20 WRZEŚNIA 2022 - 20 WRZEŚNIA 2022

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką: relacja

20 września Miejska Biblioteka Publiczna w Zduńskiej Woli gościła Zofię Stanecką, pisarkę dla dzieci, autorkę popularnej serii o Basi – „Czytam sobie”, „Poczytaj ze mną”, „Czytam i główkuję”.
więcej
od 28 WRZEŚNIA 2022

Warsztaty dla młodzieży w AOIA

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych rusza z warsztatami dla młodzieży: „Kreatywne pisanie” i „Zostań dziennikarzem”.
więcej

Gamifikacja literatury

Miejska Biblioteka Publiczna w Zduńskiej Woli w sposób niestandardowy popularyzuje twórczość wybitnego polskiego pisarza i dramaturga Jerzego Szaniawskiego, tworząc z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 11 grę na smartfony opartą na kanwie opowiadań o Profesorze Tutce.
więcej

MUZYKA W DAWNYM SIERADZU - ROK ROMANTYZMU POLSKIEGO

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza na koncert z cyklu MUZYKA W DAWNYM SIERADZU – ROK ROMANTYZMU POLSKIEGO.
więcej

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

W poniedziałek, 12 września 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli odbyło się spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel, muzykiem, pedagogiem, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce społecznej, historycznej i bibliograficznej.
więcej

Spotkania w ramach projektu „Każda emocja jest ważna”

Emocje są konsekwencją pewnych wydarzeń, relacji doświadczeń. Każdy z nas czerpie przyjemność lub odczuwa trudność nieświadomie uruchamiając uczucia. „Czym są emocje i jak na nas wpływają?” - to był przewodni motyw zajęć, które 8 i 9 września 2022 r. odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli, w ramach projektu „Każda emocja jest ważna”.
więcej
3 WRZEŚNIA 2022 - 3 WRZEŚNIA 2022

Narodowe Czytanie 2022 w Zduńskiej Woli

W sobotę 3 września 2022 r. na skwerze im. Pawła Królikowskiego w Zduńskiej Woli odbyła się jedenasta edycja Narodowego Czytania. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku i zainicjonowana została wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.
więcej

Wojewódzka inscenizacja Bitwy nad Wartą – FOTORELACJA

3 września 2022 roku na terenach położonych pomiędzy Beleniem, a Strońskiem k. Zduńskiej Woli odbyła się Wojewódzka inscenizacja Bitwy nad Wartą wrzesień 1939 r. "Łódzkie Pamięta". Zapraszamy na fotorelację autorstwa Piotra Zdrzynickiego.
więcej
12 SIERPNIA 2022 - 31 GRUDNIA 2022

„Pan Tadeusz” – między poezją a historią – wystawa

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę czasową pn.: „Pan Tadeusz” – między poezją a historią. W 190. rocznicę rozpoczęcia prac nad utworem”.
więcej

Nowy numer magazynu „Taniec”

Już jest! Nowy numer magazynu „Taniec”. Czasopismo wydawane jest przez fundację Instytut Rozwoju Kultury. W tym roku kwartalnik został objęty patronatem Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.
więcej

SZAMANKA W AMBASADZIE

Strój szamanki – zdjęcie Pawła Bownika z cyklu Rewers, które można aktualnie oglądać w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, zdobi wnętrza rezydencji ambasadora USA w Polsce. Praca znalazła się wśród starannie wyselekcjonowanych dzieł zaprezentowanych w ambasadzie na wystawie „W Ruchu/In motion” będącej częścią programu „Sztuka w Ambasadach”.
więcej

Piknik Województwa Łódzkiego w Szczercowie

W miniony piątek 15 lipca na Wyspie w Szczercowie odbył się kolejny Piknik Województwa Łódzkiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
więcej