1 LIPCA 2018

Spotkania z Modą

XXIV SPOTKANIA Z MODĄ, organizowane przez Dom Kultury w Łęczycy na Zamku Królewskim 1 lipca br, to jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez kulturalnych w mieście. Głównym elementem wydarzenia jest konkurs dla nieprofesjonalnych projektantów mody z całej Polski, tworzących amatorsko i niekomercyjnie, a nagrodą w nim Złoty Guzik Boruty.
więcej
12 PAŹDZIERNIKA 2018

Wieczór FADO: koncert Fabi Rebordao

Lata jeszcze się nie zaczęło, ale plany kulturalne na jesień można robić już teraz. 12 października w Sieradzkim Centrum Kultury czeka na wszystkich megalomanów wieczór pełen wrażeń - w ramach z cyklu „Muzyka w dawnym Sieradzu” wystąpi Fabia Rebordao. Wydarzenie poprowadzi Marcin Kydryński.
więcej
do 1 SIERPNIA 2018

X Ogólnoposki Konkurs Poetycki

Jesteś młodym, początkującym poetą? A może piszesz od wielu lat, ale swoją twórczość chowasz do szuflady? W takim razie właśnie do Ciebie skierowany jest X Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza! Udział w nim może wziąć każdy poeta przed debiutem. Pierwszy etap konkursu trwa do 1 sierpnia.
więcej
24 CZERWCA 2018

Art-Piknik na powitanie lata

Upalne dni pojawiły się klika tygodni wcześniej niż przewidywały to długoterminowe prognozy pogody, lecz oficjalne otwarcie kalendarzowego lata dopiero przed nami. MDK w Rawie Mazowieckiej przygotował na tę okazję kolejną edycję Art-Pikniku, który odbędzie się 24 czerwca o godz. 16.00 nad rawskim zalewem na scenie znajdującej się przy hali sportowej TATAR.
więcej
do 1 WRZEŚNIA 2018

Kulturalne lato w Rawie Mazowieckiej

Kultura nie zwalnia w wakacje. Przez najbliższe 10 tygodni wszyscy chętni, a przede wszystkim dzieci i młodzież, będą mogli korzystać z bogatej oferty Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej.
więcej
16 WRZEŚNIA 2018

To, co kochał Adam Głuszek

Wyrzeźbił setki postaci i scen rodzajowych, Matek Boskich w łowickich  pasiakach, aniołów z harmonią, bab z koszami jajek i palmami wielkanocnymi, szopek, przebierańców. Mowa o Adamie Głuszku z Dąbrowic Skierniewickich, którego prace do 16 września będzie można zobaczyć w Muzeum w Łowiczu. Na wystawie „To, co kochał… Adam Głuszek (1946-2017)” zaprezentowano prawie 200 rzeźb, spośród których najstarsze i najcenniejsze powstały na początku lat 80-tych XX w.
więcej
15 WRZEŚNIA 2018

5 minut dla oberka

Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Tańca ludowego "5 MINUT DLA OBERKA"! Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej dla par autentycznych i stylizowanej dla zespołów tańca ludowego. Aby zgłosić swój udział wystarczy do 15 września przesłać wypełnione zgłoszenie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 23 października.  Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody finansowe.
więcej

Fotografia i Literatura 60 +

W Łódzkim Domu Kultury 15 czerwca odbył się finał „Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej Przystanek 60 + – fotografia i literatura". Przyznano 12 nagród głównych i 9 wyróżnień! Gwiazdą wydarzenia był Andrzej Rybiński, wokalista, gitarzysta i kompozytor, który wystąpił wraz z synem Kacprem. Uczestnicy świetnie bawili się przy przebojach z czasów swojej młodości: „Nie liczę godzin i lat” czy „Pocieszanka" (popularna „Pogoda dla bogaczy”).
więcej
14 CZERWCA 2018

40. urodziny Muzeum Miasta Zgierza

14 czerwca Muzeum Miasta Zgierza świętowało jubileusz 40-lecia swojego istnienia! Jubileuszowe spotkanie było okazją do poznania historii Muzeum zaprezentowanej w krótkim filmie, w którym Dyrektor i Pracownicy MMZ opowiedzieli o powstaniu i codziennym funkcjonowaniu Muzeum. W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy Zgierza, przyjaciele Muzeum i przedstawiciele jednostek organizacyjnych miasta.
więcej
do 2 LIPCA 2018

Konkurs na aranżację Pasażu ŁDK

Do dnia 2 lipca do godz. 16.00 można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w Konkursie na aranżację artystyczno-edukacyjną Pasażu Łódzkiego Domu Kultury. Celem realizowanej aranżacji jest przedstawienie bogactwa dziedzictwa kulturalnego regionu łódzkiego.
więcej
22 PAŹDZIERNIKA 2018 - 11 MARCA 2019

Filharmonia Futura z wizytą w Łódzkiem

Pierwsza w Polsce multimedialna filharmonia jesienią zawita do Piotrkowa, Bełchatowa i Łodzi! W programie: najbardziej rozpoznawalne operetkowe i musicalowe szlagiery w nowoczesnych aranżacjach i multimedialnej oprawie, pełen humory spektakl dla dzieci i widowisko z muzyką takich zespołów jak: Metallica, AC/DC, Nirvana, Nightwish, Aerosmith, Guns’N Roses i in. w symfonicznych opracowaniach.
więcej
20 CZERWCA 2018 - 22 CZERWCA 2018

WATCH DOCS w Radomsku

Jak co roku Radomsko znalazło się na trasie objazdowego festiwalu filmów dokumentalnych WATCH DOCS, który porusza zagadnienia praw człowieka. Projekcje wybranych filmów z repertuaru ostatniej edycji warszawskiego MFF WATCH DOCS zostaną zaprezentowane w Kinie Pasja Miejskiego Domu Kultury w dniach 20-22 czerwca.
więcej