Cuda, wianki i pisanki w Opocznie

W niedzielę w Miejskim Domu Kultury odbył się „XIII Opoczyński Kiermasz Wielkanocny”, podczas którego ze swoimi świątecznymi wyrobami zaprezentowali się między innymi: twórcy ludowi, sympatycy szeroko pojętego rękodzieła, pracownie artystyczne, kwiaciarnie, czy wystawcy miodu i serów.
więcej

Łódzki Bibliotekarz Roku 2023 wybrany!

Łódzkim Bibliotekarzem Roku 2023 został Pan Zbigniew Pacho,  Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej. 
więcej
18 MARCA 2024 - 30 WRZEŚNIA 2024

Malarstwo Erwina Sówki

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zaprasza na otwarcie nowej wystawy czasowej pt. „Z Nikiszowca na Bałuty. Malarstwo Erwina Sówki z kolekcji Macieja Balceraka”. Wernisaż odbędzie się 18 marca 2024 r. o godz. 13, tego samego dnia o godz. 18 zaplanowano oprowadzanie kuratorskie.
więcej
6 MARCA 2024 - 6 MARCA 2024

Wystawa „Szaniawski archaiczny i aktualny” – wernisaż i wykład

6 marca 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli odbył się wernisaż prac zatytułowany „Szaniawski archaiczny i aktualny” mający na celu upamiętnienie twórczości Jerzego Szaniawskiego, dramaturga, literata, patrona książnicy.
więcej

Spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem

Wojciech Tochman, reportażysta, autor literatury faktu, laureat wielu prestiżowych nagród, założyciel Fundacji ITAKA, Instytutu Reportażu oraz Fundacji KLUB HEBAN był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli.
więcej

„Aktywna Mama = Szczęśliwa Rodzina”

Za nami pierwsza część warsztatów dla aktywnych mam, które odbywają się w ramach projektu „Aktywna Mama = Szczęśliwa Rodzina” realizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy.
więcej

Kusoki, zapusty, ostatki - opoczyńskie gospodynie podsumowały miniony rok

W sobotę, 10 lutego, w Domu Ludowym w Kraśnicy odbyły się tradycyjne Kusoki Opoczyńskie – zabawa ostatkowa będąca zwieńczeniem karnawału oraz podsumowaniem rocznej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w zakresie kultury ludowej Gminy Opoczno.
więcej

Spektakl z dobrymi recenzjami w MDK Opoczno

9 lutego w Miejskim Domu Kultury wystawiony został spektakl „Zaburzenia Familijne” według „Moralności Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej.
więcej

Spotkanie z podróżnikiem Marcinem Szymczakiem

31 stycznia 2024 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się  spotkanie podróżnicze "Himalaje Indyjski – Ladakh i Zanskar, wędrówka do ginących miejsc”. W niezwykłą podróż zabrał nas Pan Marcin Szymczak, geograf, podróżnik i fotograf.
więcej

CYFROWA KRONIKA ŁODZI

W połowie 2023 r. Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK podjęło się ambitnego zadania polegającego na opracowaniu, zdigitalizowaniu i upowszechnieniu 2000 archiwalnych fotografii Łodzi w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. Cyfrowa Kronika Łodzi.
więcej

Mała Armia Janosika w Opocznie

W sobotnie popołudnie serce gór zabiło mocnej w Opocznie. Wszystko za sprawą koncertu „Małej Armii Janosika”, największego w Polsce i w Europie zespołu góralskiego, który w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego wystąpił z najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami, okraszonymi komentarzem w oryginalnej gwarze góralskiej.
więcej

Czerwone Gitary zagrały w MDK Opoczno

2024 rok Miejski Dom Kultury w Opocznie otworzył wydarzeniem wielkiego formatu. W sobotę, 6 stycznia, odbył się koncert legendy polskiej sceny muzycznej – zespołu „Czerwone Gitary”, który wystąpił z jubileuszowym programem i platynowym koncertem z okazji 55-lecia swojej działalności.
więcej