Świtezianka w Jeansach

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi prezentuje zbiór poezji „Świtezianka w jeansach”, który zawiera wszystkie wiersze, przesłane do Biblioteki na konkurs literacki.
więcej

105 lat Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi

105 lat temu przy ul. Piotrkowskiej 150 wszystko się zaczęło... W 1917 r. uroczyście otwarto Bibliotekę Publiczną w Łodzi. Inicjatywa wyszła od grupy inteligencji łódzkiej, przedstawicieli różnych zawodów i działaczy społecznych, którzy w 1916 r. powołali Towarzystwo Biblioteki Publicznej w Łodzi.
więcej

Spotkanie z Tadeuszem Chudeckim

„Bilet lotniczy kosztował mnie 20 groszy”. Między innymi o tanim podróżowaniu opowiadał znany aktor i podróżnik Tadeusz Chudecki na spotkaniu w łęczyckiej bibliotece, które odbyło się 24 listopada 2022 r.
więcej

Warsztaty świąteczne dla seniorów

Zainspirowana zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zorganizowała dla osób z Klubu Seniora warsztaty z tworzenia świątecznych ozdób.
więcej

„Melonik Profesora Tutki”

We wtorek, 22 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli zorganizowano Konkurs Plastyczny pod hasłem „Melonik Profesora Tutki”.
więcej
16 LISTOPADA 2022 - 16 LISTOPADA 2022

Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

W środę, 16 listopada 2022 r. gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli i Dyskusyjnego Klubu Książki była pisarka i reporterka, wielokrotnie nagradzana i dwukrotnie nominowana do najbardziej prestiżowej polskiej nagrody literackiej Nike, Magdalena Grzabałkowska.
więcej

RENOWACJA RZEŹBY „WTULONY” TOMASZA KOCLĘGI

Renowacja rzeźby „Wtulony” Tomasza Koclęgi w Europejskim Parku Rzeźby A&A w Pabianicach.
więcej

41. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich

W dniu 15.09.2022 r. została zawarta Umowa o Współpracy NR 151/2022/NIKiDW pomiędzy Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu (Organizatorem) a Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi (Współorganizatorem) o dofinansowanie zadania pn. „XLI Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego”.
więcej
11 LISTOPADA 2022 - 1 LISTOPADA 2023

„Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku” – wystawa

11 listopada 2022 roku o godz. 16.00 w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się otwarcie ekspozycji pn. „Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku”.
więcej

Praca dla Kapelmistrza orkiestry

Amatorska Orkiestra Dęta im. Karola Namysłowskiego w Ruścu (województwo łódzkie, powiat bełchatowski) poszukuje kandydata/kandydatki na kapelmistrza orkiestry. 
więcej

Finał Konkursu „5 minut dla oberka”!

Za nami finał tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”, który odbył się 22 października 2022 r. w Łódzkim Domu Kultury.  Uczestnicy zmierzyli się dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej – dla par autentycznych oraz stylizowanej – dla zespołów tańca ludowego. Ocenie podlegali także choreografowie i kapele ludowe akompaniujące tancerzom.
więcej

Niesułkowskie pasiaki – fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wystawy i inspirowanych nią warsztatów plastycznych dla młodzieży szkolnej oraz seniorów z udziałem artysty z Łowicza, malarza Arkadiusza Hablewskiego.
więcej