Nowe wyposażenie pracowni konserwacji i badań nad zabytkami

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi w ramach zadania pn. Revitalizacja Pracowni Konserwacji - etap I otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na zakup wyposażenia Pracowni Konserwacji i Badań nad Zabytkami.
więcej

ŁÓDZKIE MIKROHISTORIE. LUDZKIE MIKROHISTORIE

Kilkadziesiąt godzin nagranych wywiadów, setki przeczytanych stron wspomnień i pamiętników przekazanych do muzeum oraz tysiące obejrzanych  fotografii, pamiątek rodzinnych oraz dokumentów. To dzięki łodzianom nowa wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” może opowiadać dzieje mieszkańców miasta od końca XIX wieku aż do 1985 roku.
więcej

Drożdżowy Kwiat Gwieździsty

Przedstawiamy wam przepis na pyszne i efektowne świąteczne ciasto – drożdżowy Kwiat Gwieździsty!
więcej

E-przewodniki na finał projektu „4 kultury – odNOWA pamięci”

Jeżeli ktoś nie wziął udziału w projekcie sporo stracił, ale zwiedzając Rawę Mazowiecką i Zduńską Wolę z wirtualnym przewodnikiem może samemu doświadczyć tego, co Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense zrealizowała w przestrzeni tych miast.
więcej

Sieradzki folklor muzyczny - publikacja

Łódzki Dom Kultury wydał publikację pt. „Sieradzki folklor muzyczny” obejmującą transkrypcje pieśni i melodii instrumentalnych z regionu sieradzkiego. Wydanie antologii ma ogromne znaczenie dla utrwalenia dziedzictwa muzycznego regionu, to pierwsze takie wydawnictwo w odniesieniu do Sieradzkiego!
więcej

Nowe eksponaty w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Trzy prace prezentowane na 16. Międzynarodowym Triennale Tkaniny i jedna pokazywana w ramach wystawy „Dialogi – poza granicami” trafiły właśnie do kolekcji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Dzieła wzbogacą zbiory współczesnej tkaniny artystycznej.
więcej

ROSśpiewani 2020 - laureaci

II edycja konkursu ROSśpiewani zorganizowana była w formie przesłuchań online. Zgłosiło się bardzo dużo zdolnych młodych artystów! Poznajmy tych najbardziej ROSśpiewanych!
więcej

5 MINUT DLA OBERKA" - finał online

Za nami finał tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”, który z uwagi na sytuację epidemiczną odbył się w przestrzeni wirtualnej. Uczestnicy zmierzyli się dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej – dla par autentycznych oraz stylizowanej – dla zespołów tańca ludowego. 
więcej

Złoty Ekslibris Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

Jury Nagrody „Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi” wyłoniło laureatów 28. Edycji Nagrody oraz 11. Edycji Nagrody Superekslibris. Poznajmy wygranych!
więcej

Kultura w Rzgowie przeniosła się do sieci!

Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie po raz kolejny przeniósł swoją działalność do sieci. Instruktorzy GOK na bieżąco przygotowują dla uczestników sekcji warsztaty online, dzięki którym mimo sytuacji epidemiologicznej, każdy może rozwijać swoje zainteresowania w domu.
więcej

Sklep u (lokalnych) artystów

W tych trudnych czasach warto wspierać również lokalnych artystów. Z inicjatywą wychodzi CKiS w Skierniewicach tworząc Stację Centrum – stronę, na której znajdziemy wyjątkowe, ręcznie tworzone produkty.
więcej

ROSmalowani - wyniki konkursu!

Na konkurs ROSmalowani, który został ogłoszony pod koniec września przez Łódzki Dom Kultury wpłynęło aż 306 prac plastycznych. Wśród laureatów decyzją jury znalazło się 62 młodych artystów z naszego regionu!
więcej