SZAMANKA W AMBASADZIE

Strój szamanki – zdjęcie Pawła Bownika z cyklu Rewers, które można aktualnie oglądać w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, zdobi wnętrza rezydencji ambasadora USA w Polsce. Praca znalazła się wśród starannie wyselekcjonowanych dzieł zaprezentowanych w ambasadzie na wystawie „W Ruchu/In motion” będącej częścią programu „Sztuka w Ambasadach”.
więcej

Piknik Województwa Łódzkiego w Szczercowie

W miniony piątek 15 lipca na Wyspie w Szczercowie odbył się kolejny Piknik Województwa Łódzkiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
więcej
6 LIPCA 2022

Za zasługi dla kultury ludowej

Za nami 47. Gala Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”. We wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie zostało wyróżnionych czternastu laureatów z Polski.
więcej

„Z Klasyką przez Polskę” w Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach

W środę 29 czerwca w Sanktuarium św. Anny w Smardzewicach odbył się koncert z cyklu z „Z Klasyką przez Polskę”. Jest to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
więcej

Łódzkie z nagrodami w Kazimierzu!

Jan Szymański, instrumentalista z Albinowa zdobył Basztę – główną nagrodę na 56. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą (24-26 czerwca 2022 r.)
więcej

Kolejowe łódzkie – fotorelacja z wernisażu

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia wystawy pokonkursowej „Kolejowe Łódzkie”.
więcej

Poświęcenie Krzyży Powstańczych

W dniach 19 i 21 czerwca 2022 roku, w miejscowościach Skotniki i Żeleźnica odbyły się uroczystości związane z poświęceniem Krzyży Powstańczych z 1863 i 1864 roku, w ramach projektu „Pejzaż pamięci – rekonstrukcja krajobrazu historycznego”.
więcej

I miejsce dla Zespołu Folklorystycznego „Smardzewianie”

I miejsce dla Zespołu Folklorystycznego „Smardzewianie” na II Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów, Śpiewaków i Kapel Ludowych „Na Przydrożku”  w Wymiarkach w woj. lubuskim.
więcej

Pograjka w Złakowie – fotorelacja

FOTORELACJA. W Boże Ciało tuż po barwnej procesji, na terenie Mini Skansenu w Złakowie Kościelnym odbyła się II edycja muzyczno-tanecznego spotkania POGRAJKA/POTAŃCÓWKA WIEJSKA. 
więcej

Wioska Folkowa

W miejscowości Szczawin Kościelny w województwie mazowieckiem (ale tuż za granicą łódzkiego) znajdziemy idealne miejsce na 2-dniowy wypad czy kolonie letnie dla dzieci – Wioskę Folkową!
więcej

Tradycje regionu opoczyńskiego

Łódzki Dom Kultury wspólnie z Agatą Muchą z Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz przedstawicielami miasta i gminy Opoczno i Muzeum Regionalnego w Opocznie rozpoczyna działania, dzięki którym powstanie wniosek o wpisanie bogatych i wciąż żywych tradycji regionu opoczyńskiego na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego, tworzoną na podstawie Konwencji UNESCO.
więcej

Nowa przestrzeń wystawiennicza w Łowiczu!

We wtorek, 7 czerwca 2022 roku, w Centrum Kultury Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej w Łowiczu przy Starym Rynku 17 została otwarta nowa przestrzeń wystawiennicza – Galeria Przedpokój, przeznaczona na kameralne prezentacje polskiej sztuki współczesnej w oryginalnych odsłonach.
więcej