Półkolonie dla seniorów

Plenerem malarsko-fotograficznym w pasażu Rubinsteina, Łódzki Dom Kultury zainaugurował w dniu 13 sierpnia cykl „półkolonii” dla seniorów, które w sezonie letnio-jesiennym odbywać się będą na terenie województwa łódzkiego. W wydarzeniu wzięli udział blisko 30 seniorów z Aleksandrowa Łódzkiego, Skierniewic, Piotrkowa Trybunalskiego, Konstantynowa Łódzkiego, Zduńskiej Woli, Łodzi oraz Tomaszowa Mazowieckiego.
więcej

Kolorowa Lokomotywa ŁDK na półmetku

Ekologia, kreatywność, działania artystyczne, odpoczynek oraz wspaniała wakacyjna atmosfera to główne założenia szóstej edycji Kolorowej Lokomotywy Łódzkiego Domu Kultury. Przedsięwzięcie cieszy się corocznie ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci z województwa łódzkiego. Podczas niedawnej wizyty uczestników z Radomska w Sulejowskim Parku Krajobrazowym ŁDK hucznie świętował półmetek projektu.
więcej
do 31 SIERPNIA 2018

Art Mural Challenge

Tworzysz murale i marzysz, by jedno z Twoich dzieł znalazło się w centrum stolicy polskiego street art'u? Weź udział w Art Mural Challenge, a może już niebawem Twoja praca pojawi się na jednej ze ścian kamienicy przy ulicy Tramwajowej 17 w Łodzi. Dla zwycięzcy konkursu przewidziano ponadto nagrodę w wysokości 10.000zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia.
więcej
do 1 WRZEŚNIA 2018

Każdy krok zostawia ślad

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim gości obecnie trójmiejską wystawę "Każdy krok zostawia ślad". W jej ramach prezentowane jest obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Unikatową w skali Europy kolekcję butów będzie można podziwiać w sierpniu i we wrześniu br.
więcej
8 WRZEŚNIA 2018

I Konkurs Orkiestr Dętych Województwa Łódzkiego

Łódzki Dom Kultury zaprasza orkiestry do udziału w I Konkursie Orkiestr Dętych Województwa Łódzkiego. Inicjatywa zorganizowania konkursu o charakterze wojewódzkim powstała w celu zaprezentowania niezwykle bogatego potencjału i dorobku artystycznego amatorskich orkiestr dętych z naszego regionu.
więcej

Wakacje z książką dla dzieci

Dział Zbiorów Specjalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi przygotował wakacyjną ofertę specjalną dla najmłodszych. W jej ramach grupy zorganizowane mają możliwość uczestniczyć w trzech różnych spotkaniach, podczas których poznają różne nietypowe formy i rodzaje książek oraz zagłębią temat dinozaurów i dzikich zwierząt.
więcej

O dźwięku i wulkanach w bibliotece

2 sierpnia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy dla chętnych w wieku 6-13 lat odbyły się kolejne dwa zajęcia oparte na różnego rodzaju eksperymentach i doświadczeniach. Tym razem dzieci uczestniczyły w warsztatach „Świat dźwięku” i „Wulkany”.
więcej
8 WRZEŚNIA 2018

Czar Jesieni 2018 - Radosna Niepodległa

Artystyczne Spotkania Seniorów - w tym roku pod nazwą "Czar Jesieni 2018 - Radosna Niepodległa" - odbędą się 8 września w Głownie. Ideą nadchodzącej imprezy jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków, a także pokazanie nowego wizerunku Seniora - aktywnego twórczo w wielu dziedzinach sztuki. Zapraszamy do udziału!
więcej
13 WRZEŚNIA 2018 - 14 WRZEŚNIA 2018

Edukacja kulturalna w regionie

Rozpoczęła się rejestracja na Regionalny Kongres Edukacji Kulturalnej, który odbędzie się w Łodzi w dniach 13-14 września br. Do udziału w wydarzeniu, które jest próbą zbudowania pomostu między szkołami a instytucjami kultury, organizatorzy zachęcają wszystkich nauczycieli - nie tylko plastyki, muzyki, czy języka polskiego, ale też nauk przyrodniczych i ścisłych.
więcej
10 SIERPNIA 2018 - 14 PAŹDZIERNIKA 2018

Święci naszych czasów

Zagadnienia kultu świętych, celebrytów i konsumpcjonizmu poruszać będzie nadchodząca wystawa Muzeum Regionalnego w Brzezinach pt. "Castrum doloris". W jej ramach zaprezentowane zostaną cykle malarskie dwóch artystów: Bogusławy Tyralskiej oraz Bartka Jarmolińskiego. Otwarcie wystawy: 10 sierpnia o godz. 17.00.
więcej
do 10 WRZEŚNIA 2018

mały Festiwal Filmów Polskich Tosiek

Filmowcy na start! Rusza II edycja konkursu na najciekawsze filmy krótkometrażowe organizowanego w ramach małego Festiwalu Filmów Polskich „Tosiek”. W konkursie liczy się kreatywność, spójność, ciekawy scenariusz, niebanalne rozwiązania formalne i estetyczne. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 września.
więcej

Lato w Zagrodzie Tatarskiej trwa!

W ramach oferty kulturalnej „LATO W MUZEUM I ZAGRODZIE TATARSKIEJ” 22 lipca odbyła się kolejna niedziela wakacyjna w Zagrodzie Tatarskiej. Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w rodzinnym rajdzie rowerowym, po którym czekał na nich odpoczynek przy dźwiękach muzyki oraz możliwość zobaczenia zabytkowych samochodów. Następna niedziela w zagrodzie już 5 sierpnia.
więcej