Warsztaty teatralne w ramach realizacji projektu "Legendarne Łódzkie"

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi realizuje projekt „Legendarne Łódzkie”, który  zakłada promocję literatury dotyczącej województwa łódzkiego oraz utrwalanie jego dziedzictwa kulturowego. Inspiracją do realizacji projektu stał się bogaty zbiór legend i podań jakie posiada województwo łódzkie.
więcej

Dzień Rybaka i Ziemniaka „Z Ikrą”

24 września b.r. w Świnicach Warckich miał miejsce Dzień Rybaka i Ziemniaka „ Z Ikrą”. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Świnicach Warckich. Wydarzenie objął Patronatem honorowym Marszałek Województwa Łódzkiego p. Grzegorz Schreiber.
więcej

Projekt „Komiksowe łódzkie” WBP w Łodzi

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi realizuje projekt „Komiksowe łódzkie”. Projekt skierowany jest do bibliotekarzy bibliotek publicznych z Łodzi i województwa łódzkiego.
więcej

Inauguracja Europejskiego Parku Rzeźby A&A na Zamku Książęcym w Niemodlinie

Minęły ponad trzy tygodnie od uroczystej inauguracji Europejskiego Parku Rzeźby A&A na Zamku Książęcym Niemodlin 1313. Rzeźby, które powstały w trakcie I Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego na Zamku Książęcym Niemodlin „NIEMODLIN 2023” zostały odsłonięte 15.08.2023 w trakcie II edycji Opolskiego EtnoFestiwalu, czyli największego wydarzenia kulturalnego w rejonie, w trakcie którego promowane jest dziedzictwo materialne i niematerialne Opolszczyzny.
więcej

Warsztaty manualne i teatralne w Sieradzu

Sieradzkie Centrum Kultury rusza z warsztatami dla dzieci i młodzieży.
więcej

SZTUKA NA ZAMKU - I MIĘDZYNARODOWY PLENER RZEŹBIARSKI NA ZAMKU W NIEMODLINIE

W dniach 31.07-15.08.2023 odbył się plener rzeźbiarski w ramach Europejskiego Parku Rzeźby A&A na terenie Zamku w Niemodlinie. Wydarzenie nosiło nazwę: I Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski na Zamku Książęcym Niemodlin „NIEMODLIN 2023”.
więcej

Jarmark Głowieński czeka na wystawców

Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zaprasza wystawców do udziału w JARMARKU GŁOWIEŃSKIM organizowanym 27 sierpnia 2023 na terenie zielonym nad Zalewem Mrożyczka w Głownie.
więcej

Zespół „Sami Swoi” z Twardej - zwycięzcą Przeglądu Zespołów Ludowych!

Zespół „Sami Swoi” z Twardej został zwycięzcą Przeglądu Zespołów Ludowych na Dniu Folkloru Łódzkie na Ludowo.
więcej

Rawskie Klimaty: Raz na ludowo – fotorelacja

Kolejna edycja folkowej imprezy RAZ NA LUDOWO odbyła się w tym roku w samym sercu Rawy Mazowieckiej, na Placu Piłsudskiego. Zapraszamy na obszerną fotorelację z tego kolorowego wydarzenia.
więcej

Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego

Co roku w czerwcu w Świnicach Warckich odbywa się Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego.
więcej

Festiwal w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą

Od 22 do 25 czerwca w Kazimierzu Dolnym trwał 57. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Miło nam poinformować, że reprezentanci województwa łódzkiego przywieźli z konkursu najwyższe nagrody.
więcej

10 urodziny Skansenu w Kwiatkówku!

16 lipca 2023 roku Skansen w Kwiatkówku (Łęczycka Zagroda Chłopska) obchodzić będzie swoje 10. Urodziny! Z tej okazji Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi przygotowało dla zwiedzających moc atrakcji, które będą towarzyszyć letnim niedzielom przez całe wakacje.
więcej