24 LUTEGO 2018

Psałterz Polski na sopran i jazz-ensemble

Kawiarnia Sploty w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza w podróż w czasie z PGR Projektem Grzegorza Rogali. Cofając się 450 lat wstecz odkrywamy renesansową muzykę, złotego wieku. Dwóch wspaniałych twórców łączy siły aby stworzyć muzykę prowadzącą do Stwórcy.
więcej
28 LUTEGO 2018

Tubis Trio - koncert promujący album The Truth

Po wydaniu płyty koncertowej "Live In Luxembourg" zespół powraca z pierwszą płytą studyjną. „The Truth” jest jego debiutem w holenderskiej wytwórni Challenge Records. I to właśnie utwory z najnowszej płyty Tubis Trio zaprezentuje 28 lutego w Łaskim Domu Kultury.
więcej
15 LUTEGO 2018 - 30 KWIETNIA 2018

Muzealne Spotkania z Fotografią 2018

W tym roku Muzeum w Łowiczu ponownie należy do organizatorów konkursu "Muzealne Spotkanie z Fotografia" i przeprowadzi etap pośredni, w wyniku którego zgłoszone prace zostaną przesłane do Muzeum w Koszalinie. Dzieci i młodzież mogą spróbować swoich sił w konkursie i zgłosić swoje pracę.
więcej
4 MARCA 2018

"Motylem jestem..."

Z okazji Dnia Kobiet Muzeum w Łowiczu zaprasza na warsztaty biżuterii wykonanej w technice haftu sutasz. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć niepowtarzalny prezent dla bliskiej osoby czy też dla siebie.
więcej

Umrzeć z tęsknoty

„Umrzeć z tęsknoty czyli najpiękniejsze piosenki żydowskie” Teatru im. S. Jaracza w Łodzi to muzyczno-teatralne widowisko, które odbędzie się 27 marca o godz. 19.00 w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru. Dawny świat kultury żydowskiej zaklęty w piosenkach w wykonaniu młodych i utalentowanych aktorów.
więcej
23 LUTEGO 2018

Cyja w Sieradzu

Wykłady, warsztaty, koncerty, prelekcje – to wszystko czeka młodych akordeonistów w piątek, 23 lutego. Spotkania uczniów szkół muzycznych w Sieradzu, Zduńskiej Woli, Pabianicach i w Wieluniu pod nazwą „Cyja w Sieradzu, czyli bliskie spotkania III stopnia z akordeonem” na stałe wpisały się w muzyczny kalendarz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu.
więcej
20 LUTEGO 2018

Spotkanie z Michałem Maj Wieczorkiem

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi  zaprasza w podróż do rozśpiewanego świata polskiej kinematografii przedwojennej. Spotkanie z Michałem Maj Wieczorkiem i promocja książki jego autorstwa „W melodii tej siła zaklęta. Piosenka w polskim filmie 1930-1939” odbędzie się 20 lutego o godz. 17.00.
więcej

Ferie z grami planszowymi i X-box

W ferie nie ma nudy! W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zostały zorganizowane ferie z grami planszowymi i X-boxem. Uczestnicy mogli wspólnie spędzić czas grając w popularne gry.
więcej
23 LUTEGO 2018

Wystawa rysunków Julii Madejskiej

23 lutego 2018 w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu (Rynek 18) odbędzie się wernisaż wystawy rysunków Julii Madejskiej - 18-letniej artystki z Sieradza. Wystawa ukazuje jej dotychczasowe osiągnięcia oraz prace, z których jest wyjątkowo dumna.
więcej
14 LUTEGO 2018 - 9 MARCA 2018

Serce w muzyce

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza na romantyczny spacer po wystawie „Serce w muzyce, czyli najpiękniejsze utwory o miłości”, na której zaprezentowane zostały utwory w postaci wydawnictw nutowych oraz nagrań muzycznych wybitnych polskich i zagranicznych muzyków. Wstęp wolny!
więcej

Czesław Kocemba – harmonista łowicki

Początkowo grał na „pierzawkach” (podczas darcia pierza), a potem już na „pograjkach” i weselach. Pierwszy raz zagrał na weselu mając 12 lat. Grał wówczas na harmonii trzyrzędowej 24-basowej. Wkrótce ojciec sprzedał krowę i kupił synowi harmonię 120-basową. Przez wiele lat grał w kapeli ze skrzypkiem, Stanisławem Wierciochem i bębnistą, Stanisławem Domańskim. 6 lutego 2018 r. zmarł Czesław Kocemba – wybitny harmonista łowicki.
więcej
  • Witamy na nowej odsłonie portalu RegionKultury.pl!