Konserwacja obrazów ze zbiorów Muzeum w Łowiczu

Muzeum w Łowiczu zrealizowało niezwykły projekt pod nazwą; "Historia Polski i regionu malarstwem opisana – konserwacja obrazów XVII – pocz. XX w.". W jego ramach przeprowadzono konserwację 17 obrazów polskich i zagranicznych artystów pochodzących zarówno z ekspozycji, jak i magazynów Muzeum w Łowiczu. Prace wykonała Małgorzata Zelek (Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki, Łęg Tarnowski).
więcej

Eliminacje XXV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W dniu 10 grudnia w Łódzkim Domu Kultury odbyły się eliminacje regionalne XXV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek - Będzin 2019, w których udział wzięło kilkudziesięciu artystów amatorów. Wystąpili soliści, duety, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne. Konkurencja była duża, a wykonawcy prezentowali interesujące aranżacje kolęd i pastorałek.
więcej
do 15 STYCZNIA 2019

Zaaranżuj Pasaż Łódzkiego Domu Kultury!

Łódzki Dom Kultury ponownie zaprasza do udziału w negocjacjach w sprawie zamówienia na opracowanie koncepcji i wykonanie aranżacji artystyczno-edukacyjnej w Pasażu ŁDK. Zainteresowane podmioty zachęcane są do kontaktu i negocjacji z dyrekcją placówki do dnia 15 stycznia 2019 r.
więcej
13 STYCZNIA 2019 - 13 STYCZNIA 2019

Koncert laureatów VI Regionalnego Konkursu Kolęd

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Brzezinach zaprasza do udziału w VI Regionalnym Konkursie Kolęd. Przegląd adresowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Brzezin i najbliższej okolicy. 11 stycznia 2019 r. odbędą się przesłuchania w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Brzezinach. 13 stycznia 2018 r. godz. 11:00 - koncert laureatów w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach.
więcej

Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła

Coroczny Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła w Łódzkim Domu Kultury już za nami! Podczas kiermaszu zaproszeni twórcy – z terenu województwa łódzkiego, reprezentujący sztukę i rękodzieło ludowe – oferowali do sprzedaży niepowtarzalne prace: rzeźby, wyroby hafciarskie, obrazy, wycinanki i karty, kwiaty z bibuły, wyroby z wikliny i ceramiczne, świąteczne pierniki, ręcznie malowane bombki, tradycyjne drewniane zabawki i inne.
więcej

Łódzkie docenione

Łódzkie docenione na 4. Gali Europejskie Dni Dziedzictwa! Wśród wyróżnionych za szczególne zaangażowanie w promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego podczas tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa znaleźli się: Muzeum Regionalne w Brzezinach, MDK Opoczno, Muzeum Regionalne w Kutnie, Muzeum Miasta Pabianic i Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu! Gratulujemy!
więcej
18 GRUDNIA 2018

Wzornik. Szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie

Już niebawem mieszkańcy naszego województwa i nie tylko będą mogli pogłębić swoją wiedzę z zakresu haftów tradycyjnych. A wszystko za sprawą wzornika, który nie tylko przybliży czytelnikowi historię wzornictwa, techniki wykonania, ściegi i kompozycje. Promocja książki Alicji Woźniak odbędzie się 18 grudnia o godz. 13.00 w Łódzkim Domu Kultury.
więcej

Łowicki folklor muzyczny

„Łowicki folklor muzyczny” jest najobszerniejszą z dotychczas opublikowanych antologii obejmujących repertuar tego regionu. Jej autor – Marian Moskwa (1936–2012), wychowany wśród Łowiczan, zbudował w toku 50 lat pracy prawdziwy pomnik – księgę pieśni i melodii instrumentalnych. 5 i 6 grudnia można było dowiedzieć się więcej o publikacji na spotkaniach, które odbyły się w Łódzkim Domu Kultury i w Muzeum w Łowiczu.
więcej
21 GRUDNIA 2018

Świąteczny koncert kolęd i pastorałek dla Tomka

Czasami życie płata figla i zamiast dobrej informacji przynosi negatywną diagnozę. Tak było w przypadku Tomasza, u którego lekarze zdiagnozowali glejaka. Podstępny nowotwór wywrócił życie Tomka do góry nogami, ale pojawiła się nadzieja... Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się 21 grudnia o godzinie 18:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.
więcej
7 GRUDNIA 2018 - 4 STYCZNIA 2019

Tkanina artystyczna - wystawa Krystyny Papugi

Biblioteka Publiczna w Łasku zaprasza na wernisaż wystawy Krystyny Papugi pt." Tkanina artystyczna", który odbędzie się 7 grudnia br. (piątek) o godz. 18.00 w Galerii pod Korabiem.
więcej

Konferencja Muzealników w Pabianicach

„Demokratyzacja zasobów muzealnych… Zbiory online” to tytuł 13. edycji Konferencji Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego, która odbyła się w dniach 29-30 listopada w Pabianicach.
więcej

Plebiscyt Przystanek 60+ rozstrzygnięty!

Poznaliśmy zwycięzców plebiscytu „Przystanek 60+” zorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury, w celu uhonorowania instytucji oraz osób, które aktywnie działają na rzecz aktywizacji seniorów z województwa łódzkiego. Statuetki przyznano w trzech kategoriach.
więcej