30 SIERPNIA 2020 - 13 WRZEŚNIA 2020

TRANSMUTACJE. Festiwal Korespondencji Sztuk 2020

Pierwsza edycja wydarzenia ,,Transmutacje (Festiwal Korespondenci Sztuk)’’ oscylować będzie wokół idiomu: „Od gestu do materii”. Zaproszeni artyści w swoich działaniach ukazują napięcie pomiędzy sferą gestu – bieżącym stwarzaniem, wskazywaniem, ustalaniem czasowych i przestrzennych granic, a sferą materii – ukształtowanego już obiektu.
więcej
14 SIERPNIA 2020 - 16 SIERPNIA 2020

N-Glass. Now is time to New Glass

N-GLASS. Now is time to New Glass to Izerski plener transgraniczny artystów szkła w dawnej osadzie hutniczej Carlsthal. Wydarzenie jest inicjatywą nowego pokolenia artystów szkła, pragnących kultywować tradycje regionalne pogranicza polsko-czeskiego w ramach otwartych pokazów technik szklarskich w osadzie Orle w Górach Izerskich.
więcej
do 27 WRZEŚNIA 2020

Warsztaty Ludowe w Łowiczu

Od lipca do września w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 16.00 w skansenie przy Muzeum w Łowiczu odbywają się warsztaty sztuki i rękodzieła ludowego, podczas których można nauczyć się m.in. wycinankarstwa, garncarstwa, hafciarstwa, rzeźbiarstwa, plastyki obrzędowej i bibułkarstwa. Natomiast w każdą niedzielę organizowane są bezpłatne spacery z przewodnikiem (zbiórka na Starym Rynku o godz. 13).
więcej
do 17 SIERPNIA 2020

Badanie - edukacja kulturowa w przestrzeni mediów wirtualnych

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej działalności EDUKATORÓW I ANIMATORÓW kultury w województwie łódzkim w czasach epidemii. Badanie jest realizowane w ramach Analizy SWOT Edukacja kulturowa w przestrzeni mediów wirtualnych – perspektywa wojewódzka, na potrzeby programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.
więcej
15 SIERPNIA 2020 - 15 SIERPNIA 2020

Święto Matki Boskiej Zielnej w Skansenie w Maurzycach

Święto Matki Boskiej Zielnej należy do cyklu obrzędów letnich. Jest jednym z ważniejszych świąt maryjnych w polskiej kulturze ludowej. Wiąże się z rytmem prac rolniczych i zakończeniem żniw. W Łowickiem było to bardzo radośnie celebrowane święto, często łączone z obrzędowością dożynkową.
więcej

400 lecie Objawień św. Anny w Smardzewicach

26 lipca w Smardzewicach odbył się coroczny odpust ku czci św. Anny. W tym roku świętowano 400 lecie objawień, obchody były więc wyjątkowe. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z tego wydarzenia oraz galerią zdjęć.
więcej
1 SIERPNIA 2020 - 30 SIERPNIA 2020

Kulturalno-sportowy sierpień w Opocznie!

Opoczno przygotowało dla swoich mieszkańców moc wakacyjnych atrakcji! Sierpniowe wydarzenia to między innymi otwarcie kąpieliska miejskiego, uczczenie rocznicy Powstania Warszawskiego, spacery historyczne nawiązujące do wojny polsko-bolszewickiej 1920, turnieje sportowe, nocne zwiedzanie Opoczna, czy koncerty Lovers Gypsy Jazz i New Bone na tarasie MDK i koncert akordeonowy Marcina Snokowskiego na Placu Kościuszki.
więcej

W pracowni u Teresy Fox

Łódzki Dom Kultury zaprasza w kolejną wirtualną podróż po pracowniach twórców ludowych z województwa łódzkiego! Tym razem przyjrzymy się pracy Teresy Fox z Łowicza!
więcej
8 SIERPNIA 2020 - 23 SIERPNIA 2020

„Jestem swoim domem” Agnieszka Gotowała – wystawa w ramach Fotofestiwalu 2020

„Jestem swoim domem” jest częścią procesu poszukiwania wewnętrznego domu w odniesieniu do wielowymiarowej relacji z naturą. Jest to podróż w głąb natury, w głąb siebie, która zawiera w sobie elementy transformacji. Doświadczanie złożoności przyrody, wszystkich jej żywiołów, cykliczności i intensywności staje się drogowskazem w poznawaniu i oswajaniu ukrytych stanów wewnętrznych. Odczuwanie tego co zapomniane przybiera charakter swoistego rytuału, w którym możliwe staje się dotykanie podświadomych warstw.
więcej

Wieczór poezji Mikołaja Musielaka

W środowy wieczór 22 lipca w klubokawiarni Fotocafe na Piotrkowskiej 102 odbył się odczyt poezji młodego poety Mikołaja Musielaka.
więcej
od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
26 LIPCA 2020 - 23 SIERPNIA 2020

Kolory Polski – 21. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej

Po długich miesiącach przymusowego odosobnienia i tęsknoty za muzyką wykonywaną na żywo powraca Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej – „Kolory Polski. Znowu gramy!”. Miejscowości w których odbędą się koncerty: Tum, Wielka Wola – Paradyż, Piotrków Trybunalski, Łowicz, Zduńska Wola, Pajęczno, Rawa Mazowiecka.
więcej