Poświęcenie Krzyży Powstańczych

W dniach 19 i 21 czerwca 2022 roku, w miejscowościach Skotniki i Żeleźnica odbyły się uroczystości związane z poświęceniem Krzyży Powstańczych z 1863 i 1864 roku, w ramach projektu „Pejzaż pamięci – rekonstrukcja krajobrazu historycznego”.
więcej

I miejsce dla Zespołu Folklorystycznego „Smardzewianie”

I miejsce dla Zespołu Folklorystycznego „Smardzewianie” na II Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów, Śpiewaków i Kapel Ludowych „Na Przydrożku”  w Wymiarkach w woj. lubuskim.
więcej

Pograjka w Złakowie – fotorelacja

FOTORELACJA. W Boże Ciało tuż po barwnej procesji, na terenie Mini Skansenu w Złakowie Kościelnym odbyła się II edycja muzyczno-tanecznego spotkania POGRAJKA/POTAŃCÓWKA WIEJSKA. 
więcej

Wioska Folkowa

W miejscowości Szczawin Kościelny w województwie mazowieckiem (ale tuż za granicą łódzkiego) znajdziemy idealne miejsce na 2-dniowy wypad czy kolonie letnie dla dzieci – Wioskę Folkową!
więcej

Tradycje regionu opoczyńskiego

Łódzki Dom Kultury wspólnie z Agatą Muchą z Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz przedstawicielami miasta i gminy Opoczno i Muzeum Regionalnego w Opocznie rozpoczyna działania, dzięki którym powstanie wniosek o wpisanie bogatych i wciąż żywych tradycji regionu opoczyńskiego na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego, tworzoną na podstawie Konwencji UNESCO.
więcej

Nowa przestrzeń wystawiennicza w Łowiczu!

We wtorek, 7 czerwca 2022 roku, w Centrum Kultury Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej w Łowiczu przy Starym Rynku 17 została otwarta nowa przestrzeń wystawiennicza – Galeria Przedpokój, przeznaczona na kameralne prezentacje polskiej sztuki współczesnej w oryginalnych odsłonach.
więcej
5 CZERWCA 2022 - 5 CZERWCA 2022

XIII Powiatowe Miodobranie w Żelechlinku

Za nami tegoroczne „XIII Powiatowe Miodobranie – Żelechlinek 2022”, którego organizatorami byli Wójt Gminy Żelechlinek Bogdan Kaczmarek i Starosta tomaszowski Mariusz Węgrzynowski
więcej

Wieczór autorski Sławomira Pietrasa – fotorelacja

Prezentujemy relację ze spotkania z legendą polskiego środowiska operowego – Sławomirem Pietrasem. Spotkanie odbyło się 6 czerwca w Łódzkim Domu Kultury.
więcej
4 CZERWCA 2022 - 4 CZERWCA 2022

Festiwal Masła w Lubochni

W sobotę, 4 czerwca 2022 roku w Lubochni odbył się Lubocheński Festiwal Masła połączony z Powiatowym Konkursem Ubijania Masła.
więcej

Relacja z wernisażu wystawy Piotra Wypycha

W piątek 3 czerwca odbył się wernisaż wystawy fotografii „KRAJOBRAZY nieRZECZYWISTE” Piotra Wypycha. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
więcej
19 CZERWCA 2022 / 21 CZERWCA 2022

„Pejzaż pamięci...” – poświęcenie Krzyży Powstańczych

Łódzki Dom Kultury zaprasza na poświęcenie dwóch Krzyży Powstańczych (1863-1864) w ramach projektu „Pejzaż pamięci – rekonstrukcja krajobrazu kulturowego”. Uroczystości odbędą się w Skotnikach (gm. Aleksandrów), w dniu 19 czerwca 2022 roku o godzinie 15 oraz w Żeleźnicy (gm. Przedbórz), 21 czerwca o godzinie 11.
więcej

MDK Opoczno z sukcesami na Laudate Mariam

W sobotę 21 maja, w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach, odbył się III Ogólnopolski Festiwal Pieśni Maryjnych Laudate Mariam.
więcej