ostatniej prostej!

Powoli dobiega końca remont budynku Łódzkiego Domu Kultury. Łodzianie oraz odwiedzający instytucję mogą już podziwiać efekty prac. Prace rozpoczęte w 2018 roku obejmowały m.in. odnowienie elewacji, wymianę okien czy remont dachu. Nieustannie trwają prace nad wykończeniem i zazielenieniem najbliższego otoczenia ŁDK. To element tzw. Pasażu Kultury Województwa Łódzkiego, którego celem będzie promocja regionu poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Instytucja zyska między innymi patio, które posłuży jako miejsce wystawiennicze.
więcej
do 25 CZERWCA 2019

Zgłoś się na Folk Film Festiwal i wygraj!

Do 25 czerwca br. trwają zgłoszenia na konkurs Krótkich Filmów o Wsi KOKOFY, który odbywa się w ramach 6. Folk Film Festiwal w Sianowie. Konkurs polega na nagraniu jednominutowego filmu o wsi. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.
więcej
do 7 MAJA 2019

4 lata Project Art w Porcie Łódź

Kilkadziesiąt udanych wystaw, ponad 200 współpracujących artystów i ponad 1000 wystawionych prac – tak podsumować można cztery lata działalności galerii sztuki Project Art, funkcjonującej na terenie Portu Łódź. Obecnie w galerii do 7 maja br. oglądać można wystawę „Wzornictwo” studentów Politechniki Łódzkiej.
więcej

I etap konkursu na aranżację w Pasażu ŁDK za nami!

Pierwszy etap Konkursu na aranżację wystawienniczą w Pasażu Łódzkiego Domu Kultury za nami. Organizator przedstawił listę zakwalifikowanych osób i podmiotów, które mają czas do 15 maja 2019 r. na zaprezentowanie swoich koncepcji. Realizacja zwycięskiego pomysłu już niedługo stanie się już częścią Nowego Centrum Łodzi.
więcej

XIV Festiwal Piosenek Anny Jantar za nami

XIV Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar "Tyle słońca w całym mieście" za nami. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie wystąpiło 80 piosenkarek i piosenkarzy z całej Polski, dla których twórczość Anny Jantar stanowi wyzwanie i nieocenione źródło inspiracji.
więcej
6 KWIETNIA 2019 - 9 CZERWCA 2019

Pejzaż mazowiecki w muzyce polskiej - wystawa

Kolejna wystawa czasowa organizowana przez Muzeum w Łowiczu nosi tytuł „Pejzaż mazowiecki w muzyce polskiej” i prezentuje obrazy artystki Marii Wollenberg-Kluza inspirowane muzyką Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego itd. Wernisaż odbędzie się już 6 kwietnia o godz. 16.00.
więcej