Międzypowiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych

W dniach 6-7 maja w Ostrówku odbył się Międzypowiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych. Wiemy już kto pojedzie na 56. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym!
więcej

Za zasługi dla kultury ludowej

Znamy laureatów tegorocznej 47. Nagrody im. Oskara Kolberga 2022 za zasługi dla kultury ludowej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 6 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie!
więcej
14 MAJA 2022 - 24 LIPCA 2022

„Urok dawnego gabinetu stomatologicznego” – wystawa

Wystawa „Urok dawnego gabinetu stomatologicznego”, na której zaprezentowane zostaną zbiory z Muzeum Stomatologii w Częstochowie to podróż w czasie, dzięki której odkryjemy jak wyglądały gabinety stomatologiczne i higiena jamy ustnej przed laty.
więcej
12 MAJA 2022 - 24 LIPCA 2022

„Słownik ukrainizmów. Interpretują polscy i ukraińscy ilustratorzy"

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi i Łódź Design Festival zapraszają na wystawę „Słownik ukrainizmów. Interpretują polscy i ukraińscy ilustratorzy" / "Словник українізмів. Інтерпретація польських та українських ілюстраторів"
więcej
14 MAJA 2022 - 30 LIPCA 2022

„Amerykański sen Czesława Czaplińskiego” – wystawa fotografii

Łódzki Dom Kultury zaprasza na wyjątkową wystawę fotografii Czesława Czaplińskiego.
więcej

U Marianny Rzepki - z pracowni twórcy ludowego

W kolejnym filmie z cyklu „Z pracowni twórcy ludowego”, w którym przedstawiani są artyści ludowi z województwa łódzkiego możemy zobaczyć jak pani Marianna Rzepka tworzy batikowe pisanki.
więcej

U Zofii Pacan - z pracowni twórcy ludowego

Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego dzieci powinny połknąć „kotka” z poświęconej w palmie wielkanocnej gałązki wierzbowej, koniecznie zobaczcie nowy film z cyklu „Z pracowni twórcy ludowego” udostępniony przez Łódzki Dom Kultury.
więcej

Zajęcia z języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

W Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu ruszyły bezpłatne zajęcia z języka polskiego dla dzieci z Ukrainy. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc!
więcej
do 31 LIPCA 2022

„Antoni Starczewski. Idea zapisu linearnego” - nowa wystawa w CMWŁ

Sztuka wymykająca się schematom – wystawa poświęcona twórczości Antoniego Starczewskiego w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. 
więcej

“Słonecznik” – pokój zabaw! Ігрова кімната “соняшник”

“Słonecznik” – pokój zabaw! Otwarte miejsce spotkań dla rodzin z Ukrainy w Kutnie. Ігрова кімната “соняшник” Відкрите місце зустрічі для сімей з України.
więcej

Twórcze pisanie – warsztaty dla młodzieży

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza na warsztaty literackie dla młodzieży. Prowadzi je edukatorka Paulina Ilska.
więcej
31 MARCA 2022 - 31 LIPCA 2022

Antoni Starczewski. Idea zapisu linearnego

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi wspólnie z Fundacją Signum zaprasza na wernisaż wystawy Antoni Starczewski. Idea zapisu linearnego , który odbędzie się 31 marca o godzinie 18:00.
więcej