2 LISTOPADA 2019

Krzysztof Majchrzak - koncert

2 listopada o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbędzie się niezwykły koncert polsko-francuskiego muzyka improwizatora, kompozytora i producenta muzycznego, Krzysztofa Majchrzaka. Wydarzenie organizowane jest w ramach Salonu Sztuki.
więcej

ŁóPTA 2019 rozstrzygnięta!

Znamy już wyniki Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich - ŁóPTA 2019, który odbył się w dniach 11-13 października br. w Łódzkim Domu Kultury! Program ŁóPTA 2019 był zróżnicowany pod względem wykorzystanych form i środków teatralnych. Po obejrzeniu 19 spektakli konkursowych Jury w składzie: Karolina Maciejaszek, Piotr Krukowski i Sławomir Sulej przyznało nagrodę dla Najlepszego Spektaklu Niezawodowego, 2 nagrody ex equo za kreację aktorską, nagrodę dla reżysera za oryginalną propozycję teatru autorskiego, 3 wyróżnienia aktorskie oraz 2 wyróżnienia dla zespołów.
więcej
28 PAŹDZIERNIKA 2019 - 29 PAŹDZIERNIKA 2019

Forum Dydaktyki Cyfrowej Digitykon

W dniach 28-29 października br. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu odbędzie się Forum Dydaktyki Cyfrowej Digitykon. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy kluczowe pytanie: od czego zależy przyszłość i na co powinniśmy postawić w edukacji? Zapisy na wydarzenie prowadzone są do 20 października.
więcej
7 PAŹDZIERNIKA 2019 - 22 LISTOPADA 2019

Grafikalia 2019

7 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie ruszył festiwal grafiki artystycznej – Grafikalia 2019. W programie wydarzenia m.in.: wystawy grafik, konkursy plastyczne oraz warsztaty artystyczne.
więcej
20 PAŹDZIERNIKA 2019

Namaluj obraz metodą decoupage

Jeśli lubisz własnoręcznie tworzyć dekoracje, nadawać przedmiotom własny charakter, wybierz się na warsztaty pn. "Namaluj" obraz metodą decoupage. To kolejna propozycja Muzeum w Łowiczu. Zajęcia odbędą się już 20 października. Liczba miejsc ograniczona.
więcej

Pierwsze spotkanie sprawców kultury w Łodzkiem!

Po ogłoszeniu wyników konkursu na realizację przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturowej w ramach programu "Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 woj. łódzkie" 4 października w Łódzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie szkoleniowe dla koordynatorów projektów, które otrzymały dofinansowanie.
więcej

Rockowanie. Gramy Ciechowskiego!

Trwa kolejna edycja bezpłatnych warsztatów muzycznych w ramach projektu "Rockowanie. Gramy Ciechowskiego!". Tym razem w programie znalazły się warsztaty wokalne, gitarowe, basowe, perkusyjne i...klawiszowe! Zajęcia są skierowane do indywidualnie muzykujących lub członków amatorskich zespołów rockowych z województwa łódzkiego, które mają już za sobą debiut sceniczny w lokalnych lub regionalnych koncertach.
więcej
18 PAŹDZIERNIKA 2019 / 25 PAŹDZIERNIKA 2019

XXII Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny

25 października br. o godz. 9.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbędzie się XXII Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny. Konkurs jest imprezą otwartą. Odbywa się w drodze 3-stopniowych eliminacji. Celem konkursu jest m.in.: dbałość o czystość i piękno języka polskiego, propagowanie idei poprawnej pisowni, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji. Zgłoszenia do 18 października.
więcej
27 PAŹDZIERNIKA 2019

MUZYKA WIELU KULTUR

"MUZYKA WIELU KULTUR - SPOTKANIE ZE SŁOWIAŃSKĄ GWIAZDĄ - POKOCHAŁEM CIEBIE to wyjątkowa muzyczna propozycja. Na zaprezentowany repertuar złożą się tradycyjne utwory słowiańskich kompozytorów, współczesne pieśni skomponowane przez Krzysztofa Gwiazdę oraz popularne utwory biesiadne.
więcej
23 LISTOPADA 2019 - 24 LISTOPADA 2019

XVIII TANECZNE WIKTORIE GŁOWNO 2019

Miejski Ośrodek Kultury w Głownie  zaprasza do udziału w XVIII edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych i Solistów „TANECZNE WIKTORIE GŁOWNO 2019” pod patronatem  Burmistrza Głowna i Starosty Zgierskiego.
więcej
21 PAŹDZIERNIKA 2019

Konkurs: Łódzkie – znane i nieznane

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi z okazji obchodów 100-lecia Województwa Łódzkiego ogłosiła ogólnopolski konkurs na reportaż „Łódzkie – znane i nieznane”. Zadaniem uczestnika konkursu jest napisanie reportażu dotyczącego województwa łódzkiego. Termin nadsyłania prac na konkurs został przedłużony do 21 października 2019 r.
więcej

Konkurs na realizację projektów w ramach BMK rozstrzygnięty!

Konkurs na realizację przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturowej w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Bardzo Młoda Kultura 2019–2021" został rozstrzygnięty! 30 września poznaliśmy listę zwycięskich projektów! Spośród 45 nadesłanych wniosków Komisja Konkursowa wybrała do realizacji 10 pomysłów! Zachęcamy do zapoznania się z wynikami!
więcej