9 GRUDNIA 2017 - 15 GRUDNIA 2017

CHOREA w Petersburgu

W dniach 9-15 grudnia 2017, Teatr CHOREA i Fabryka Sztuki odwiedzą Sankt Petersburg w Rosji. Podczas wyjazdu artyści CHOREI przeprowadzą intensywne warsztaty muzyczno-teatralne dla studentów Rosyjskiego Państwowego Instytutu Sztuk Scenicznych, zaprezentują spektakl „Bachantki” oraz spotkają się z widzami w Teatrze Aleksandryjskim - najbardziej renomowanym teatrze w Rosji.
więcej
20 STYCZNIA 2018

Podwieczorek z Izabelą Trojanowską

20 stycznia Izabela Trojanowska będzie gościem spotkania z cyklu "Podwieczorek z..." w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Podczas wieczoru pełnego wspomnień i muzyki artystka opowie o swoich początkach na scenie muzycznej i rolach filmowych. Podzieli się również z uczestnikami anegdotami z życia artystycznego.
więcej

O stanie wojennym

12 grudnia w Galerii Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku uczniowie mogli poznać najważniejsze zagadnienia z historii Polski Ludowej, które  w konsekwencji doprowadziły do wprowadzenia 13 grudnia 1981 r. stanu wojennego. Podczas spotkania wykład historyczny "Społeczeństwo obywatelskie w stanie wojennym" wygłosił Grzegorz Nawrot, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi.
więcej
15 GRUDNIA 2017 - 15 GRUDNIA 2017

Koncert na świąteczną nutę

Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu 15 grudnia o godz. 17.00 zaprasza na koncert laureatów Wokalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Na świąteczna nutę", który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu. Na scenie zobaczymy solistów, duety oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne w wieku od 4 – 17 lat z regionu łódzkiego.
więcej
11 GRUDNIA 2017 - 25 GRUDNIA 2017

Pióra w dłoń!

Miejski Dom Kultury w 2018 r. obchodzi jubileusz 50-lecia swojego istnienia. Z tej okazji na odwiedzających czekać będzie wiele niespodzianek! Na pierwszy ogień: konkurs literacki "Limeryk o Miejskim Domu Kultury w Radomsku" . Do wygrania: zaproszenia na Galę Noworoczną podczas której wystąpią soliści wiedeńscy, bilety do kina, a także zaproszenia na spotkanie z Izabelą Trojanowską. Na żartobliwe podsumowanie działalności MDK macie czas do 25 grudnia!
więcej

Gabon, Sao Tome - góry, szympansy, mandryle

Podróżowanie po Afryce równikowej wcale nie jest proste. W ciągu dnia jest gorąco i parno, a po zachodzie słońca nagle robi się chłodno. Nie wolno fotografować szkół,  urzędów, nie mówiąc już o pałacu prezydenckim. O tym i nie tylko mogliśmy dowiedzieć się 7 grudnia 2017 r.  podczas spotkania z podróżnikiem Robertem Gondkiem w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy.
więcej

Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej

Jak co roku, na Świątecznym Kiermaszu Sztuki Ludowej i Rękodzieła w Łódzkim Domu Kultury swoje prace zaprezentowało kilkudziesięciu twórców z regionu łódzkiego. Rzeźby, wyroby hafciarskie, wycinanki, wyroby ceramiczne i z wikliny, świąteczne pierniki, ręcznie malowane bombki i drewniane zabawki to tylko niektóre z niepowtarzalnych dzieł, które można było obejrzeć i nabyć podczas wydarzenia.
więcej
14 GRUDNIA 2017

Wielki finał Przystanku 60+!

Łódzki Dom Kultury serdecznie zaprasza na wydarzenie wieńczące rok pełen wrażeń, przeglądów artystycznych i imprez plenerowych! Dla wszystkich zgromadzonych – niespodzianka – koncert znanego tenora!
więcej
31 GRUDNIA 2017 - 31 GRUDNIA 2017

Zaproszenie na Koncert Sylwestrowy!

Teatr Miejski w Sieradzu ma zaszczyt zaprosić na KONCERT SYLWESTROWY 2017!
więcej
21 STYCZNIA 2018

Koncert Marka Piekarczyka

Sieradzkie Centrum kultury zaprasza na koncert jednego z jurorów programu "The Voice of Poland" - Marka Piekarczyka!
więcej
15 GRUDNIA 2017 - 15 GRUDNIA 2017

Hildegarda von Bingen i jej głos słany ku niebu

Prof. Marek Dyżewski - absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej, student historii sztuki na uniwersytetach we Wrocławiu, Wiedniu i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim już 15 grudnia poprowadzi wykład multimedialny w ramach projektu Akademia Bazylika.
więcej
14 GRUDNIA 2017 - 14 GRUDNIA 2017

Dziadek do orzechów

Wreszcie pojawia się przed nimi błyszcząca światłami choinka noworoczna. W środku uroczystości pojawia tajemniczy gość w kostiumie czarodzieja. Opowiada on historię dzielnego księcia, który pokonał Króla Myszy. Obecni entuzjastycznie oglądają jego lalki taneczne, które dokładnie są podobne do prawdziwych ludzi - Arlekina, Arapa i Różową lalkę. Dzieci rozpoznają w nieznajomym Drosselmeyera. Masza z radością przyjmuje podarunek ojca chrzestnego - zabawnego i niezgrabnego dziadka do orzechów...
więcej
  • Witamy na nowej odsłonie portalu RegionKultury.pl!