Zwycięzca Art Mural Challenge

Jak skutecznie zaangażować artystyczną społeczność? Jak ich zachęcić do kreowania nowego charakteru i przestrzeni miasta? Na te pytania doskonale znają odpowiedź organizatorzy i pomysłodawcy Art Mural Challenge. Przez ponad dwa miesiące trwała akcja konkursowa, która przyciągnęła wielu zwolenników street art’u. Artyści nadesłali ponad 100 kreatywnych prac, na które oddano łącznie 12 tysięcy głosów. A wszystko to w ramach zaaranżowania przestrzeni w okolicy Nowego Centrum Łodzi.
więcej
18 PAŹDZIERNIKA 2018 / 27 PAŹDZIERNIKA 2018

Jesieni pełnej muzyki ciąg dalszy!

Trzeci koncert projektu "Jesień pełna muzyki" realizowanego przez Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego dedykowany jest miłośnikom akordeonu. Na scenie sali koncertowej przy ul. Kościuszki w Aleksandrowie wystąpi sekstet akordeonowy ze Zgierza - Old Stars (18 X). W programie muzycznej jesieni znalazły się także bezpłatne warsztaty muzyczne. Zajęcia z gry na instrumentach orientalnych odbędą się już 27 października.
więcej
do 31 PAŹDZIERNIKA 2018

A może… Ty jesteś Cogito?

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do obejrzenia wystawy „A może… Ty jesteś Cogito?". Wystawa powstała w oparciu o poezję Zbigniewa Herberta i to ona jest jej najmocniejszym atutem. Ekspozycja jest wyborem siedemnastu wierszy, których bohaterem jest Pan Cogito, na podstawie których można poznać jego przemyślenia, przeżycia i postawione przez niego pytania utrwalone w poezji Zbigniewa Herberta.
więcej
16 PAŹDZIERNIKA 2018

Niepodległej Polski droga do złotego

W dziejach każdego państwa pieniądz odgrywa rolę wyjątkową, staje się symbolem jego suwerenności. Dlatego też, w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości nie mogło zabraknąć prezentacji pieniądza narodowego. Ekspozycja zatytułowana: „Od wielości do jedności. Niepodległej Polski droga do złotego” w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi ukazuje przemiany walutowe na ziemiach polskich od schyłkowego okresu zaborów, poprzez trudne lata I wojny światowej, aż po czas ustanowienia własnego, silnego pieniądza – złotego.
więcej

6. Finał Kolorowej Lokomotywy

Wielkim finałem zorganizowanym w Łódzkim Domu Kultury zakończyła się 6 edycja projektu Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2018, skierowanego do dzieci z województwa łódzkiego. Rozstrzygnięto 3 główne konkursy - fotograficzny, plastyczny i gobelin. Przyznano 9 nagród głównych i 100 wyróżnień.
więcej

Tryptyk Łódzki

W związku z 40. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Urząd Papieski Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych "Trzcina" oraz  Fundacja LOGTV Films Polska przygotowały "Tryptyk Łódzki". Wydarzenie odbyło się 14 października w Łódzkim Domu Kultury.
więcej
26 PAŹDZIERNIKA 2018

Chopin na strunach

Zastanawiałeś się kiedyś, jak brzmiałaby twórczość Chopina, jeśliby kompozytor zamiast fortepianu umiłował instrumenty strunowe? Muzycy: Maciej Strzelczyk, Romuald Erenc i Piotr Rodowicz zaintrygowani tym pytaniem postanowili stworzyć projekt CHOPIN NA STRUNACH. Ten wyjątkowy koncert będzie można wysłuchać 26 października o godz. 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu.
więcej

O grani Rohacza Ostrego i Płaczliwego

Kolejne spotkanie z wieloletnim prezesem Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego O/ w Łodzi , a obecnie przewodnikiem - Krzysztofem Pietruszewskim odbyło się 9 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie. Tym razem prelegent zabrał uczestników na wirtualny spacer Doliną Rohacką w Tatrach Zachodnich.
więcej
21 PAŹDZIERNIKA 2018 - 25 LISTOPADA 2018

Łódzkie Spotkania Teatralne 2018

Podczas tegorocznej edycji Łódzkich Spotkań Teatralnych zobaczymy produkcję „Złe miasto” Teatru Biuro Podróży z Poznania, która powstała specjalnie na zamówienie ŁST w 2016 roku. Inspiracją dla twórców przedstawienia były łódzkie wydarzenia i niepokoje społeczne z początku XX wieku. W sekwencji biało-czarnych, dynamicznych obrazów ukazane zostało miasto w trakcie rewolucji przemysłowej.
więcej
23 LISTOPADA 2018 - 25 LISTOPADA 2018

Trybuna Teatru 2018

W dniach 23-25 listopada czeka nas prawdziwa teatralna uczta! W Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się bowiem 8. Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych "Trybuna Teatru".
więcej
23 PAŹDZIERNIKA 2018

5 minut dla oberka - FINAŁ

23 października w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się finał Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego "5 MINUT DLA OBERKA".
więcej

Forum 60+ w Opocznie

8 października w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyło się kolejne Forum Twórczości Dojrzałej "Przystanek 60+". Uczestnicy wzięli udział cyklu wykładów. Niespodzianką był koncert Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej – solistki Teatru Muzycznego w Łodzi z zespołem.
więcej