15 GRUDNIA 2019

Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła

15 grudnia w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się coroczny Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła, który już na stałe wpisał się w przedświąteczny kalendarz łódzkich spotkań i imprez kulturalnych. Kiermaszowi towarzyszyć będą Warsztaty Tradycyjnych Ozdób Choinkowych, podczas których pod czujnym okiem twórców ludowych będzie można wykonać tradycyjne ozdoby choinkowe z bibuły, papieru i słomy oraz przygotować kartę świąteczną.
więcej
29 LISTOPADA 2019

XX-lecie Kwintetu Akordeonowego

Rok 2019 to rok szczególnych jubileuszy. Swoje XXXV-lecie obchodzi Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu. Natomiast XX-lecie świętuje kwintet akordeonowy działający przy szkole. Z tej okazji już 29 listopada br. odbędzie się niezwykły koncert kwintetu akordeonowego. Zapraszamy wszystkich melomanów!
więcej

Kolejny sukces Łodzian na arenie ogólnopolskiej!

Przedstawicielki województwa łódzkiego - Agnieszka Grabowska oraz Agata Kawełczyk - zwyciężyły w dwóch kategoriach wiekowych I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, którego organizatorem był Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze", a partnerem w naszym województwie Łódzki Dom Kultury. Gratulujemy!
więcej
23 LISTOPADA 2019

Łódź w PRL. PRL w Łodzi - spotkanie autorskie

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na spotkanie z autorami publikacji z serii „Łódź w PRL. PRL w Łodzi”, które łączą opowieści o wielkiej polityce z historią życia codziennego. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada br. w ramach Targów Ciekawej Książki w Hali Expo w Łodzi.
więcej
4 GRUDNIA 2019

Poliż Jazz - Krzemiński Reunion Project

Cykl „Poliż Jazz” nabiera rozpędu. Jeszcze nie mieliśmy okazji posłuchać „Skaldów” w interpretacji Wojciecha Gogolewskiego, a już swoją wizytę w Sieradzu zapowiada Piotr Krzemiński wraz z zespołem. Koncert muzyków odbędzie się 4 grudnia br. w sieradzkiej szkole muzycznej.
więcej
31 MAJA 2020

Gra "Literacki surfing" już działa!

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi przygotowała grę na smartfony "Literacki surfing", dofinansowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki grze można poznać ciekawostki o życiu i twórczości pisarzy związanych z Łodzią i województwem. W ramach projektu przygotowano 2 wersje gry: miejską (z przemieszczaniem się po Łodzi) i stacjonarną (bez konieczności przemieszczania się po mieście). Gra będzie dostępna do końca maja 2020 r. 
więcej
31 GRUDNIA 2019

Łodzianie o sobie i mieście

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza pełnoletnich mieszkańców miasta i województwa do udziału w akcji zbierania wspomnień o Łodzi. W akcji mogą także brać udział osoby, które obecnie w Łodzi nie mieszkają, ale ich losy na jakimś etapie życia splotły się z miastem. Zarchiwizowane okruchy pamięci łodzian będą żywą Kroniką Miasta stworzoną na bazie bezpośrednich relacji i wspomnień.
więcej
9 LISTOPADA 2019

Wojewódzkie Warsztaty Ludowej Plastyki Papierowej

Nieprzerwanie od 1983 roku, corocznie, w Łódzkim Domu Kultury odbywa się spotkanie twórczyń plastyki papierowej z wszystkimi zainteresowanymi tą zanikającą, ale jakże barwną dziedziną sztuki ludowej. Pod ich opieką 9 listopada będzie można wykonać kwiaty z bibuły, pająki i wycinanki. Artyści ludowi reprezentują najważniejsze regiony etnograficzne Polski środkowej: opoczyński, łowicki i sieradzki.
więcej

Podsumowanie zadania „Na łowicką nutę”

Niedziela 13 października 2019 r. była nie tylko ciepła i słoneczna, ale też bardzo rodzinna i roztańczona. W skansenie w Maurzycach odbyło się podsumowanie zadania „Na łowicką nutę – nowe zajęcia edukacyjne w Muzeum w Łowiczu”. W spotkaniu wzięły udział dzieci z rodzicami wspólnie spędzając czas przy muzyce ludowej, na tańcach, zabawach i z pysznym jedzeniem.
więcej

Finał 7. Kolorowej Lokomotywy!

Nadszedł czas na podsumowanie 7. edycji projektu pn. Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2019 - projekt ekologiczno artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego.
więcej

Ogólnopolski Konkurs Tańca Ludowego rozstrzygnięty!

Blisko 20 par tanecznych z całej Polski i 4 zespoły folklorystyczne wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 minut dla oberka”, który odbył się 19 października w Łódzkim Domu Kultury.
więcej

ŁóPTA 2019 rozstrzygnięta!

Znamy już wyniki Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich - ŁóPTA 2019, który odbył się w dniach 11-13 października br. w Łódzkim Domu Kultury! Program ŁóPTA 2019 był zróżnicowany pod względem wykorzystanych form i środków teatralnych. Po obejrzeniu 19 spektakli konkursowych Jury w składzie: Karolina Maciejaszek, Piotr Krukowski i Sławomir Sulej przyznało nagrodę dla Najlepszego Spektaklu Niezawodowego, 2 nagrody ex equo za kreację aktorską, nagrodę dla reżysera za oryginalną propozycję teatru autorskiego, 3 wyróżnienia aktorskie oraz 2 wyróżnienia dla zespołów.
więcej