Nowa rzeźba łódzkiego twórcy w Europejskim Parku Rzeźby A&A

W Europejskim Parku Rzeźby A&A pojawiła się nowa rzeźba – „Ostrokwiat” autorstwa Aleksandra Dynarka, podarowana przez samego artystę. Po raz pierwszy w Pabianicach została zaprezentowana podczas Dni Pabianic 4 września. Następnie 09.09.2021 dołączyła do stałej ekspozycji parkowych dzieł.
więcej
25 WRZEŚNIA 2021 - 12 GRUDNIA 2021

Odszukaj wejściówki „Jesieni pełnej muzyki”

Odszukaj wejściówki zakupione w ubiegłym roku, bo już 25 września 2021 startujemy z koncertami, których nie udało się zrealizować w 2020r. Wstęp z tymi wejściówkami. Koncerty będą się odbywały w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim.
więcej
17 PAŹDZIERNIKA 2021

„Miłosna pułapka” w Sieradzu!

17 października w Sieradzu obejrzeć będzie można komedię romantyczną pt. „Miłosna pułapka”! Spektakl odbędzie się w Teatrze Miejskim (Sieradzkie Centrum Kultury) o godz.18:00. Bilety w sprzedaży online.
więcej

Warsztaty „Zagraj w Lema”

W piątek 3 września odbyły się pierwsze warsztaty dla bibliotekarzy w ramach projektu „Zagraj w Lema” (pod patronatem RegionuKultury).
więcej

Dożynki i Piknik Rodzinny w Smardzewicach

29 sierpnia w gminie Tomaszów Mazowiecki w Sanktuarium pw. Św. Anny w Smardzewicach odbyła się Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich rolników. W podziękowaniu za zebrane plony mieszkańcy Twardej, Tresty i Smardzewic przynieśli w darze chleby wypieczone z tegorocznej mąki oraz wieńce dożynkowe, które zostały poświęcone przez ojca proboszcza Mariusza Kapczyńskiego. Po mszy świętej na terenie parku przykościelnego odbył się Piknik Rodzinny Parafialno-Gminny.
więcej

Sukces muzyków województwa łódzkiego w Kazimierzu

W dniach 27-29 sierpnia 2021 roku w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbył się 55. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Wszyscy nominowani przez Łódzki Dom Kultury przedstawiciele województwa łódzkiego zostali laureatami Festiwalu.
więcej

Trzy lokalizacje, dwa muzea - jeden bilet

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz Muzeum Miasta Łodzi będzie można zwiedzać z jednym biletem wstępu. To propozycja dla wszystkich zainteresowanych ofertą wystawienniczą instytucji, a w szczególności dla turystów, którzy szukając miejsc związanych z historią naszego miasta, chętnie odwiedzają oba muzea.
więcej

Dzika Muzyka w ŁDK

27 sierpnia na scenie Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury w ramach cyklu "Miasto Gra Wieś" zagrała kapela Napięcie! Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z koncertu.
więcej

Festiwal Płytki Ceramicznej – Opoczno 2021

21 sierpnia w Opocznie odbył się II Festiwal Płytki Ceramicznej, który jednocześnie był finałem profilaktycznych wakacji w Gminie Opoczno. Tego dnia dla mieszkańców przewidziano wiele atrakcyjnych wydarzeń, które odbyły się na terenie Miejskiego Domu Kultury, a także nad zalewem opoczyńskim.
więcej

Odszedł Stanisław Szymczyk – wybitny rzeźbiarz ludowy

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci uznanego rzeźbiarza łęczyckiego, Stanisława Szymczyka. Był artystą o ogromnym dorobku rzeźbiarskim, z przeszło czterdziestoletnim stażem. Jego działania w obszarze sztuki łączyły w sobie młodzieńczą wrażliwość na piękno i dojrzałość osiągniętą doświadczeniem – w rezultacie powstawały oryginalne interpretacje artystyczne.
więcej

Nagrody im. Oskara Kolberga wręczone

Tegoroczna uroczysta Gala wręczenia Nagród im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” odbyła się 1 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie. Wśród laureatów 46 edycji Nagrody, znalazła się także reprezentantka naszego województwa, Wanda Majtyka – śpiewaczka solistka, autorka scenariuszy, reżyserka i aktorka widowisk teatru wiejskiego, instruktorka zespołów w Ożarowie, wykonawczyni ozdób z papieru i rekwizytów obrzędowych.
więcej

O historycznym wyczynie polskich kajakarzy

Od 12 maja do 14 czerwca 1981 roku uczestnicy Polskiej Akademickiej Wyprawy Kajakowej CANOANDES’ 79 z Krakowa odkryli, zdobyli i pokazali światu najgłębszy kanion na świecie - Kanion Colca (Peru). O historycznym wyczynie polskich kajakarzy z roku 1981, ich późniejszych wyprawach dowiecie się więcej z wystawy online "40–ta rocznica jednego z największych polskich odkryć geograficznych XX wieku!".
więcej