29 MAJA 2020

"mikro-sztuka", czyli wielka sztuka w małym formacie

Już w piątek, 29 maja o godzinie 19.00 Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej zaprasza na kolejną odsłonę wernisażu on-line. Bohaterem będzie Grzegorz Matyszewski i jego projekty biletów na organizowane przez MDK wydarzenia.
więcej
2 CZERWCA 2020

Szymon Pejski & Łukasz Gorczyca ON-LINE

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza 2 czerwca na bezpłatny koncert LIVE Szymona Pejskiego & Łukasza Gorczycy "Piosenki o miłości" . Start o godzinie 18!
więcej

Zgłoś swoją bibliotekę!

Bibliotekarko, Bibliotekarzu! Zgłoś swoją instytucję do ogólnopolskiej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą!
więcej

Napisz do Kalejdoskopu Kultury!

Zachęcamy do nadsyłania propozycji artykułów do pierwszego numeru czasopisma kulturalno-naukowego „Kalejdoskop Kultury”, które powstało z inicjatywy i w partnerstwie Szkoły Filmowej w Łodzi, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego, Muzeum Sztuki w Łodzi, afiliowanego przy miesięczniku kulturalnym „Kalejdoskop”, którego wydawcą jest Łódzki Dom Kultury.
więcej

GOK w Rzgowie online

Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie po raz kolejny pokazał, że w obecnym czasie, można zainteresować swoich odbiorców działaniami w sieci i pozostać z nimi w kontakcie. Miniony tydzień był pełen różnorodnych warsztatów i spotkań.
więcej

Centrum Kultury Młodych online

Centrum Kultury Młodych ponownie zachęca dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia czasu w domu.
więcej

Kalejdoskop nominowany za layout!

Nowy layout "Kalejdoskopu", który został wdrożony w jubileuszowym dla pisma 2019 roku, znalazł się w drugim etapie prestiżowego konkursu Polish Graphic Design Awards w kategorii "Nowy projekt lub redesign magazynu"!
więcej
do 15 CZERWCA 2020

Konkurs plastyczny „Człowiek w ruchu”

W związku z wznowieniem zajęć w placówkach wychowania pozaszkolnego, Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach wydłuża termin nadsyłania prac plastycznych na 20 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Człowiek w ruchu” do 15 czerwca 2020r.
więcej
17 MAJA 2020 - 31 MAJA 2020

Kwartalnik Arterie ogłosił nabór tekstów!

Redakcja kwartalnika literacko-artystycznego „Arterie” ogłosiła nabór tekstów do dwóch numerów pisma.
więcej

Wokół muzealnych fenomenów

Jeśli podczas Nocy Muzeów nie zdążyliście wirtualnie odwiedzić Muzeum Regionalnego w Kutnie, wciąż macie szansę na bliższe poznanie muzealnych fenomenów - eksponatów, nie zawsze oczywistych i przewidywalnych!
więcej
20 MAJA 2020 - 26 CZERWCA 2020

Zgłoś swój projekt, zdobądź dofinansowanie!

Masz pomysł na interesujący projekt z zakresu edukacji kulturowej skierowany do dzieci i młodzieży z naszego regionu? Chcesz go zrealizować w partnerstwie z instytucją, organizacją pozarządową lub niezależnym działaczem z sektora kultury/oświaty? Weź udział w konkursie realizowanym przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 woj. Łódzkie! Nabór wniosków już ruszył!
więcej

Rok 2020 rokiem św. Jana Pawła II

W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Z okazji jubileuszu i w związku z ustanowieniem przez Sejm RP Roku Świętego Jana Pawła II, samorząd województwa łódzkiego uruchomił stronę internetową http://rokpapieski.lodzkie.pl , na której chce przybliżyć – zwłaszcza młodym ludziom – postać Papieża Polaka i przypomnieć Jego wizyty w naszym regionie.
więcej