GOK w Rzgowie online

W czasie, kiedy kontakt z uczestnikami zajęć w placówkach jest ograniczony, instytucje kulturalne dwoją się i troją, żeby zainteresować swoich odbiorców działaniami w sieci i pozostać z nimi w kontakcie. Przykładem do naśladowania niewątpliwie może być Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie.
więcej
18 MAJA 2020

Międzynarodowy Dzień Muzeów

Dziś świętujemy Międzynarodowy Dzień Muzeów, zwany również Dniem Muzealnika. Co roku 18 maja obchodzimy święto, które ustanowiła w 1977 roku działająca przy UNESCO Międzynarodowa Rada Muzeów (International Council of Museums – ICOM).
więcej

Kultura w sieci. Nabór rozstrzygnięty!

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do  programu dotacyjnego Kultura w sieci , finansowanego ze środków MKIDN. 60 000 000 zł trafi do beneficjentów w całym kraju na wsparcie i rozwój działalności kulturalnej i artystycznej w sieci czasie epidemii koronawirusa. Wszystkie efekty działań dostępne będą za darmo w Internecie!
więcej

16. Ogólnopolski Przegląd Filmów Amatorskich „Ogień w głowie”

Tylko do 15 maja można przesyłać zgłoszenia do konkursu w ramach 16. OPFA „Ogień w głowie”. 
więcej

Kulturalne bajtlowanie z Domem Literatury

Dom Literatury w Łodzi właśnie ruszył z nowym cyklem online – „Kulturalne bajtlowanie (dla dzieciaków małych i dużych)”.
więcej
8 MAJA 2020

Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy

8 maja od 1985 roku obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy.
więcej

Od malucha do melomana

1 maja Filharmonia Łódzka udostępniła nowe miejsce spotkań i wymiany informacji - profil edukacyjny na Facebooku! Pojawiać się na nim będą materiały edukacyjne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
więcej

Internetowy konkurs literacki Dekameron 2020

Dom Literatury w Łodzi pod patronatem medialnym kulturalnego miesięcznika „Kalejdoskop" ogłosił internetowy konkurs literacki DEKAMERON 2020. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne oraz publikacje.
więcej

#niemanudy z Centrum Kultury Młodych

Przedstawiamy harmonogram wydarzeń online zaproponowanych przez Centrum Kultury Młodych na dni 4-8 V.
więcej

Miejski badylarz - Twórcze Warsztaty rodzinne Online!

Rodzinne warsztaty o tematyce ekologicznej i przyrodniczej już w maju. Takich warsztatów jeszcze nie było!
więcej

Majowy "Kalejdoskop" już w sprzedaży!

Jak pandemia i kwarantanna zmieniają kulturę, obecność twórców i instytucji w sieci, co będzie, gdy kwarantanna się skończy? Odpowiedzi szukają badacze kultury, antropolodzy i felietoniści. Bohaterką okładki jest Gabriela Muskała, w obszernej rozmowie miesiąca z Elizą Gaust. Bogdan Sobieszek szuka odpowiedzi na pytanie o idealny festiwal filmowy dla Łodzi, a potem… napięcie tylko rośnie.
więcej

Rawskie święto piosenki w internecie!

Mimo trudnej sytuacji Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej nie rezygnuje z działania i zaprasza do udziału w XVII Rawski Mityng Wokalny w wersji ON-LINE.
więcej