Łask malowany na 600-lecie nadania praw miejskich

19 października 2023 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli odbył się wernisaż prac malarskich członkiń Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Ziemi Łaskiej.
więcej
25 PAŹDZIERNIKA 2023 - 24 MARCA 2024

Andrzej Zwierzchowski. Działania Archaiczne

Dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi, Andrzej Biernacki ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy "Andrzej Zwierzchowski. Działania Archaiczne".
więcej
od 2 PAŹDZIERNIKA 2023

Kody do Empik Go

Od października 2023 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi dostępne są kody do Empik Go, dające dostęp do ponad 130 tys. audiobooków, ebooków, podcastów i komiksów.
więcej
od 19 PAŹDZIERNIKA 2023

PORUSZENIA – nowy cykl zajęć w CMWŁ

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na nowy cykl zajęć tanecznych. Pierwsze zajęcia 19 października o g. 17.00.
więcej

Warsztaty literacko–kulinarne

Marzena Żurek dietetyk i autorka książek dla dzieci o kotku psotliwym była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli.
więcej

5 MINUT DLA OBERKA 2023 – FOTORELACJA I WYNIKI

15 października 2023 r. w Łódzkim Domu Kultury odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tańca i Muzyki Ludowej im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”. 
więcej

Warsztaty z pisania recenzji

9 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli odbyły się warsztaty literackie z pisania recenzji, które prowadziła Ewa Martynkien, pisarka, scenarzystka i reżyserka.
więcej

Warsztaty z Tik Toka w Zduńskiej Woli

4 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli odbyły się warsztaty tworzenia filmików  mające na celu promocję czytelnictwa oraz książek za pomocą popularnej platformy społecznościowej – TikToka.
więcej
3 PAŹDZIERNIKA 2023 - 3 PAŹDZIERNIKA 2023

Warsztaty z dykcji w Zduńskiej Woli

We wtorek, 3 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli odbyły się warsztaty z dykcji.
więcej

„30 naj obu Ameryk" spotkanie z podróżnikiem Arkadiuszem Wójcikiem

28 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie „30 naj obu Ameryk"  z podróżnikiem Arkadiuszem Wójcikiem.
więcej

Warsztaty teatralne w ramach realizacji projektu "Legendarne Łódzkie"

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi realizuje projekt „Legendarne Łódzkie”, który  zakłada promocję literatury dotyczącej województwa łódzkiego oraz utrwalanie jego dziedzictwa kulturowego. Inspiracją do realizacji projektu stał się bogaty zbiór legend i podań jakie posiada województwo łódzkie.
więcej

Dzień Rybaka i Ziemniaka „Z Ikrą”

24 września b.r. w Świnicach Warckich miał miejsce Dzień Rybaka i Ziemniaka „ Z Ikrą”. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich. Wydarzenie objął Patronatem honorowym Marszałek Województwa Łódzkiego p. Grzegorz Schreiber.
więcej